• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TOLOLOKO Rosomak H0 - eszelon

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Pytanie do kolejkowiczów: na jakiej platformie kolejowej wożą Rosomaki i czy dysponujecie fotkami?
Zrobiłbym sobie.... prywatny eszelon.

Astro

Znany użytkownik
Pytanie do kolejkowiczów: na jakiej platformie kolejowej wożą Rosomaki i czy dysponujecie fotkami?
Zrobiłbym sobie.... prywatny eszelon.
https://www.google.pl/imgres?imgurl=https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/9b/f6/55f06c1db4e40_p.jpg?1442101593&imgrefurl=http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrzecz/gal/7436511,rosomaki-na-torach-nasi-zolnierze-wyruszyli-na-poligon-zdjecia,11794579,id,t,zid.html&docid=5zhuUEvhKvHpeM&tbnid=ThvobrzwmASDgM:&vet=10ahUKEwj1u4bikNrYAhWC1xQKHYCTBN4QMwg-KAAwAA..i&w=780&h=520&bih=935&biw=1920&q=eszelon rosomak&ved=0ahUKEwj1u4bikNrYAhWC1xQKHYCTBN4QMwg-KAAwAA&iact=mrc&uact=8

o na takich, wczoraj zacząłem przymiarkę do modelu 3d do druku

brat mój, żołnierz, twierdzi, że raczej niewłaściwie zaczepione są pasy stabilizujące pojazd - czy to prawda, panowie kolejowi? Czy nie powinien pas być zaczepiony za żółty hak? podobno te uszy są do zaczepiania plandek i siatek maskujących...

Adamzalesie

Aktywny użytkownik
Fiu fiu ładna ilość. 23 sztuki nie w kij dmuchać.

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Trawione nowe srebro na kopycie z polistyrenu według legalnie pozyskanych planów od producenta - ówczesnych WZM Siemianowice.
Nity podtrawiane z drugiej strony i wybijane na przemyślnym (zmyślnym) urządzonku do ich powtarzalnego uzyskiwania.
Plus inne tricki.

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Fotorelacja z powstawania masteru podwozia kompozytowego. 4 różne materiały połączone ze sobą.
Po obłonkowaniu - separowaniu.
W efekcie mam separator o grubości cieńszej od mojego własnego, siwiejącego z tremy modelarskiej włosa.
Forma jest! Znaczy modelarska forma. Bo FORMA na podwozie to chyba jednak jutro....

KOŁA: mam problema.
Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce z ładnym bieżnikiem. Różnica w średnicy ok - 0,8mm. Na oko NIBY nie ma róznicy. Ładnie w planie siedzą.
Wybieramy masywniejsze?
Nie chce mi się tworzyć form dla obu rozmiarów...
To jednak i trochę skomplikowanej roboty (bo NIKT tak jak ja nie odlewa opon nawet "mistrzowie zza granicy - Czesi) - no i czas i materiały.
Nie w kij dmuchał. Przy obróbce MOICH kół NIE MA utraty wzorca bieżnika nawet o 1/100.

Ja TWORZĘ a nie KOPIUJĘ.

Rosomak TOLO Atelier small.jpg

:cool:

Astro

Znany użytkownik
na podwozie to chyba jednak jutro....
Fotorelacja z powstawania masteru podwozia kompozytowego. 4 różne materiały połączone ze sobą.
Po obłonkowaniu - separowaniu.
W efekcie mam separator o grubości cieńszej od mojego własnego, siwiejącego z tremy modelarskiej włosa.
Forma jest! Znaczy modelarska forma. Bo FORMA na podwozie to chyba jednak jutro....

KOŁA: mam problema.
Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce z ładnym bieżnikiem. Różnica w średnicy ok - 0,8mm. Na oko NIBY nie ma róznicy. Ładnie w planie siedzą.
Wybieramy masywniejsze?
Nie chce mi się tworzyć form dla obu rozmiarów...
To jednak i trochę skomplikowanej roboty (bo NIKT tak jak ja nie odlewa opon nawet "mistrzowie zza granicy - Czesi) - no i czas i materiały.
Nie w kij dmuchał. Przy obróbce MOICH kół NIE MA utraty wzorca bieżnika nawet o 1/100.

Ja TWORZĘ a nie KOPIUJĘ.

:cool:
Nie ukrywam, że trochę nie rozumiem :) Panie Anatolu, gdyby Pan zechciał wyjaśnić, z chęcią podejmę się próby zrozumienia Pańskiego języka...
"Po obłonkowaniu - separowaniu." - hę? cóż to takiego obłonkowanie?

I pytania:
"Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce..." - skąd różnica? Zakładam, że Pan będzie wiedział najlepiej które będą właściwsze... I mam nadzieję, że opona będzie osobnym tworem, albowiem jak pamiętam, robi Pan opony w żywicy (chyba że się mylę) i chcę zrobić własną foremkę z Pańskiego odlewu i dorobić sobie gumowe kapciuszki.
"Wydrukowałem w super jakości DWA wzorce z ładnym bieżnikiem" - jakim programem Pan tworzy modele do owego wydruku? :)
"mistrzowie zza granicy - Czesi" - że niby którzy? ostatnio przerabiałem dwa wytwory czeskiego przemysłu modelarskiego i rozczarowałem się ich jakością i odwzorowaniem.

Nie poganiam, ale... nie mogę się doczekać...

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Blog osobisty z ostatnich doświadczeń i eksperymentów.

Bałem się dnia dzisiejszego. W zasadzie odwlekałem od tygodnia tę chwilę, kiedy trzeba będzie pożenić ze sobą (w końcu), pracowicie i ryzykownie odlewane, przemodelowywane i formowane elementy. Silikon, próżnia, skrzyneczki, błoneczki separacyjne, zabezpieczenia do rozformowywania. Od miesiąca pracowicie odlewane w nadziei , że małżeństwo to zostanie pomyślnie zawarte skonsumowane.

Korekta odstępów w ciągu rzędu kół spędzała mi dosłownie sen z powiek.
Widok poprzedniej wersji Rosomaka w wielkości H0 z TOLOLOKO nie dopełniał się poprzez brak dopieszczenia jego podwozia kołowego.
Niby ładnie a mizernie... Poprawnie i tyle.

A tymczasem napięcie rosło, bo w tolo atelier na blacie prototypów:
Nowe opony (wspaniałe) z felgami. Niby OK ale te 0,35 mm luzików...
NOWE podwozie ze skorygowanymi odstępami osi - ruletka. Na oko i ze suwmiarki OK. Ale co w praktyce?
Skorygowane podwozie z wahaczami i poprawionymi rozstawami osi.

Raport końcowy aby się nie rozpisywać:
pierwszy model Rosomaka H0 z TOLOLOKO stoi na NOWYM podwoziu z NOWYMI kółeczkami.
Potencjał tego zestawu jest ZACNY.
Poprawek wymaga jeszcze dystans pionowy zawieszenia. Proporcje i odległości są poprawione i poprawne.
Jutro wersja II.

Dla mnie KARDYNALNYM wymogiem dla końcowej estetyki modelu jest "podkucie konika". Byle jakie opony psują efekt.
Co mam na myśli w kwestii "podkuwania konika". Taka analogia: bardzo lubię ciężarówkę KrAZ 255. Jest moc i potencjał. Z wieloma zastosowaniami.
W wielkości H0 z wyglądu dla mnie to model MIZERNY. Pozbyłem się wszystkich 4 sztuk :) Widziałem też wyczyny kolesia z Ustronia. Bez zmian.
W skali 1:72 z kołami Armory to model MOCARNY. Miód dla oczu. Szkoda, ze od lat niedostępny bo Ruskie formę rozsadzili... a ukraincy z Armory coś nie dostarczaja modeli do Martoli.

Vide moje Stary 660 i 266. Z moimi kołami miodzio. Albo mój super Iveco pożarniczy.

Koniec bicia piany w temacie. Dziękuję za zamówienia i za Waszą uwagę.

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Witam pięknie obserwujących i zdecydowanych.

Wczoraj po totalnym wtorkowym wqurczywieniu mordowałem się z NOWĄ forma na 8 kół na jeden strzał. Dzisiaj w południe
zalałem skrzyneczkę wreszcie gumą i czekam na zwulkanizowanie "RTV".
Otóż w trakcie prac nad pełnym dopasowaniem kadłuba z ramą podwozia odkryłem, że pomimo wykonania nowej formy na oponki mam strasznie duży odrzut opon. Jajka a nie kółka....
Mimośród jak FIX.
Stosunek dobre/złe = 3/1 w porywach. Dyskwalifikacja.
Ponadto jajko nie jajko, każda wymaga starannej obróbki i przygotowania do połączenia z felgą. I po tymże połączeniu dopiero widać efekt. Palce bolą, oczy pieką w sercu gorące wqurczywienie.

Na zdjęciu poniżej widzimy trzy "poligony doświadczalne". Trzy modele pasowane na różne sposoby. Dopasowanie i te próby stały się moją ideą fixe.
Od lewej pierwsza próba bez ingerencji. Za wysoko. Wersja druga lepiej. Trzecia zaś lekko za nisko... :) - 0,3- 0,5mm. Chcę, żeby dla oka było miło.
Pierwsza i druga położona na ramie. Druga mi się przez to przesunęła a wiec skorygowanie to bajka. Trzecia jest ... przykręcona mikrośróbkami przywiezionymi onegdaj z myslą o Oelce z Dortmundu. Przydały się :).

Za niedługo poproszę o zaliczki. Szykować trzosy Panie i Panewki!

Same koła piękne! Co?
;)

Wracam od rana do blatu z Rosomaczkami. Odlane 20 sztuk...
Pozdrawiam!
Rosomaczki H0 TOLOLOKO NEW.jpg

Maverick

Znany użytkownik
Zapowiada się, że będą bardzo fajne te Rosomaki (y) Już się cieszę na myśl, że jeden będzie mój :)
Pudełka będziesz robił takie jak robiłeś dla nich w skali 1/72? W kamuflarzu? ;)

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Oczywiście ten projekt pudełek posiadam na dysku ale nie wracam do rzeki z kosztami. Pogrążyły mnie...
Kartonik eko-samoskładalny, biały.

OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Proszę wszystkich chętnych i zdecydowanych na zadanie tego pytania w korespondencji mailowej :) OK?

Pierwsze 10 sztuk będzie gotowe pod koniec przyszłego tygodnia. Wysyłki w wielkim tygodniu.
Oj nawdycham się farby. Oj oj

autokolekcjoner(malpa)o2.pl

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 19