• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja Włoszakowice

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
203 10 2
Z lewej strony ok ale z prawej dałbym o jedna skrzynke w lewo i wydłuzył 5 torow nie 3 a do tego jak pisał Robert przedłuz bocznice oby nie za bardzo bo brak toru wyciagowego, ale te które teraz są, sa zdecydowanie z krótkie.
 

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
566 5 0
Jak masz chęci i możliwości to jak najbardziej, na imprezach Twoja stacja będzie wiodła prym wśród innych ;), 8 metrów to już jest coś :)
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.111 416 99
Jasne! To póki co brak mojego doświadczenia, uczę się się tego, póki co chce zamknąć technikalia. Nie mam tez jeszcze na stanie wszelakich siatek, listowi, posypek. To chyba będzie poligon doświadczalny dla mnie w tym temacie
To dobrze bo strasznie "wali" po oczach ta wściekle widoczna granica przejścia między tym pordzewiałym (zapewne latami) od jazd taboru tłuczniem, a zadbaną wesołą, jednolitą jasnozieloną wiosenną trawką.
Powodzenia. Nie będzie łatwo :).... ale przy odrobinie serca na pewno się uda to urealnić.
 
OP
OP
Scenika

Scenika

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
Reakcje
512 5 0
Chyba znalazłem złoty środek:
480062_KMic_Włoszakowice_ver4.jpg

Dobuduję dwie skrzynki i na tym skończę, stacja będzie na 9 skrzynkach po 90 cm każda. Sklejka kupiona, tory zamówione, robimy !
 
OP
OP
Scenika

Scenika

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
Reakcje
512 5 0
Swoją drogą - Pamietam jak kupowałem sklejkę 12 mm za 110-120 pln. Dziś 360 pln!
Zastanawiam się jeszcze nad zmianą okablowania - przedłużacze LPT 25 pin i i niebieskie złącza nie wzbudzają mojego zaufania. Może trafiliście na coś podobnego w lepszej wersji ?
 
OP
OP
Scenika

Scenika

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
Reakcje
512 5 0
Działam nad asfaltową rampą do wyładunku węgla - po zmianach długości stacji na tor 7 będzie możliwość wstawienia 12 węglarek czteroosiowych zamiast 6. To znacznie ułatwi wyładunek węgla którego do Włoszakowic przyjeżdża mnóstwo. Kończę także szutrowanie nowych torów, zaczynam malować cegły na rampie, ogólnie praca idzie wielotorowo - cały czas z wielkim uśmiechem na ustach - a to dla mnie najważniejsze
2D67138B-6799-4C56-9F75-B3B93E665FAA.jpeg
F15599DB-C27A-4B47-B282-C637E379AC49.jpeg
40411A04-34C6-4866-A616-DF1872AA4836.jpeg
9AEC3CAF-EC70-47E3-BE69-E8FF90D90E1C.jpeg
DAE4E801-47A0-4B58-A48B-E4AB372EB095.jpeg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.291 41 5
Mega robota! Życzę wytrwałości w pracy i w pozytywnym nastawieniu :)

Mam pytanie: Czy ten "asfalt na dioramy" jest ogólnodostępny w sklepach modelarskich, czy trzeba tego szukać ze świecą? :)
 

Podobne wątki