• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stare warszawskie bocznice kolejowe

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
A gdzie owo cudo się znajduje? Chętnie bym to pomierzył a potem zrobił z blaszek. Już po cieniu widzę że ma piękny perforowany pomost:love:
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Fotografowałem w 2009 roku - może jeszcze jest. Teren dawnych magazynów wojskowych przy ul. Powązkowskiej. Dawniej pod względem kolejowym tereny nie gorsze od tych prezentowanych przez Pawła ... niestety budowa Trasy AK, Autostrady czy później wielu osiedli mieszkaniowych zatarła większość śladów.

Powązkowska.jpg
 

Mateusz M

Znany użytkownik
SKMK
Reakcje
18 0 0
Witam mam w planach budowę makiety modułowej na ,której znajdzie się bocznica prowadząca do zakładu Ursus. Prosiłbym o fotografie rampy kolejowej oraz bocznicy;)
 

JacekGG

Aktywny użytkownik
Reakcje
37 0 0
Witam mam w planach budowę makiety modułowej na ,której znajdzie się bocznica prowadząca do zakładu Ursus. Prosiłbym o fotografie rampy kolejowej oraz bocznicy;)
Tam było dużo bocznic i ramp. Teren ogólnie był mocno kolejowy i ta fabryka to było właściwie małe miasteczko.
Może lepiej będzie się podpytać najpierw o układ torowisk i ew. wybrać to co będzie najbardziej podchodziło lub będzie najwięcej materiałów.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Dziś przelotem przez Włochy zahaczyłem o Odolany . Niestety rozebrany został tor łączący tereny ZM URSUS ze stacją Odolany oraz tory wchodzące w punkt zdawczo odbiorczy tych zakładów . Zapewne przysłużyła się temu decyzja o likwidacji ciepłowni Ursus i podłączeniu osiedli pod sieć miejską
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.009 505 29
A jakbyście Panowie zaczęli jeszcze raz, i stworzyli wątek o warszawskich bocznicach, ale taki solidny, od początku do końca, z pełną dokumentacją zdjęciową, a koledzy z innych miast, zrobiliby to samo, zanim wszystko zniknie.
Może warto.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.009 505 29
Trzeba się za to wziąć , tylko jak to cholera uporządkować w nowym wątku...(n)....
Od początku, zbierasz materiały, może jakieś mapy,idziesz w teren, robisz zdjęcia, zamieszczasz z komentarzem, wszyscy Cię kochamy i sypią się na Ciebie pochwały.
Forum staje się bogatsze o kolejny ciekawy wątek.
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
248 11 9
Fotka z netu , przedstawia ostatnie tchnienia bocznic stacjii Warszawa Gdańska w miejscu dzisiejszego centrum handlowego Arkadia , Za torami
36440760_10209954308128126_3558059355930624000_o.jpg
36440760_10209954308128126_3558059355930624000_o.jpg Widoczne zabudowania przemysłowe w miejscu których dzis są ,,apartamenty''
 

Podobne wątki