• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii 206E ET24

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.957 493 33
#62
A to ma coś wspólnego ze szpitalem? :eek:
Interna (z łac. internus, wewnętrzny) – potoczna, zwyczajowa lub żargonowa nazwa działu medycyny, zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych.
albo
Interna (z łac. "internus" - wewnętrzny) - potoczna, zwyczajowa lub żargonowa nazwa działu medycyny, zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
708 30 5
#63
A to ma coś wspólnego ze szpitalem? :eek:
Interna(z łac. internus, wewnętrzny) – potoczna, zwyczajowa lub żargonowa nazwa działu medycyny, zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych.
albo
Interna(z łac. "internus" - wewnętrzny) - potoczna, zwyczajowa lub żargonowa nazwa działu medycyny, zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych.
Andrzeju widzę, że czuwasz na posterunku;)często sam @Robert Reschka używa tego określenia, zapewne jako skrót myślowy od informacja do użytku wewnętrznego firmy i stąd pozwoliłem sobie na "zacytowanie klasyka" bez użycia znaku specjalnego w postaci cudzysłowia. Mam nadzieję, że @Robert Reschka nie będzie miał mi tego za złe:gwizd:
 

Lukjar

Nowy użytkownik
Reakcje
19 0 0
#66
Szczerze to bym z przyjemnością kupił ale nie jestem w stanie jechać na takie imprezy. Więc jakby ktoś się znudzil i chciał odsprzedać to z przyjemnością bym zaoferował sumę z przebitka
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
136 1 0
#67
Trzeba tylko zaznaczyć, że lokomotywa, która miała by być oznaczana na PKP jako ET24 nie miała oznaczenia fabrycznego 204E, tylko 206E.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
676 53 1
#69
Ooo, własnie.
A na przykład takie pytanie:
-"porachuje" - czy forma jest odpowiednia?
Profesor odpowiada:
- owszem jak najbardziej odpowiednia, ale było by grzeczniej "już czas panowie".
 
OP
OP
Robert Reschka

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.828 252 15
#70
Witam.

Osobiście jestem zaskoczony ile ludzi by chciało mieć model elektrowozu 206E ET24. Wprowadziliście mnie naprawdę w dylemat. Dostaje prośby przez telefon, maile, messengery czy nie można "jakoś zapisać się na ET24".

Z jednej strony bardzo chętnie bym wam zrobił/sprzedał ten model, jednak byłoby to bardzo nie fer w wobec tym, którzy specjalnie po ten model przyjechali do Piotrkowa. Jednak jest mały kompromis, który mogę wam zaoferować. Tak jak pisałem, że modele, które zostały zamówione, ale potem klient z nich zrezygnuje, trafią na wolny rynek.

Ja zrobię preodery na te ET24. Planuje je na 1.08.2024 od godziny 20.00 - To nie znaczy, że każdy, kto się zapisze, dostanie ten model. To będzie "first come, first serve", więc jak by zostało 5 modeli, to pierwsze 5 preordery zostaną obsłużone. Nie macie wpływu na numer inwentarzowy lub przydział lokomotywy.

Ten model praktycznie tylko powstał, bo on mi osobiście się bardzo podoba, a nie aby na nim coś zarobić. Że tylu z was będą go chcieli, mnie naprawdę zaskoczyło.

ET24 forum.png
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 5 2
#71
Zaskoczenie? W samej branży kolejowej, która sposobem dystrybucji została wykluczona (służby itp.) znalazło by się "kilku" chętnych. Więc w piękny sposób osoby tworzące kolej zostały pozbawione choćby możliwości nabycia tego modelu. Już nie wspomnę o tym, że dużo osób myślało, że to tylko żart....
 
OP
OP
Robert Reschka

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.828 252 15
#72
Profanacja, fikcją, nikt tego nie kupi, to nigdy nie jeździło — takie rady dostawałem od wtajemniczonych w ten projekt. Więc nie oczekiwałem, że tylu ludzi będzie chciało ten model.
W samej branży kolejowej, która sposobem dystrybucji została wykluczona (służby itp.) znalazło by się "kilku" chętnych. Więc w piękny sposób osoby tworzące kolej zostały pozbawione choćby możliwości nabycia tego modelu.
Dwa miesiące na wyrost sobie załatwić wolne chyba w żadnej branży nie jest problemem. Nawet na kolei.
Już nie wspomnę o tym, że dużo osób myślało, że to tylko żart....
Trzeba było czytać uważnie! Ja nie pisałem, że to był żart! Ciągle mi wyliczacie, co kiedyś napisałem, co powiedziałem, a potem mnie katowaliście, jak nie wyszło, się coś obsunęło, lub z modelu zrezygnowałem :ostrozny: To moje wpisy lupą czytaliście i wszystko mi wypowiadaliście :confused: Nie wolno 1.4 ogłaszać nowości? Wolno. Jeżeli to jest żart, trzeba to potem powiedzieć. Ponieważ to nie był żart, też nie było potrzeby z mojej strony tego pisać.
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.358 144 0
#73
Niestety, w społeczeństwie zanika umiejętność czytania/słuchania ze zrozumieniem. I nie tylko w tej branży ale ogólnie. W farmacji mamy specjalne testy na czytanie ulotki dla pacjenta... :)
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.276 32 10
#74
Z jednej strony bardzo chętnie bym wam zrobił/sprzedał ten model, jednak byłoby to bardzo nie fer w wobec tym, którzy specjalnie po ten model przyjechali do Piotrkowa
Nie macie wpływu na numer inwentarzowy lub przydział lokomotywy.
To może do powszechnej sprzedaży dać modele z numerem i przydziałem narzuconym przez producenta (nie pokrywające się z zamówionymi w Piotrkowie), może też opóźnić sprzedaż, i wtedy wszyscy zadowoleni:
- zamawiający na Trybunałach mają wybrany numer i przydział oraz model jako pierwsi
- pozostali dostają co jest i po jakimś czasie
 

Darek

Użytkownik
Reakcje
42 53 3
#75
To może do powszechnej sprzedaży dać modele z numerem i przydziałem narzuconym przez producenta (nie pokrywające się z zamówionymi w Piotrkowie), może też opóźnić sprzedaż, i wtedy wszyscy zadowoleni:
- zamawiający na Trybunałach mają wybrany numer i przydział oraz model jako pierwsi
- pozostali dostają co jest i po jakimś czasie
To może do powszechnej sprzedaży dać modele z numerem i przydziałem narzuconym przez producenta (nie pokrywające się z zamówionymi w Piotrkowie), może też opóźnić sprzedaż, i wtedy wszyscy zadowoleni:
- zamawiający na Trybunałach mają wybrany numer i przydział oraz model jako pierwsi
- pozostali dostają co jest i po jakimś czasie
A poza tym wszyscy w domu zdrowi?...
 

Lukjar

Nowy użytkownik
Reakcje
19 0 0
#79
Lokomotywa była z opóźnieniem i jeszcze jak kliknąłeś f5 żeby stronkę odświeżyć to niespodzianka było to że pokazała się na liście jako 2 podstronka. A tak swoją drogą jaki jest najmniejszy numer zamówienia jaki macie na Et24
 

Podobne wątki