• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET21

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.816 15 1
Praktycznie brak zdjęć tej lokomotywy z okresu od naprawy w 2008r. do kolejnej...

A kiedy była kolejna? Ilostan Taboru podaje, że naprawę 1R8 przeszła 2008-04-30 i była to ostatnia naprawa tej lokomotywy. Zdjęć mam sporo ale nie chce mi się szukać na dysku więc na szybko z Flickra.

26 lipca 2014 Brzeszcze Jawiszowice
51390076764_720303ef55_c.jpg



6 lutego 2012 Przysieki
50873808411_7214b9c786_c.jpg



9 czerwiec 2013 Królowa Polska
50772815488_a0277fb7a2_c.jpg
 
OP
OP
D

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.323 466 107
Faktycznie, źle spojrzałem w ilostanie. Jednak mimo to malo jest zdjęć lokomotywu w okresie 3-4 lat po naprawie. A czy wiadomo kiedy była kolejna naprawa tej lokomotywy?
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
708 30 5
Kolega @Ty42-89 napisał, że w ilostanie nie widnieje kolejna. Jak wiadomo ilostan to nie jest wyrocznia.
Ciekawe, że na tym samym ilostanie widnieją dwa zdjęcia (z 2016 i 2017 roku) na których widoczna jest data rewizji (może nie jest zbyt ostre ujęcie), ale ja tam widzę 30.04.2008. Wydaje się to zamykać tą niepotrzebną dyskusję z Twojej strony.
 
Ostatnio edytowane:

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
W katalogu był zaprezentowany ET21-20.
Szkoda, że nie pomylili się z malowaniem i nie puścili "starego" CTL. :D
Bo bym kupił. ( ಠ ͜ʖಠ)

2007-07-25 - Gdańsk - Oczekuje zatrudnienia na stacji Gdynia Port GPA.
Autor: mazur.
https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=foto&id=62195

62195.jpg


Robo wypuści model bez fotografii oryginału i się zastanawiasz czy takie miał szczegóły. Bo mu tak pasuje.
Piko wypuści model z innym numerem inwentarzowym i innym logo. Bo im tak pasuje.
Roco wypuści model niezgodny konstrukcyjnie względem oryginału. Bo im tak wyszło.


Panowie jesteśmy robieni w bambuko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.100 129 19
Szkoda, że Piko nie zdecydowało się wydać tego modelu z naniesionym numerem EVN oraz ślizgiem podwójnym pantografu. Wówczas byłaby to najpóźniejsza możliwa wersja w malowaniu PKP.
Model odwzorowuje pierwowzór z okresu eksploatacji po za prawie zakończonej 31 grudnia 2012 roku. Lokomotywa wyjechała z naprawy z podwójnymi ślizgaczami pantografów i jest to odwzorowane w modelu. Kolejną naprawę przeszła dopiero w bieżącym roku. Praktycznie do końca 2014 roku (może dłużej) jeździła bez numeru EVN. Ów numer pojawił się na niej w 2015 roku, niestety nie ustaliłem jeszcze kiedy dokładnie. Lokomotywa pozostawała w eksploatacji przynajmniej do końca 2018 roku (dalszego okresu do naprawy w 2024 r. nie sprawdzałem). Na jednej ścianie bocznej lokomotywa posiada napis, a na drugiej srebrny glob.

Biorąc pod uwagę, że łatwiej jest dodać numer EVN niż go zmyć, chyba przyjęto lepszą wersję kompromisu w tej kwestii. Ponadto istnieje już całkiem spore stadko modeli odwzorowujących swoje pierwowzory w wyglądzie z lat 2012-2014, zatem najnowszy model "Kanta", idealnie wpisuje się swoim fabrycznym wyglądem w ten okres, a nadal pozostaje możliwość "przesunięcia" go w czasie.
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.753 119 1
Model odwzorowuje pierwowzór z okresu eksploatacji po za prawie zakończonej 31 grudnia 2012 roku. Lokomotywa wyjechała z naprawy z podwójnymi ślizgaczami pantografów i jest to odwzorowane w modelu. Kolejną naprawę przeszła dopiero w bieżącym roku. Praktycznie do końca 2014 roku (może dłużej) jeździła bez numeru EVN. Ów numer pojawił się na niej w 2015 roku, niestety nie ustaliłem jeszcze kiedy dokładnie. Lokomotywa pozostawała w eksploatacji przynajmniej do końca 2018 roku (dalszego okresu do naprawy w 2024 r. nie sprawdzałem). Na jednej ścianie bocznej lokomotywa posiada napis, a na drugiej srebrny glob.
Chyba Koledze @michu88 chodziło o zieloną ET21-345:niepewny:
 

Podobne wątki