• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Strumień/Padowo - zwał jak zwał, grunt że sie cos ruszyło

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
ciekma napisał(a):
Trza było wyfrezować przed lutowaniem :)
Ja w ogóle nie frezuję tylko tnę piłką na paski wielkości podkładów i przyklejam.
Acha, uwaga, podobno pył z epoksydu jest szkodliwy dla zdrowia.
Ja daję szersze laminaty bowiem wydaje mi sie że taki pasem wielkosci podkładu to może być lekko zasłaby na wypadek jakiejś ingerenciji siły zewnętrznej ;/ Co do pyly to myślę że żaden pył nie jest zdrowy. Dodatkowo ten w takich ilosciach mam nadzieje że mnie niezabije ;) Gdybym pracował w fabryce to może było by gożej ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Fakt że inni też robią szerokie paski wyfrezowane a nie pojedyńcze, niektórzy nawet je przykręcają wkrętami ;)
Co do drobnego pyłu epoksydowego to nie chce straszyć ale słyszałem że jest rakotwórczy, polecam maseczki do kupienia w aptece.
 

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
ciekma napisał(a):
Co do drobnego pyłu epoksydowego to nie chce straszyć ale słyszałem że jest rakotwórczy, polecam maseczki do kupienia w aptece.
tak samo jak toner do drukarki laserowej czy ksera ktory sie pyli po calym pomieszczeniu jak sie drukuje czy kopiuje. Sypie sie wyrzuconej kartki, przykleja sie do palcow jak nie jest dokladnie wprasowany w papier. A jakos nie widzialem aby ktos w biurze nosil maske ;-). Prosze panstwa - bez przesady - te srodki sa szkodliwe napewno - ale nie w ilosciach z jakimi mamy kontakt.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Piotrku laminacik taki duży zostanie. Niewiem jakoś lutowanie szyn do wąskich podkłądów nie jest dla mnie zbyt przekonywujące zwłaszcza że w większości są to końcówki rozjazdów i jakoś jakby pryzpadkiem taki uległ uszkodzeniu to rany chybabym sie załamał :!: Co do pyłu i innych tkich. Wydaje mi się że żaden niejset zdtrowy ale jak słusznie podkreśli kolega TKK ograniczony kontakt zabójczy nie jest chyba dla nas :?:

Chcę donieść że trapezik już jest ułoożony. Teraz pozostaje kwestia segmentu wjazdowego i bocznicy towarowej ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Czemu ta płytka po lewej na skośnym torze nie jest równoległa do podkładów?
Łatwiej chyba urżnąć wystającą część wzdłuż krawędzi niż obkrawać pozostałe 3 boki?

Jak tam elektryka? No wiesz, te wyłączniki zwierające sekcje, coby DCCowcy nie kwękali ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
ciekma napisał(a):
Czemu ta płytka po lewej na skośnym torze nie jest równoległa do podkładów?
Łatwiej chyba urżnąć wystającą część wzdłuż krawędzi niż obkrawać pozostałe 3 boki?

Jak tam elektryka? No wiesz, te wyłączniki zwierające sekcje, coby DCCowcy nie kwękali ;)
Hmm jest skośna bo wg mnie one mają chronić torowisko tuż na krawędzi segmentu a nie gdzieś w środku. Taka jest moja teoria na to ;) Płytka będzie pewno także troszke obrobiona ale zapewniacm wszystkich że jak tylko oszutruje torowisko to wszystcy zpomnicie że tam były jakieś laminaty. Takie niedogodności znikną wraz z położeniem farby jak i tłucznia.

Co do elektryki to jeszcze jej nie ma. Narazie są tylko przewody wyprowadzone od rozjazdów po 2 na każdą szynę plus krzyżownica każda. W weekend zajmiemy sie kabelkologią jak będzie chwilka czasu ;)
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cześć... na zdjęciach widzę fajny gruby korek w podtorzu ... czy możesz napisać gdzie można taki dostać ?? W sklepach typu Obi ?? Czy inne źródło ...
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Szymon, ale mi chodziło że wystarczyło wkleic dłuższą płytkę, rownolegle do toru, a wystającą poza krawędź część urżnąć.

Co do elektryki to chodzi mi o całość makiety - zeby zwierać odcinki izolowane semaforowe.


Pozdr,
Mc
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
ciekma napisał(a):
Szymon, ale mi chodziło że wystarczyło wkleic dłuższą płytkę, rownolegle do toru, a wystającą poza krawędź część urżnąć.

Co do elektryki to chodzi mi o całość makiety - zeby zwierać odcinki izolowane semaforowe.


Pozdr,
Mc
WIem o co Ci chodziło z podkładami ale jakoś wydaje mi sie taki sposób słąbszym jak kawałek laminatu na samej krawędzi.

Co do elektryki to jeszcze z parę dni upłynie zanim sie tym zajmę ;) Ale mam motywację wieć szybko będzie mozna zwierać odcinki ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Prace trwają :) Można powiedzieć że w zasadzie torowisko na strategiicznym miejscu już leży ;) Teraz czeka mnie elektryka za którą weźmiemy się od jutra. Dziś niestety mam już inną robote na wieczór. Teraz i tak jestem dumny i zadowolony jak patrzę na ten trapez bowiem wygląda on DUŻO lepiej jak poprzedni :)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Uff dawno mnie tu niebyło całe 20 dni jeśli dobrze liczę. W ten weekend udało mi się nie mieć ślubu, ale o mały włos a bym jechał na śląsk. Dzieki temu dziś się zabrałem za dokończenie elektryki. Nareszcie :!: Coprawda zajęło mi to całe 5 gdzinek, ale efekty są zadowalające. Głowica jest przejezdna wszystkie bocznice (narazie 1) i tory odgałęźne działają. Teraz mi zostaje zrobienie terenu, oszutrowanie, zielenienie, przygotowanie pędni, dorobienie bocznic itp rzeczy. Myślę że przed wyjazdem na urlop coś jeszcze stworzę. Oczywiście pokażę fotki. Dzisiaj pokazuję zdjątka z dzisiejszych prac :)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Niestety na kupno desek nie starczyło czasu ;( JEdnak udało sie wypełnić segmenty styrodurem i styropianem i powoli przystapić do prac terenowych. Narazie niewiele widać bo tez i niewiele się prace posunęły do prozodu. Póki co to zacząłem działac przy placu gdzie trwają prace rozbiurkowe płotu. Tego jeszcze niewidać ale z czasem będzie :). Zielen na segmencie w tle nie pasuje do tej co jest wsześniej ale to proszę się tym niemartwić. Po urlopie spasuje idealnie ;)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Hmm co z płotem. Jak już Ci mówiłem Karlu jeszcze go nie ma. Będzie wycięty niebawem z kartonu a te kilka azurowych płyt jakie mi zostały powklejam na trawkę albo położę na samochodzie.

Co do zielenii to hmmm jest tam kilka kolorków. Na ziemi przedewszystkim maty AUHAGENA, a potem na nich eletrostatyczna klejona na wikolu (z pigmentami-odcienie jak się uda zmieszać farby). Trawka elektrostatyczna to wyroby POLAKA 7703 7701 7702 plus trawka FALLERA -odcien brązowy. Numeru falleroskiej nie znam ale jest tylko taka jedna w ich ofercie ;) Do tego jakaś komoska jeszcze albo bonzai albo coś innego ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Ufff rodzice pojechali na urlop. Dziewczyna do rodziny. Poprostu bajka :!: mam 3 dni wolnego dla siebie i makiety ;) Więc sie zabrałem do działania przy niej. Wiem że w tak krótkim czasie wszystkiego nie skończę, ale przynajmniej prace posuną sie do przodu. Jak widać po datach miałem ok 3 tygodni przerwy w budowaniu makietki :( To wina urlopu ;) Tak czy siak. Dzisiaj porobiłem troszkę rzeczy i tak to mniej więcej wygląda ;)
 

Załączniki

  • 92,2 KB Wyświetleń: 3.238
  • 94,2 KB Wyświetleń: 3.236
  • 69,2 KB Wyświetleń: 3.238
  • 91,7 KB Wyświetleń: 3.239
  • 70,8 KB Wyświetleń: 3.238

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
miki napisał(a):
Co to jest to zielono-żółte na torach??? I po co?? Imitacja zielska?? Czy aparat łże..
A może chcesz zrobić coś takiego ??? Jak dla mnie, ideał toru kolejowego...
A może zamiast czepiać się pracy innych i porównywać zdjęcie całkowicie zarośniętego toru w skali 1:1 z częściowo zarośniętym torem w skali 1:87 udzielisz rady jak to prawidłowo wykonać
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 785

Podobne wątki