• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości A&S

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
800 2 0
#21
Pewnie jak zawsze... W kilku :)
Natomiast z tym dachem zabudowy to nie bardzo wiem co masz na myśli?
Rozwiń a najlepiej wrzuć jakieś fotki poglądowe.
Na dachu zabudowy masz pasy blach ryflowanej (w starszych egzemplarzach drewniane gretingi). Na środku wyraźny zarys zbiornika z zaokrąglonymi krawędziami. W waszym modelu dach jest płaski. Zaznaczono jedynie otwór rewizyjny zbiornika.
Sam narysowałem nakładkę z blaszki fototrawionej na dach ale to połowicznie załatwia sprawę.

Przyjrzał bym się też działku. Pomijajać już ze Cole w tej wersji go nie miały to w mojej ocenie jest za małe. Ale to już temat łatwy do skorygowania samodzielnie.
 

Załączniki

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#22
Nie do końca się zgodzę, bo nawis dachu nad szybą jest za duży.
Chodzi o ten daszek?
To chyba zależy z której strony się patrzy. W rzeczywistości ma chyba 3-4cm. Nie pamietam dokładnie.
Ale napiszę żeby bylo jasne. Modele nie są pozbawione błędów, pomyłek itd. Jestem amatorem jeśli chodzi o 3d a nie profesjonalnym wyszkolonym dizajmerem ;)
Staram się by były jak najlepsze i cieszyły oko.
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#23
Wojtku, nie pomyśl, że jestem niegrzeczny, ale od prawie 30 lat siedzę w modelowaniu 3D a od 20 lat robię samochody i jeśli mówię, że geometria jest niewłaściwa to znaczy, że moje krytyczne oko widzi więcej niż twoje przyzwyczajone do modelu. Załączam obrazek, na którym zaznaczyłem kilka drobnych błędów, które niestety rzutują na całość. W samochodach jak w portretach - drobne detale zmieniają obraz całości i model przestaje być miniaturą, a zaczyna być tylko podobny do oryginału.
Twoje modele są naprawdę dobre, znacznie lepsze niż wielu wielkich firm, które modele robią z ogromnym zapleczem finansowym i technicznym. Ale wymagają korekty i fajnie by było, gdyby udało się je poprawić. Zwłaszcza, że oprócz czasu to nic nie kosztuje - nie ma kosztownych form czy modeli matek składanych z różnych elementów. Mamy wydruk.
żuk-uwagi.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.955 386 20
#24
Ale napiszę żeby bylo jasne. Modele nie są pozbawione błędów, pomyłek itd. Jestem amatorem jeśli chodzi o 3d a nie profesjonalnym wyszkolonym dizajmerem ;)
OK, i to rozumiemy, ale skoro robisz modele i potem można je kupić, to jeżeli są w nich jakieś niedociągnięcia, które można poprawić to warto się pokusić o poprawkę. Tak jak Grzegorz napisał, Twoje modele są naprawdę dobre i wymagają jeszcze trochę korekty. Także jeżeli zgłaszamy Ci nasze uwagi, to może warto wziąć je pod uwagę i poprawić to co się da w tej skali jeszcze poprawić. :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#25
. Modele nie są pozbawione błędów, pomyłek itd. Jestem amatorem jeśli chodzi o 3d a nie profesjonalnym wyszkolonym dizajmerem ;)
Staram się by były jak najlepsze i cieszyły oko.
jak na amatora to powtórzę - robisz naprawdę dobre modele.
w 2003 robiliśmy z kolegą z Finlandii takie modele. Nie były jeszcze produkowane. Zaraz moderatora poproszę o usunięcie tego wpisu, żeby nie zaśmiecać wątku.
TOYOTA_PRIUS_0000.jpg TOYOTA_PRIUS_0002.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#26
Doceniam wszelkie sensowne krytyczne uwagi zwłaszcza doświadczonych ludzi. Zdjecia jednak dają pewnego rodzaju zniekształcenie przez perspektywę. Dlatego też podpieram sie dokmentacjami technicznymi (które też są obarczone błędami).
Jeśli chodzi o dach w "coli" to ja akurat bazowałem na zdjeciach gdzie dach nie jest ani ryflowany ani nie ma desek a dzialko ma takie jakie zrobiłem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.955 386 20
#28
Zdjecia jednak dają pewnego rodzaju zniekształcenie przez perspektywę. Dlatego też podpieram sie dokmentacjami technicznymi (które też są obarczone błędami).
Pamiętaj także, że tworzenie modelu w odpowiedniej skali to nie tylko dokładne zmniejszenie każdego elementu oryginału. Czasem jedne trzeba przeskalować i zrobić większe, a inne dużo mniejsze. Ważna jest bryła i odpowiedni wygląd modelu.
Ja zawsze mogę starać sie cos poprawić pod warunkiem że wydawca modelu chce zmian. A&S to nie moja firma i nie mam w niej udziałów ;)
Rozumiem, ale zawsze można coś podpowiedzieć i zasugerować. Jeżeli model będzie miał lepszy wygląd i będzie bardziej przypominał oryginał to i sprzedaż może być większa.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#30
Załączam obrazek, na którym zaznaczyłem kilka drobnych błędów, które niestety rzutują na całość.
Tylko porównanie obrazków nie do końca jest miarodajne. W grę wchodzi tu perspektywa i ogniskowa obiektywu. Na przykład proporcja płaszczyzny pod boczną szybą w modelu moze bycjak najbardziej prawidłowa, ale model jest pod odrobinę innym kątem sfotografowany i proporcje wydają się inne. Ja bym bardziej zaufał pomiarom niż zdjeciom.
 

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
800 2 0
#31
A planowany podnośnik na Starze to też będzie twoje dzieło?

Co do Coli to pokazałem jak wygląda dach standardowego egzemplarza.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#32

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#34
Chciałbym być takim amatorem :) Próbowałem w blenderze Syrenę zrobić i maska mi nawet wyszła, ale na przednim błotniku poległem - robiąc z dostępnych blueprintów nic nie pasuje :D
Też bym poległ. Zacznij od prostszych tematów. Nawet duży fiat zwany kantem jest trudny do zrobienia.
To co tu prezentuję to dokładnie rok nauki.

A planowany podnośnik na Starze to też będzie twoje dzieło?

Co do Coli to pokazałem jak wygląda dach standardowego egzemplarza.
Tak, to też będzie moje dzieło (w sensie projekt).
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#39
Obie wersje przewiduję.
Rhino 5.0 jede chyba z tańszych na rynku. Na cada mnie nie stać.
A którym cadem chciałbyś takie modele robić? i za jaką karę?

Co do fotografii i skrótów perspektywicznych, to wybrałem zdjęcie właśnie o podobnym skrócie - mówimy tu o np ryflach bocznych które nie grają z nadkolami i szczeliną grilla, a przez to zaburzają ci całą maskę, o wyobleniach, które są u ciebie ostre. Powiem tak - wiem jak ten biznes wygląda - robimy model i pokazujemy go na pewnym etapie, by ktoś nas nie ubiegł i nie ukradł naszego kawałka tortu, ale konsultacje są bardzo ważne. Pomagają wychwycić błędy, których sam nie zobaczysz. Powinieneś mieć zaufane osoby które świeżym spojrzeniem pomogą. No i nie można zakładać, że nic nie zmieniam, bo nie... W mojej firmie np. nie ma miejsca na "może być". Albo jest dobrze, albo wcale. I nie mówię tu o kompromisach, bo one towarzyszą każdej pracy twórczej lub odtwórczej.

Aha taka rada - bazowanie na blueprintach to błąd. Nigdy nie są dobrze zrobione - albo masz rysunki techniczne z biura projektowego / fabryki, albo robisz ze zdjęć. To co znajdziesz w sieci, często rysują ludzie bez przygotowania - dlatego np front nie gra z widokiem z boku. Dobrym rozwiązaniem jest aparat z dużym zoomem i odpowiedni dystans :D Ale i tak nic nie zastąpi wyczulonego oka.
 

Podobne wątki