• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pt31 BRAWA - reanimacja

OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#41
Kolejna Pt dołączyła do krakowskich.Tym razem diabelska 66 z tendrem 75, napr.gł. 56r.
Doszło parę fototrawek, standardowo głośniki w dymnicy, K30 z czerwonymi, matowy dach budy i dymnica, prawdziwy węgielek z dechami (jako wkładka, nie na stałe), turbozespół dostał "wydech"
a i na wieszaki trafiła skrobaczka do popielnika.
 

Załączniki

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#43
tomek 05 napisał(a):
Ulepszania Brawogniota ciąg dalszy :D

Kolejna innowacja ZNTK to głośnik w dymnicy. Po wielu godzinach testów do dekodera ESU został zaszczepiony głośnik 8 ohm. Teraz sobie gra z mocą 0,8 wata i jakiś dźwięk się fajniejszy zrobił :roll: Nie "szeleści" tak jak przedtem, tylko wydmuchy są takie basowe i dobiegają z właściwego dla nich miejsca ;)
Na tapecie zestaw blaszek do kolejnej waloryzacji.Nowe koła prawie gotowe, osie drążone !!!
Może trochę odbiegam od tematu ale masz może jakiegoś gotowca na przeróbkę ESU - 8 ohm ?
Mam takie głośniczki http://allegro.pl/glosnik-panasonic-28m ... 30212.html i z ZIMO to śmiga aż się chce słuchać.
Mam kilka loków z ESU i dzwięk jest nieciekawy ( te ichnie głośniczki są do dupy )
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#44
Lucjanek napisał(a):
wiązary i koła są w tym modelu okropne , fe
Mam kilka parowozów i Roco i Fleischmanna nie wydaję mi się aby te z Brawy od nich jakoś odbiegały. Fakt, że mają największą średnicę z posiadanych przeze mnie parowozów a więc łatwiej wychwycić jakieś uchybienia ale dla mnie są OK. Wiem też, że w tej sprawie wypowiadał się krytycznie m.inn.DRACULA, że były problemy z niedokładnym malowaniem białych obrzeży kół ale w moim modelu (poprawionym) nie mam się do czego przyczepić. Podobnie jest z wiązarami. Nie ulega wątpliwości, że jest to najciekawszy i najlepiej wykonany seryjnie model polskiego parowozu.
 
Reakcje
1 0 0
#45
Dobry Wieczór Panom

Proszę o potraktowanie tego postu jako prośby nie tylko ode mnie, ale również od Naszych Przyjaciół spoza Polski; w związku ze zbliżającymi się Targami Intermodellbau w Dortmundzie zwracamy się z prośbą do autorów zdjęć wykorzystanych w postach dotyczących sprawy "modelu" lokomotywy Pt31, a przedstawiających wszelkie niedoróbki i problemy z tymi modelami, także sposoby "reanimowania" tychże o przesłanie ich na adres emailowy autora postu. Prosimy jednocześnie o ewentualne podanie danych (osobowych) umożliwiających przedstawienie autorów tych zdjęć i ewentualnych "reanimacji" na szerszym forum.

Kreśląc się z poważaniem

Jeż Jerzy
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.853 116 22
#46
ST44-613 napisał(a):
zwracamy się z prośbą
A wyjaśnisz może wreszcie nam kto to są te "my"? Bo może nie każdy by chciał wysyłać swoje fotki nie wiedząc choćby do kogo trafią i po co.
I co niby ma komukolwiek teraz dać taka akcja? Bo nie wierzę, że firmie Brawa chcecie WY tłumaczyć co zrobili źle, albo jak to naprawić, bo po pierwsze oni zapewne to wiedzą najlepiej, a po drugie trochę na to już za późno.

A tak na marginesie, to jak prosisz o przesłanie na swojego maila, to go podaj może wpierw. Inaczej nikt ci nawet jednego zdjęcia nie prześle, bo nie ma jak.
No i chyba pijesz tylko do Tomka, bo on ukazał jak model poprawić, zaś wszelkie niedoróbki pokazał Dracula, a skoro z jednej krypty jesteście, to chyba ci poda. Inni chyba nic szczególnego nie pokazali.
 
Reakcje
1 0 0
#47
CoCu napisał(a):
A wyjaśnisz może wreszcie nam kto to są te "my"?
Nie! W każdym razie nie tobie i tobie podobnym, młody człowieku. Koniec. Jeśli już to autorom zdjęć. Popraw mnie, młody człowieku, jeśli się mylę, ale zdaje mi się, że do tematu Pt31 nie wniosłeś nic poza próbami wzajemnego szczucia ludzi na siebie. A od kontroli to jest NIK, a nie CoCu.

CoCu napisał(a):
I co niby ma komukolwiek teraz dać taka akcja?
Pomyśl. Chociaż raz. Podobno to nie boli.

CoCu napisał(a):
Bo nie wierzę, że firmie Brawa chcecie WY tłumaczyć co zrobili źle, albo jak to naprawić, bo po pierwsze oni zapewne to wiedzą najlepiej, a po drugie trochę na to już za późno.
Był już taki jeden niewierny; na imię miał Tomasz. Firmie BRAWA nikt już nie chce niczego tłumaczyć. Ale; "Blues Brothers" widziałeś? - "It's never too late to mend". A tak na poważnie, to na rynku pojawił się nowy "super-zmodernizowany" model BRAWA: BR 232, między innymi w barwach PCC. Też wart dokładniejszego oglądu i porównania ze starszymi wersjami.

CoCu napisał(a):
A tak na marginesie, to jak prosisz o przesłanie na swojego maila, to go podaj może wpierw. Inaczej nikt ci nawet jednego zdjęcia nie prześle, bo nie ma jak.
CoCu drogi. Prezcież E-Mail mozna przesłać także i przez forum. Chociażby kontaktowy. Nie marudź!

Kreśląc się z poważaniem

Jeż Jerzy

P.S. Gratuluję ci postów dotyczących zestawów i modeli EN57. Jak widać kiedy wiesz o czym piszesz i piszesz o tym na czym się znasz, wnosi to dyskusji coś sensownego i stanowi pozytywną wartość. Oby tak dalej. I więcej luzu i pogody ducha.
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#48
W związku z dużym zainteresowaniem tematem, piszę co jest/będzie dostępne.

Pakiet :D podstawowy (od tego się zaczęło)

:arrow: Wymiana zespołu napędowego czyli silnika no name na MASHIMA i przekładni zębatej na nową z mosiądzu wykonaną na maszynach CNC
:arrow: Przeróbka płytki elektroniki na stabilizację napięcia do żarówek oraz dorobienie opcji świateł manewrowych.
:arrow: Wgranie nowego dźwięku z prawidłowymi odgłosami polskiego osprzętu oraz mapowanie wyjść funkcyjnych

Pakiety dodatkowe już dostępne:

:arrow: Wymiana reflektorów na prawidłowe z mosiądzu K30-01 w/g dokumentacji K.Koj produkcja Z. Kluba z czerwonym światłem włączane osobnym F (dostępna opcja "wiader" np. IVep)
:arrow: Komplet części fototrawionych- wiatrownice, wszystkie stopnie, drabinki, zawory, osłony sworzni tłokowych, itp
:arrow: Komplet nowych oznaczeń wolnych od błędów oraz fototrawione tablice
:arrow: Węgiel i dechy na tender jako wkładka, skrobak do popielnika na wieszaki.
:arrow: Głośniki 2x w dymnicy i przeróbka ESU
:arrow: Likwidacja zaworów Łopuszańskiego, malowanie na głęboki mat dymnicy i dachu budki

Wkrótce dostępne (bardzo ograniczona ilość)

:arrow: Komplet kół RP25 na parowóz z drążonymi osiami, panewkami redukcyjnymi toczonymi na CNC
:arrow: Fototrawione wiązary i korbowody

Ciągle coś nowego powstaje, a jak ktoś ma pomysły co jeszcze to proszę pisać.
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#50
popowe napisał(a):
A może tak jakiś cennik?
A można wyprać tylko kilka punktów pakietu dodatkowego?
Pakiet pierwszy jest obowiązkowy :D z racji awaryjności wymienionych w nich punktów.
Pozostałe można wybierać w/g uznania.Zasygnalizowałem tylko co mogę zrobić ;)

To taka robota że ceny ustalam indywidualnie, nie bardzo się da ustalić sztywny cennik.
Wszystko zależy od ilości kleju CA co żółtki wpompowali do modelu.
Każdy inaczej posklejany.Już miałem nawet taki przypadek że po odkręceniu śrub nie dało się ściągnąć góry tendra, bo dowcipny jakiś podlał go CA :shock:
To samo się tyczy innych podzespołów, jedne wychodzą same innym nie pomaga siła x gwałt :D Przy wymianie reflektorów zdarzyła się sytuacja iż nie dało się odzyskać żarówek (sklejone na amen z reflektorami) i trzeba było dołożyć nowy kpl. Miniatronics.
 

robusbedzio

Aktywny użytkownik
Reakcje
84 3 0
#51
tomek 05 napisał(a):
W związku z dużym zainteresowaniem tematem, piszę co jest/będzie dostępne......

Jestem zainteresowany pełną opcją. Daj na e-maila jakies bliższe namiary na siebie - najlepiej z numerem tel. to ustalilibyśmy szczegóły. (Coś ostatnio mam kłopot z wysyłaniem maili). Chciałbym też jednak poznać przedział cenowy w jakim za tę robotę byśmy się poruszali, jak też jakieś przybliżone perspektywy czasowe wykonania tej pracy. Bardzo dawno nie byłem na tym forum więc przepraszam jeśli była już gdzieś o tym mowa. Poza tym wolałbym się umówić na dostarczenie modelu bo nie bardzo jestem przekonany do jego wysyłania pocztą. Pozdrwaiam. Robert Bednarczyk - Lublin.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#54
Panowie a macie jakieś problemy ze swoimi Pt31, że potrzebujecie takiej akcji? Ja mam dwa takie loki które zrobiły już nie metry a kilometry przebiegu i zero problemów. Tak więc po co się pchacie w jakieś naprawy skoro loki tego nie potrzebują. Tak samo kolega FENIX ma Pt31 ostro używane i zero problemów.
 

pablo_gorny_87

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#56
"Panowie a macie jakieś problemy ze swoimi Pt31, że potrzebujecie takiej akcji? Ja mam dwa takie loki które zrobiły już nie metry a kilometry przebiegu i zero problemów. Tak więc po co się pchacie w jakieś naprawy skoro loki tego nie potrzebują. Tak samo kolega FENIX ma Pt31 ostro używane i zero problemów."

Moja Pt31-11 działa. Niestety jest w analogu i chciałem zapodać dekoder z dźwiękiem i przebudować loka na IV epokę. Jak już przebudowa to pomyślałem aby zrobić już porządek ze wszystkim. Raz a dobrze.
Jesli kolega Tomek 05 się nie odezwie to może tylko zrobię cyfrę z dźwiękiem i przebudowę na IV epokę (oczywiście nie sam, moje paluszki nie są zbyt zgrabne).
Pozdrawiam.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#57
Dodanie dekodera i dźwięku jesteś w stanie wykonać samodzielnie. A przebudowa na epokę IV to już większe wyzwanie i kosztowniejsze. Na naszym forum jest co najmniej 2 konwerterów którzy zrobią to na najwyższym poziomie Sławek70-2008 oraz FENIX i których mogę osobiście polecić.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#59
Dodanie dekodera i dźwięku jesteś w stanie wykonać samodzielnie. A przebudowa na epokę IV to już większe wyzwanie i kosztowniejsze. Na naszym forum jest co najmniej 2 konwerterów którzy zrobią to na najwyższym poziomie Sławek70-2008 oraz FENIX i których mogę osobiście polecić.
Dokonania FENIX -a znam, a mozna gdzieś zobaczyć efekty prac drugiego Pana ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 61
Tabor 20
Tabor 68
Tabor 1674
Tabor 38

Podobne wątki