• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Strumień/Padowo - zwał jak zwał, grunt że sie cos ruszyło

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Za pozwoleniem moderatorów pozwolę sobie tutaj zamieścić wątek na temat budowy mojej makietki. Jak wiecie nie jestem fanatykiem super reallizmu, ale chcę aby zdjęcia z makro wyglądały superowo a także aby było się czym pobawić na naszych giełdach i na wysawach :) Narazie powolutku pracuje nad peronkiem i parkanem (w tle), oraz nad modułem z mostem na którym jest osadzona tarcza ostrzegawcza (ciekawe jak ją podłączę do reszty elektryki :D ) jesli ktoś ma jakieś podpowiedzi i pytanka to śmiało. POdziele sie wiedzą :)

PS. w dalszym ciągu Wesołych Świąt
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#3
MarcinL napisał(a):
Całą stację :smile:
Marcinie Całej stacyjki Ci nie pokaże bo niemam na tyle miejsca w pokoju :/ Ale może na najbliższej giełdzie Ci zrobie jakieś wielkie zdjecie panoramiczne. Albo tak jak mówi Bartosz zobacz na martelu w dziale Imprezy giełda krakowska tam conieco widać :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Co to za sprejowe maziugi na parkanie mojej produkcji? http://1.forumer.com/html/emoticons/miniauto/doh.gif
A sztachety glutami sklejone ;)

Most bardzo fajny.
Czy ten asfalt będzie jeszcze jakoś dopracowywany?
Może warstewka gipsu szpachlowego albo czegoś w tym rodzaju samopoziomującego?
Potem można to ponagniatać żeby popękało :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#7
ciekma napisał(a):
Co to za sprejowe maziugi na parkanie mojej produkcji? Obrazek
A sztachety glutami sklejone ;)

Most bardzo fajny.
Czy ten asfalt będzie jeszcze jakoś dopracowywany?
Może warstewka gipsu szpachlowego albo czegoś w tym rodzaju samopoziomującego?
Potem można to ponagniatać żeby popękało :)
Grafy no cóż taka jakas moja mała inwencja twórcza :) CO do glutów to już ich niema. Dzięki foteczce rzuciły sie na OKO i go szygłem usunałem.

Co do drogi to niewiem jak ją mega dobrze zrobić. Póki co to cała jest zrobiona z gipsu szpachlowego :!:
To trudny temat, ale naszczęscie mam kilkanaście autek (ok 13 z czego 5 tirów), wiec jak je poustawiam to niebędzie tego widać ;D
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
Zanim się wezmę za ewentualne poprawki nad asfaltem, stweirdziłem że podrobię co innego :) Tak oto przedstawiam fotki niedokończonego modułu nr 6 oraz przyszłą zieleń na niego. DOdam że podstawka pod drzewka/krzaki została zrobiona dokłądnei z tego co rośnie wkoło bloku:
-żywopłot
-gipsówka
-jakieś badyle suche
-jakieś badyle suche :)

Mogę zamieścić ich zdjątka tych dwóch ostatnich, bo nazw nie znam :D
 

Załączniki

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
jak już napisałem w swoim temacie, asfalt zrobiłem wg metody LL tylko nie wg jego proporcji, te akurat dobrałem sam, a co do postępu prac to dodam że 5epoka całą gębą, oby tak dalej
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#12
Dzięki serdeczne CHUDY za uznanie :D Pracuję ciągle nad tym, aby to była całkowicie V epoka :) Nawet w tym celu zakupiłem kolejna brykę do mej makietki marki MERCEDES :) Dodatkowo przewiduję kilka małych szczegulików wybitnie przemawiających za tymi czasami.

Teraz trwają pracę nad zielenią jednak fotek niebędzie, gdyż pożyczyłem sprzęcik koledze na wycieczkę do Tunezji (niektórym to dobrze ) Ale jak tylko wróci to coś wkleję :)
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
mercedes to nie wszystko, jeszcze musisz do niego dokupić paru dresiaży huehue, no i może, bo wszak ostatnio bardzo trendy pare mocherowych beretów, ale to już wg uznania
a tak poważnie to bardzo mi sie podoba ten wiadukt, czy to jest produkcja własna czy jakaś firmówka
pzdr
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#14
Co do merola to CIe Chudy zmartwię. TO jest ciągnik siodłowy wiec troszke chłopaki nie będa pasować w klimacie.

Co do wiaduktu to jest to całkowicie produkcja firmowa lekko zodernizowana. Wyznaję zasadę że każdy odlew plastikowy mozna fajnie zaadoptowac na potrzeby makietki :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#15
No dorwałem aparacik. Poszedłem na okoliczną stacyjkę koło pracy i już mam nowe foteczki. Jednak widze że na moją stację przyjechali wandale i mi mury spisali. Ehh ci ludzie ...
 

Załączniki

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Pado, Ty to się chyba z powołaniem minąłeś, zamiast modelarzem powinienes zostać graficiarzem, :D a tak poważnie to super ci wychodzą te piąto-epokowe gryzmoły, wiem bom przecierz na żywca widział
pozdrowienia
Chudy
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#17
Dzienks serdeczny za uznanie :) Płot już stoi sobie na module zaklejony i zagipsowany:) Niedługo przednim wyrośnie trawka ;) Teraz się męczę z peronem bo wiecznie mniue w nim coś denerwuje ;/ Za jakiś czas beda nowe zdjęcia :)

PS. Wydaje mi się że moja stacja całkowicie zmieni nazwę swą. Szczegóły niedługo jak mi się uda zrobić to co planuje :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#18
Zanim powstanie coś za płotem, wziąłem się za robienie peronu 1 przed budynkiem dworca. Ciekawe jak mi wyjdzie w koncowej fazie :) Na 1 zdjęciu w tle. Druga fotka to taka sobie o na próbe cyknięta :) Trawnik przed obsadzeniem wiec sie prosze nie stresować :)
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#19
Ta twoja TKtka jezdzi czy tylko na popychu byla?
Magazynek bardzo fajny, taki typowy malopolski, jak te deski i ich laczenia (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) robiles?
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#20
ciekma napisał(a):
Ta twoja TKtka jezdzi czy tylko na popychu byla?
Magazynek bardzo fajny, taki typowy malopolski, jak te deski i ich laczenia (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) robiles?
TKt bez silnika póki co i raczej szybko z nim nie bedzie jeździła :) wiec nadaje się tylko na bocznice :) albo do ciągnięcia. Co do magazynu to hmm nie bardzo wiem co napisać. Magazyn nie była jakoś specjalnie robiony bowiem to budka z fabrycznego zestawy AUHAGEN. Pomalowana dwoma kolorami brązu i tyle :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 785

Podobne wątki