• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pt31 BRAWA - reanimacja

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Po konsultacji na stół poszedł pierwszy silnik, jak można te chińskie badziewie nim nazwać :D O kulturze pracy nie ma co się rozpisywać.3xgłośniejszy od Mashimy, szczotki jednorazówki o wątpliwej jakości(węglowe), bez jakiejkolwiek możliwości wymiany!
Po minimalnych przeróbkach mocowania i przełożeniu szwung mas (tu potrzebny ściągacz i praska) pasuje jak złoto.
Reszta szczegółów w fotorelacji.
W następnym odcinku o zaszczepianiu nowych zębatek :D
 

Załączniki

OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Te akurat nie od Gutzolda.
Bez ściągacza i praski ciężka sprawa z przełożeniem szwung mas bo wyjątkowo ciężko schodzą z chinola (ten akurat można spisać na straty) ale przy zakładaniu na Mashimę technologia młotka lub podobna może się odbić na zdrowiu silnika.

Jak by co to mam z dwie-trzy sztuki takich motorków na zbyciu ;)
 

Załączniki

A

Anonymous

Gość
#6
A nie mówiłem że szwadrony jazdy Tomkowej posiekają do końca bravo!-gniota Pt31.
Tak wygląda syf- jednostka napędowa jak udowodnił Tomek !
Jutro u Ciebie jestem ... rowerem , po dachach samochodów stojących w korkach !
 

Załączniki

A

Anonymous

Gość
#8
Jak "subinkwizycja" z Wilczycy Książęcej stwierdzi że wszystko wykonałeś perfecto !
To nadaję Ci edyktem "subinkwizytora" Dracula tytuł :
IMAM TOMEK 05 !

Naprawdę jestem pod wrażeniem !

Będziesz siedział na Rynku Krakowskim jak Zygmund Stary a ludzie z Constantin bei Litzmannstad złożą Ci hołd na Rynku Krakowskim razem z "importerem-kolekcjonerem" ! :twisted:

Muezini będą Ci wyśpiewywać na minaretach !
Beduini na wielbłądach !

Na foto zaznaczam nagar jaki powstał dosłownie po 10-15 min jazdy !!! wg. właściciela egzemplarza z którego jest ten syf-silnik.
Dzwonił do mnie dziś z tą info.

Dramatica !!!
 

Załączniki

OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#10
Próby z nowymi kołami zębatymi wypadły b.pozytywnie.Na sucho, bez smaru jazdy testowe można określić jako udane.Przekładnia cała, to znaczy wszystkie koła, ślimak i ślimacznica z tego samego materiału, brak luzów poprzecznych.Po minimalnych poprawkach partia kompletów "naprawczych" gotowa.
W połączeniu z porządnym silnikiem można spokojnie składać do kupy Peti i przekazać ją zrozpaczonemu właścicielowi :D (biedny się tylko 15 min. nacieszył jazdą :D )
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#11
To ile u ciebie będzie kosztowała przyjemność wymiany zębatek? lub zestaw zębatek do własnoręcznej wymiany?
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
popowe napisał(a):
Taaaak. Oddawajcie, odsyłajcie, przemalowywujcie, poprawiajcie, naprawiajcie, "psujcie jak ktoś chce" Ja ze swojej petuch jestem zadowolony. A gdy większość niezadowolonych odda, odeśle przerobi, przemaluje, popsuje; będę się cieszyć nielicznym oliwkowym oryginałem bravo-gniota
popowe napisał(a):
To ile u ciebie będzie kosztowała przyjemność wymiany zębatek? lub zestaw zębatek do własnoręcznej wymiany?
???? to po co Ci zębatki ?????
 
A

Anonymous

Gość
#13
tomek 05 napisał(a):
popowe napisał(a):
Taaaak. Oddawajcie, odsyłajcie, przemalowywujcie, poprawiajcie, naprawiajcie, "psujcie jak ktoś chce" Ja ze swojej petuch jestem zadowolony. A gdy większość niezadowolonych odda, odeśle przerobi, przemaluje, popsuje; będę się cieszyć nielicznym oliwkowym oryginałem bravo-gniota
popowe napisał(a):
To ile u ciebie będzie kosztowała przyjemność wymiany zębatek? lub zestaw zębatek do własnoręcznej wymiany?
???? to po co Ci zębatki ?????
:D
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#14
???? to po co Ci zębatki ?????

Tomku jak dotąd odpukać działa jak marzenie ale nic nie jest wietrzne. Zwłaszcza gdy czytam , że innym użytkownikom sie psuje. Warto więc mieć wiedzę kto i za ile to zreperuje.

UUUUUU szary wilku Tu mnie dotknąłeś. Co prawda jestem po zabiegu "re konstrukcji" (nawet pięciu z choroby nie z wypadku) ale kości a nie osobowości.
UUU a masz
 

Załączniki

Ikcelos

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#15
tomek 05 napisał(a):
Próby z nowymi kołami zębatymi wypadły b.pozytywnie.Na sucho, bez smaru jazdy testowe można określić jako udane.
A jak z głośnością pracy przekładni ? Całkowicie metalowe przekładnie bywają nieprzyjemnie głośne . Jak jest w tym przypadku ?
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#18
Skończyłem właśnie reanimację pierwszej Pt.
Jeździ rewelacyjnie.Cichutko i płynnie :D
Zmodernizowałem elektrykę robiąc złączkę między tendrem a lokomotywą i dorabiając oświetlenie manewrowe, było ale jakieś nie polskie.Teraz z F6 włącza się tryb jazdy manewrowej i prawa strona świeci.
Dwa dni straciłem na rozgryzienie płytki w tendrze, bo żółtki tak zamotały prosty temat stabilizacji napięcia do żarówek że za dwa lata bym takiego nie spłodził :D
Generalnie wszystko już działa tak jak trzeba.
Spolszczyłem też dźwięki.
Na sam koniec przy testowaniu dźwięku szlag trafił głośnik :(
Stała sobie na torach, ładnie grała i po 30 minutach zaczęła charczeć a po następnych 2 zamilkła.
Wymieniłem głośnik na lepszy i już sytuacja opanowana :D
Reasumując to nawet głośnik jakiś dziadowski wpakowali do tego syfa.

Jutro zapodam jakieś fotki z modernizacji bo już ciemno i idę spać.Brawo gniot mnie wykończył :D
 

robusbedzio

Aktywny użytkownik
Reakcje
84 3 0
#20
Pomimo różnicy zdań co do jakości Petuchy przyznaję, że imponują mi Twoje poprawki. Rozumiem, że oświetlenie manewrowe można uzyskać tylko dzięki ingerencji w fabryczne rozwiązania, bo ja na mojej multimaus nie umiem ich znaleźć. Pozdrawiam. Robert B.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 61
Tabor 20
Tabor 68
Tabor 1674
Tabor 38

Podobne wątki