• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

ralph80

Aktywny użytkownik
Reakcje
616 5 2
Natknąłem się na ten film na YT, i rozbawiło mnie trochę to gadanie niektórych osób, którzy twierdzą, że moje lokomotywy się tylko do gabloty nadają, a nie do jazdy. Ci ludzie albo
a) chcą siać hejt lub
b) nie potrafią makiety porządnie zbudować, albo nawet
c) a i b ;)
To ja odpowiem przewrotnie - jeśli chodzi o EU07 to Schlesienmodelle nadaje się i do gabloty i na makietę, natomiast PIKO nadaje się tylko na makietę ;)
 

Lucjan P

Aktywny użytkownik
Reakcje
299 8 0
W przypadku firmy Schlesienmodelle, te słowa mają wyjątkowe znaczenie.
To jak już offtop, to ja napiszę, że się cieszę że ta firma jednak istnieje. Mamy dzięki temu siódemki w ciekawych malowaniach i o ciekawej konstrukcji. Nie tylko siódemki. Zawsze też będę popierał polskie pomysły i projekty. Przecież były już większe przerwy w produkcji SM a mimo wszystko nowe modele są i można je kupić. Oczywiście jesli ktoś nie chce, to nie musi.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.826 252 15
Przeprojektowałem odbieraki AKP-4E i 5ZL dla nowej serii EU07. Zlikwidowałem te dwa haki pośrodku, pantograf się teraz leciutko składa i otwiera, i też nie ma już śruby mocującej poniżej.

Nowy odbierak będzie na całej przyszłej serii EU/EP07, i premiere będzie miał na EN57 ROBO w malowaniu Kolei Mazowieckich.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.826 252 15
Witam wszystkich,

Prezentuje wam "Reszkowóz 2.0" - muszę przyznać, że to określenie mojej EU07 mnie bardzo rozbawiło :ROFL: Nie tylko czytam krytyki tu na forum, jednak też na youtubie i facebooku. No i trudno było przeoczyć wpis naszego kolegi @utytanychrzaszcz (tak się na youtoube nazywa), który jednak po jego wpisie sądząc też tu na forum urzęduje. Ciekaw jestem czy będzie miał odwagę się tu ujawnić, czy będzie cichutko pod swoim kamieniem siedział :D.

@utytanychrzaszcz (na youtube) napisał(a):
Reszkowuz sie nie nadaje do jazdy a z tą ich płytką to czyste jaja i robienie ludzie w uja. Inne firmy potrafią SM nie. Podziękowanie też dla pana TV za doradztwo cenowe nie zapomnimy. Co do samej firmy śląskich modeli. Ja osobiście zakończyłem zakupy po wywodach pana reszki na forum modelarskim. Chamstwo i prostactwo tego człowieka powala a ludzie boją się coś napisać bo reszka banuje ludzi za prawdę. Wstrętny zakompleksiony typ i aż strach pomyśleć że tacy mogą być piloci. Wole dać pikolca do przeróbki , zmienić zgarniacza, lampki , trąbki wyjdzie trochę drożej ale nie szukam części i załóże zwykły deoder. TFU SM i reszka
Ta ich płytka
To prosze kierować swoje żale do kolegów @WM-MODEL i @Elvis. U nich projekt zamówiłem i kupiłem. @Elvis ma mapowanie do dekoderów ESU na tą płytkę i każdemu może wgrać.

Inne firmy potrafią SM nie
Możliwe. Ale ja się nie porównuje do innych firm. Ja jestem micro/mini, praktycznie sam i parę kolegów, którzy mi pomagają. Ja nie mam całych oddziałów, które się osobnym tematem zajmują... Zawód, rodzina (trzech chłopaków), SM... trzeba wszystko jakoś ogarnąć :rolleyes:.

Ja osobiście zakończyłem zakupy po wywodach pana reszki na forum modelarskim
W porządku. Przynajmniej wiemy, że Pan to tu też czyta. Wie Pan, merytoryczna krytyka to jest jedna sprawa. Chętnie wysłucham i spróbuje poprawić. Tak jak teraz w Reszkowozie 2.0. Jednak osobiste wycieczki w kierunku mojej osoby, lub wałkowanie bez przerwy te same wady po raz pięćdziesiąty, mimo że były już stematyzowane i omówione, to już nie jest krytyka, to jest hejt i oczernianie. Dlatego nie musi się Pan dziwić jak Pan dostał odpowiednią reakcję :podstepny:

Chamstwo i prostactwo tego człowieka powala a ludzie boją się coś napisać bo reszka banuje ludzi za prawdę
Co raczej "powala" szanowny Panie, to są Pańskie słowa i brak odwagi tego a) powiedzieć mi w żywe oczy na targach lub imprezie modelarskiej, lub b) się podpisać nazwiskiem pod Pańskimi wywodami. Jak się ma takie mocne zdanie na punkcie innego człowieka, powinno się mieć odwagę stanąć do siebie twarz w twarz. Za prawdę nikt bana nie dostaje. Za chamstwo, osobiste wycieczki i hejt owszem. Nie muszę sobie na to pozwalać. A tak na marginesie, nikt nie jest zbanowany z firmowej strony FB Schlesienmodelle. Owszem, dałem Panu parę dni odpocząć za Pańskie wywody do mojego zawodu i chamskie wypowiedzi w kierunku mojej osoby, ale po czasie Pana odblokowałem.

Wstrętny zakompleksiony typ i aż strach pomyśleć że tacy mogą być piloci.
A co takiego z pilotami? My też tylko wodą gotujemy. Nie kumam tych Pańskich wycieczek w kierunku mojego zawodu. Tak jak na kolei też, profesjonaliści decydują, kto się nadaje do prowadzenia lokomotywy czy samolotu. Pan ewidentnie to takiego grona zreflektowanych profesjonalistów nie należy. Dlatego według mojego zdania, Pan nie posiada kwalifikacji, aby się wypowiadać na ten temat :cenzura:

Wole dać pikolca do przeróbki , zmienić zgarniacza, lampki , trąbki wyjdzie trochę drożej ale nie szukam części i załóże zwykły deoder. TFU SM i reszka.
Życzę udanych zakupów. Jak zakupy produktów firmy PIKO uspokoją Pana falę hejtu w kierunku SM, to obaj na tym zyskamy :). A te Pana ostatnie słowa zostawię bez komentarza...:rolleyes:


@Wszyscy ale teraz co nowego w Reszkowozie 2.0:p
EU07.303E.300-01.jpg
- Zmiana ściany bocznej na numery 301-389.
- Nowy zestaw trąbek (podwójne)
- Klimatyzator na dachu
- Nowe Pantografy, te dwa haki pośrodku wyeliminowane, inna mechanika blokowania pantografu w zamkniętym stanie, nie będzie już efektu "krzywego pantografu" jak jeden z haczyków wtedy nie złapał. Pantograf w sumie się też o wiele lżej otwiera i zamyka.
- Nowa płytka 3.0 - nowy standard płytki, jaki też będzie w EP09, łącze MTC21 na dekodery ESU, zaprojektowana na nowo przez firmę z kierunku elektroniki (poza PL) na microcontrolerach.
- Nowy zgarniacz z ABS i już nie POM, przykręcony śrubkami z większym odstępem nad główką szyny.

EU07.303E.300-02.jpg
Mam nadzieje, że udało się usunąć newralgiczne usterki modelu i będę ciekaw na wasze merytoryczne uwagi na temat nowych Reszkowozów (modeli EU/EP07) ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
22 1 0
Witam wszystkich,

Prezentuje wam "Reszkowóz 2.0" - muszę przyznać, że to określenie mojej EU07 mnie bardzo rozbawiło :ROFL: Nie tylko czytam krytyki tu na forum, jednak też na youtubie i facebooku. No i trudno było przeoczyć wpis naszego kolegi @utytanychrzaszcz (tak się na youtoube nazywa), który jednak po jego wpisie sądząc też tu na forum urzęduje. Ciekaw jestem czy będzie miał odwagę się tu ujawnić, czy będzie cichutko pod swoim kamieniem siedział :D.



Ta ich płytka
To prosze kierować swoje żale do kolegów @WM-MODEL i @Elvis. U nich projekt zamówiłem i kupiłem. @Elvis ma mapowanie do dekoderów ESU na tą płytkę i każdemu może wgrać.

Inne firmy potrafią SM nie
Możliwe. Ale ja się nie porównuje do innych firm. Ja jestem micro/mini, praktycznie sam i parę kolegów, którzy mi pomagają. Ja nie mam całych oddziałów, które się osobnym tematem zajmują... Zawód, rodzina (trzech chłopaków), SM... trzeba wszystko jakoś ogarnąć :rolleyes:.

Ja osobiście zakończyłem zakupy po wywodach pana reszki na forum modelarskim
W porządku. Przynajmniej wiemy, że Pan to tu też czyta. Wie Pan, merytoryczna krytyka to jest jedna sprawa. Chętnie wysłucham i spróbuje poprawić. Tak jak teraz w Reszkowozie 2.0. Jednak osobiste wycieczki w kierunku mojej osoby, lub wałkowanie bez przerwy te same wady po raz pięćdziesiąty, mimo że były już stematyzowane i omówione, to już nie jest krytyka, to jest hejt i oczernianie. Dlatego nie musi się Pan dziwić jak Pan dostał odpowiednią reakcję :podstepny:

Chamstwo i prostactwo tego człowieka powala a ludzie boją się coś napisać bo reszka banuje ludzi za prawdę
Co raczej "powala" szanowny Panie, to są Pańskie słowa i brak odwagi tego a) powiedzieć mi w żywe oczy na targach lub imprezie modelarskiej, lub b) się podpisać nazwiskiem pod Pańskimi wywodami. Jak się ma takie mocne zdanie na punkcie innego człowieka, powinno się mieć odwagę stanąć do siebie twarz w twarz. Za prawdę nikt bana nie dostaje. Za chamstwo, osobiste wycieczki i hejt owszem. Nie muszę sobie na to pozwalać. A tak na marginesie, nikt nie jest zbanowany z firmowej strony FB Schlesienmodelle. Owszem, dałem Panu parę dni odpocząć za Pańskie wywody do mojego zawodu i chamskie wypowiedzi w kierunku mojej osoby, ale po czasie Pana odblokowałem.

Wstrętny zakompleksiony typ i aż strach pomyśleć że tacy mogą być piloci.
A co takiego z pilotami? My też tylko wodą gotujemy. Nie kumam tych Pańskich wycieczek w kierunku mojego zawodu. Tak jak na kolei też, profesjonaliści decydują, kto się nadaje do prowadzenia lokomotywy czy samolotu. Pan ewidentnie to takiego grona zreflektowanych profesjonalistów nie należy. Dlatego według mojego zdania, Pan nie posiada kwalifikacji, aby się wypowiadać na ten temat :cenzura:

Wole dać pikolca do przeróbki , zmienić zgarniacza, lampki , trąbki wyjdzie trochę drożej ale nie szukam części i załóże zwykły deoder. TFU SM i reszka.
Życzę udanych zakupów. Jak zakupy produktów firmy PIKO uspokoją Pana falę hejtu w kierunku SM, to obaj na tym zyskamy :). A te Pana ostatnie słowa zostawię bez komentarza...:rolleyes:


@Wszyscy ale teraz co nowego w Reszkowozie 2.0:p
Zobacz załącznik 1049505
- Zmiana ściany bocznej na numery 301-389.
- Nowy zestaw trąbek (podwójne)
- Klimatyzator na dachu
- Nowe Pantografy, te dwa haki pośrodku wyeliminowane, inna mechanika blokowania pantografu w zamkniętym stanie, nie będzie już efektu "krzywego pantografu" jak jeden z haczyków wtedy nie złapał. Pantograf w sumie się też o wiele lżej otwiera i zamyka.
- Nowa płytka 3.0 - nowy standard płytki, jaki też będzie w EP09, łącze MTC21 na dekodery ESU, zaprojektowana na nowo przez firmę z kierunku elektroniki (poza PL) na microcontrolerach.
- Nowy zgarniacz z ABS i już nie POM, przykręcony śrubkami z większym odstępem nad główką szyny.

Zobacz załącznik 1049507
Mam nadzieje, że udało się usunąć newralgiczne usterki modelu i będę ciekaw na wasze merytoryczne uwagi na temat nowych Reszkowozów (modeli EU/EP07) ;)
Czy płytka 3.0 będzie możliwa do wstawienia w dotychczasowe EU/EP07?
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.826 252 15
Czy płytka 3.0 będzie możliwa do wstawienia w dotychczasowe EU/EP07?
Panie Marku, powinna dać się podmienić, jednak ma ona dodatkowe 2 LEDy, które symulują iskrzenie styczników w przedziale WN, jak się schodzi manipulatorem z jazdy na 0. Trzeba by je też zainstalować. Ja Prototyp będę widział w fabryce 30 kwietnia, więc Panu moge potem powiedzieć dokładnie.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.256 26 1
Ja Prototyp będę widział w fabryce 30 kwietnia, więc Panu moge potem powiedzieć dokładnie.
Kurcze, chłopie nie opowiadaj, nagraj filmik jakiś!;) Wszyscy chętnie obejrzą ciekawe ujęcia. :giggle:
- Nowa płytka 3.0 - nowy standard płytki, jaki też będzie w EP09, łącze MTC21 na dekodery ESU, zaprojektowana na nowo przez firmę z kierunku elektroniki (poza PL) na microcontrolerach.
To znaczy, że innego dekodera nie wsadzimy tam?
 
Ostatnio edytowane:

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.252 93 9
Witam wszystkich,

Prezentuje wam "Reszkowóz 2.0" - muszę przyznać, że to określenie mojej EU07 mnie bardzo rozbawiło :ROFL: Nie tylko czytam krytyki tu na forum, jednak też na youtubie i facebooku. No i trudno było przeoczyć wpis naszego kolegi @utytanychrzaszcz (tak się na youtoube nazywa), który jednak po jego wpisie sądząc też tu na forum urzęduje. Ciekaw jestem czy będzie miał odwagę się tu ujawnić, czy będzie cichutko pod swoim kamieniem siedział :D.



Ta ich płytka
To prosze kierować swoje żale do kolegów @WM-MODEL i @Elvis. U nich projekt zamówiłem i kupiłem. @Elvis ma mapowanie do dekoderów ESU na tą płytkę i każdemu może wgrać.

Inne firmy potrafią SM nie
Możliwe. Ale ja się nie porównuje do innych firm. Ja jestem micro/mini, praktycznie sam i parę kolegów, którzy mi pomagają. Ja nie mam całych oddziałów, które się osobnym tematem zajmują... Zawód, rodzina (trzech chłopaków), SM... trzeba wszystko jakoś ogarnąć :rolleyes:.

Ja osobiście zakończyłem zakupy po wywodach pana reszki na forum modelarskim
W porządku. Przynajmniej wiemy, że Pan to tu też czyta. Wie Pan, merytoryczna krytyka to jest jedna sprawa. Chętnie wysłucham i spróbuje poprawić. Tak jak teraz w Reszkowozie 2.0. Jednak osobiste wycieczki w kierunku mojej osoby, lub wałkowanie bez przerwy te same wady po raz pięćdziesiąty, mimo że były już stematyzowane i omówione, to już nie jest krytyka, to jest hejt i oczernianie. Dlatego nie musi się Pan dziwić jak Pan dostał odpowiednią reakcję :podstepny:

Chamstwo i prostactwo tego człowieka powala a ludzie boją się coś napisać bo reszka banuje ludzi za prawdę
Co raczej "powala" szanowny Panie, to są Pańskie słowa i brak odwagi tego a) powiedzieć mi w żywe oczy na targach lub imprezie modelarskiej, lub b) się podpisać nazwiskiem pod Pańskimi wywodami. Jak się ma takie mocne zdanie na punkcie innego człowieka, powinno się mieć odwagę stanąć do siebie twarz w twarz. Za prawdę nikt bana nie dostaje. Za chamstwo, osobiste wycieczki i hejt owszem. Nie muszę sobie na to pozwalać. A tak na marginesie, nikt nie jest zbanowany z firmowej strony FB Schlesienmodelle. Owszem, dałem Panu parę dni odpocząć za Pańskie wywody do mojego zawodu i chamskie wypowiedzi w kierunku mojej osoby, ale po czasie Pana odblokowałem.

Wstrętny zakompleksiony typ i aż strach pomyśleć że tacy mogą być piloci.
A co takiego z pilotami? My też tylko wodą gotujemy. Nie kumam tych Pańskich wycieczek w kierunku mojego zawodu. Tak jak na kolei też, profesjonaliści decydują, kto się nadaje do prowadzenia lokomotywy czy samolotu. Pan ewidentnie to takiego grona zreflektowanych profesjonalistów nie należy. Dlatego według mojego zdania, Pan nie posiada kwalifikacji, aby się wypowiadać na ten temat :cenzura:

Wole dać pikolca do przeróbki , zmienić zgarniacza, lampki , trąbki wyjdzie trochę drożej ale nie szukam części i załóże zwykły deoder. TFU SM i reszka.
Życzę udanych zakupów. Jak zakupy produktów firmy PIKO uspokoją Pana falę hejtu w kierunku SM, to obaj na tym zyskamy :). A te Pana ostatnie słowa zostawię bez komentarza...:rolleyes:


@Wszyscy ale teraz co nowego w Reszkowozie 2.0:p
Zobacz załącznik 1049505
- Zmiana ściany bocznej na numery 301-389.
- Nowy zestaw trąbek (podwójne)
- Klimatyzator na dachu
- Nowe Pantografy, te dwa haki pośrodku wyeliminowane, inna mechanika blokowania pantografu w zamkniętym stanie, nie będzie już efektu "krzywego pantografu" jak jeden z haczyków wtedy nie złapał. Pantograf w sumie się też o wiele lżej otwiera i zamyka.
- Nowa płytka 3.0 - nowy standard płytki, jaki też będzie w EP09, łącze MTC21 na dekodery ESU, zaprojektowana na nowo przez firmę z kierunku elektroniki (poza PL) na microcontrolerach.
- Nowy zgarniacz z ABS i już nie POM, przykręcony śrubkami z większym odstępem nad główką szyny.

Zobacz załącznik 1049507
Mam nadzieje, że udało się usunąć newralgiczne usterki modelu i będę ciekaw na wasze merytoryczne uwagi na temat nowych Reszkowozów (modeli EU/EP07) ;)
Reszkowóz :love:Pięknie się prezentuje ... kto wymyślił tą nazwę to powinnien dostać jakiś rabacik :ROFL:
Czekam na EP07-361 :)Kiedy możemy się spodziewać?
 

Podobne wątki