• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO Rosomak H0 - eszelon

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#86
Informuję wszystkich Klientów Szanownych, że obudowy lusterek do Rośków jeszcze nie dotarły.
Jest jakaś obsuwa u kontrahenta i jest mi głupio, że to tak trwa.
Ja się przyłożyłem i projekt miesiąc temu w dobrej wierze posłałem.
No cóż, ja przepraszam ale zdarzają się nieprzewidziane przeciwności..

Za cierpliwość DZIĘKUJĘ!
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#87
Witam wszystkich cierpliwych i wyrozumiałych.

Akcja "Lusterka" została zakończona ich pomalowaniem. I nie tylko. Poczytajcie - zwłaszcza najbardziej zainteresowani!!!

Wcześniej przywiozłem wzorce (200km), zaformowałem i zalałem silikonem.
Od wtorku 15.05 grzecznie odlewałem w żywicy / wycinałem / obrabiałem / i wczoraj połączyłem przez nawiercenie z drucikiem stalowym 0,27mm.
Przerobiłem na szlifierce jedne obcęgi od Fohrmana (Fohrmann Werkzeuge - polecam ich wyroby i akcesoria) w celu uzyskania powtarzalności przy zaginaniu.
Jutro montaż w wozach bojowych w warunkach polowych!

Zastanawiam się nad wklejaniem folii metalizowanej, bo geniusz drukarki 3D nie wysilił się w rozdzielczości JKP-lę.

Jeszcze jedno: chcę aby ta pierwsza edycja była dobrze oceniana i za cierpliwe oczekiwanie dokładam montaż (nie było w planach uwzględniane - tylko i wyłącznie do wersji TOP) szybek ochronnych w ramkach na gniazda grup reflektorów przednich.
Wszystkie elementy zgromadziłem jak każdy zdolny chomik powinien.

Będzie to wszystko o czym piszę w ramach wynagrodzenia pierwszych, dzielnych, wiernych, moich super klientów.
Wartość tych modeli już wzrosła. Przed ich wysyłką.

Dodam jeszcze, że zrobiłem 20 śrub pędników i TAKŻE je założę do WASZYCH modeli! Pomalowane lakierem Bronze z Vallejo. Wiele Rosomaków ma założone śruby z kolorze naturalnym a nie pomalowane na zielono.
Miałem to w planie wyłącznie do wersji TOP którą wyceniam od 250 zł za sztukę.

Ponieważ czekacie nie mam wyjścia!

Roboty z tymi modelami jest po pachy. Nie doceniłem przeciwnika i dlatego kiedyś splajtowałem. Nota bene...

Pozdrowienia!
Wasz
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#89
Ja czekam i jak dla mnie to jakość jest najważniejsza, więc mogę spokojnie sobie poczekać bo wiem, że warto. Tak, więc spokojnie i bez stresu bo modele muszą być "wypieszczone" a nie robione na szybko byle tylko zarobić. Trzeba dbać o swoją markę.
 

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
#90
Ajjj to bedzie fajna parka- "ups u mnie trójca"
wieczorową porą zrobione na TOP,
choć nie tyle miało być,
od taka "Pogoda dla bogaczy" :):)
OJ Anatolu, Ty nas rozpieszczasz... ;)
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#91
Witam pięknie.
Krótkie info:
w Rosomakach był "pewien" zastój bo myślałem już, że mnie Żubry, nowe ciągniki siodłowe i projekty naczep rozerwą.
Jeszcze Honkery i czołgi PT-91 Twardy...

Robiłem inwenturę w odlewach i formach Rosomaka, uzupełniam już na bieżąco braki.

Zamówione modele pierwszego rzutu kończę kompletować. W tym podwyższonym standardzie.
Wkopałem się i dziękuję Wam za cierpliwość.

Zamówione z drugiej puli wyszpachlowałem i mozolnie montuję. Halo Rybnik!!! :D

Tym , którzy na Żubry czekają: jeszcze troszkę! Przyłożyłem się. Będzie TOPOWY model.
Kto TERAZ nie zamówi zapłaci 800 na Alletanio.

:cool:
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#97
Jeszcze jest za wcześnie na prorokowanie.
Cena czołgu będzie zależeć (tak jak w Rosomaku) od wersji wykończenia: standard lub top.
Pierwsze 10 sztuk będzie serią na przetarcie szlaku i pozwoli rozeznać się w poziomie komplikacji projektu, koniecznych poprawek i uzupełnień.
Widzieliście T-55 Flotomy?

:)
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#98
Miło mi Wam napisać , że pokonałem ostatnią przeszkodę (opóźniacza) :
w zeszłym tygodniu wreszcie zrobiłem formę i wczoraj rozformowałem pierwsze szekle. "Pszeklęte"
Montaż, podmalowanie i wkrótce rozpocznie się proces transferowania do wskazanych miejsc zakwaterowania.

Piękne klocki pancerza reaktywnego do PT-91 Twardy już są !
Zaprojektowane osobiście gąsienice do Twardego (z Leoparda II) przechodzą testy wizualne - kwestia doboru strategii obróbki.
Mój osobisty Leo II z Roco także takie dostanie.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#99
Moje uszanowanie miłośnikom modeli jedynie słusznej manufaktury!!!

Pierwsza siódemka ukończona plus 2 pumeksy i jeden kulas-krzywy.
Przygotowuję materiał do pakowania no i kasę na wysyłki, której zawsze brak.
Gromadzę pudełka, elementy izolująco-tłumiące itp.

Szekle wklejone i pomalowane.
Szybki świateł z rameczkami wklejone.
Śruby pędników na miejscach (w wersji brąz naturalny).
Granatniki skorygowane.
Lusterka 3D z warstwą lustrzaną (nie płaskie z blachy chamsko trawionej).
Malaturka trzech barw NATO ponownie skorygowana. (oszaleję!)

Osie kleję na sztywno.

Nie wszyscy będą teraz zaspokojeni i zadowoleni bo nie ma siły na takie samotne wyprawy.

Podwozie NIE NADAJE sie na zabawy w napędzanie - Astro musisz jeszcze wytrzymać o_O. Myślę, że warto.

Czas także poświęciłem na projekt osi skrętnych i będzie takie cudo gotowe w lipcu. Czekam na zwrotnice.
Założenie takie, że są w metalu.

Jak ktoś nie pewny swego, to walcie śmiało na maila.

Nie jem (he he he), nie śpię, modeluję i projektuję że hej!

Pozdrowionka modelarskie.
Wasz Tolo
 

Podobne wątki