• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości A&S

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#44
Te są już nowsze.
Pisałem z nimi ale nie bardzo sie chcą podzielić dokumentacją. Więc mam inną ;)
Chociaż chciałem dorwać jeszcze książkę pana Józefa Bossowskiego pt Osinobus Zapomniany polski autobus.
Może ktoś ma?

A tymczasem wstęp i pytanie techniczne do podnośnika koszowego.
Żywica sami wiecie jaka jest. Krucha i w ogóle. Robienie ruchomego podnośnika jest bez sensnu.
Rozważam ewentualnie czy, siłowników i podpór nie zrobić w pozycji rozłożonej a skladajacy sobie je utnie jesli bedzie chcial złożony, czy zadowolicie sie złożonym.
Osobiscie moim zdaniem lepiej zrobić złożony. A jak ktoś bedzie chciał zrobić ruchomy lub rozłożony to siłowniki i. Inne elementy lepiej rozwiercic i wstawić drut.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#46
Myślę że podnośnik złożony w pozycj transportowej będzie miał większy wzięcie. Z drugiej strony rozłożony to świetna rzecz na makiecie/module. Idealnie by było tak to rozwiązać by przeróbka na rozłożony nie było zbyt skomplikowane, czyli każdy człon wysięgnika jako osobna część, ale jak patrzę na budowę podnośnika p-184 to widzę, że to dość skomplikowana sprawa z żywicy (najprościej z blach trawionych takie coś uzyskać).
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#49
@Wojtek_Kraków A nie myślałeś o kołach dwuelementowych? Opona z elastycznej żywicy i twarda felga. Koszt produkcji by nie wzrósł zbyt znacząco, ale za to jakościowo mogłoby to być dobre. Ja chyba się spróbuję pobawić w taki projekcik na początek (jak znajdę czas) :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#52
Jeżeli mogę wtrącić coś od siebie do grona szacownych i doświadczonych modelarzy.
Jeżeli chodzi o Żuka z A&S,
Jako kompletny amator mogę napisać, że tej wersji Żuka na pewno nie kupię. W skali 1:87 Żuka można zakupić u Anatola , od RA Dosly (przeskalowany) , od Piotr66, a ostatnio od GPM (może kogoś pominąłem). Moim amatorskim okiem zbieracza, kolekcjonera, konsumenta i beznadziejnego "modelarza" , Żuk od A&S ma moim zdaniem najgorszą bryłę z grona tych wszystkich modeli.
Też mam swój zawód i wiem kiedy moja praca jest dobra a kiedy jest zła, wiem kiedy mi coś wychodzi i wtedy jestem z siebie zadowolony, wiem też kiedy mi coś nie wyjdzie i wtedy jestem na siebie wku...ny. Jednak jeżeli coś mi nie wyjdzie i ja to zauważę albo ktoś inny, to się do tego przyznaję i jeżeli jest jeszcze taka możliwość to poprawiam.
No cóż, marzy mi się aby nasi modelarze i mikroproducenci stworzyli WSPÓLNIE model i produkowali seryjnie.
Jest taka seria "modele PRL" w skali ... . De Agostini ? Im się opłaca i z tego co widzę to są w miarę dobre modele i w porównaniu do Was moi drodzy modelarze i koledzy są one tańsze.
Myślę że jeżeli modele kolejowe sprzedają się w odpowiednich ilościach i jest to opłacalne to i dodatek do modeli kolejowych w postaci modeli samochodów w skali H0 też może być opłacalny. Niemniej na rynku polskim wg mnie jest miejsce dla najwyżej dwóch producentów.Na razie modele Brekiny i Rietze się sprzedają, a skoro im się to opłaca to znaczy że rynek na modele polskich aut jest.
Jest taki wątek w dziale kolejowym "Dyskusja na temat przyszłych modeli PKP". Może i stworzyć taki wątek w dziale samochodowym.
Przepraszam za moje wypociny akurat w tym wątku.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
#53
Te są już nowsze.
Pisałem z nimi ale nie bardzo sie chcą podzielić dokumentacją. Więc mam inną ;)
Chociaż chciałem dorwać jeszcze książkę pana Józefa Bossowskiego pt Osinobus Zapomniany polski autobus.
Może ktoś ma?

A tymczasem wstęp i pytanie techniczne do podnośnika koszowego.
Żywica sami wiecie jaka jest. Krucha i w ogóle. Robienie ruchomego podnośnika jest bez sensnu.
Rozważam ewentualnie czy, siłowników i podpór nie zrobić w pozycji rozłożonej a skladajacy sobie je utnie jesli bedzie chcial złożony, czy zadowolicie sie złożonym.
Osobiscie moim zdaniem lepiej zrobić złożony. A jak ktoś bedzie chciał zrobić ruchomy lub rozłożony to siłowniki i. Inne elementy lepiej rozwiercic i wstawić drut.
W sprawie książki napisz do @Luke, w tym poście się nią chwali;
http://forum.modelarstwo.info/threads/u-lukea-na-warsztacie.48653/page-6#post-881474
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#54
Jeżeli chodzi o Żuka z A&S,
Jako kompletny amator mogę napisać, że tej wersji Żuka na pewno nie kupię. W skali 1:87 Żuka można zakupić u Anatola , od RA Dosly (przeskalowany) , od Piotr66, a ostatnio od GPM (może kogoś pominąłem). Moim amatorskim okiem zbieracza, kolekcjonera, konsumenta i beznadziejnego "modelarza" , Żuk od A&S ma moim zdaniem najgorszą bryłę z grona tych wszystkich modeli.
Żartujesz sobie? Żuk RA Dosly, to przy tym Żuku taki ulep jak z plasteliny, w ogólnych zarysach przypinający Żuka. Mam akurat kilka Żuków RA i wstyd mi teraz na nie patrzeć jak postawię przy Żukach projektowanych przez Wojtka :) Anatola nie znam, więc się nie wypowiem, Piotr66 to inna klasa także cenowa, więc nie ma co porównywać - to perfekcjonizm, a GPM lepszy raczej nie jest - porównywalny, jak już to tylko szyby ma lepiej rozwiązane. Żuk A&S ma dobrą bryłę.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#55
Przemku , owszem RA Dosly to jak większość czeskich "modeli" (na czele z MTB) jest skopany, ale Żuk od A&S na pewno nie ma dobrej bryły o czym pisali i udowadniali już koledzy, Nie znasz pana Anatola Gacka vel. ToloLoko ? (!)
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#56
Żuk od A&S na pewno nie ma dobrej bryły o czym pisali i udowadniali już koledzy, Nie znasz pana Anatola Gacka vel. ToloLoko ? (!)
No właśnie nie za bardzo udowodnili te skopanie bryły. Astro o ile pamiętam zapodał zdjęcie, ale z ciut innej perspektywy, a takie nic nie udowadnia :) Sam porównywałem te modele, które mam ze zdjeciami i bryła jest prawie idealna. A Tololoko kojarzę, tylko już nic od dawna nie produkują - z ich form zdaje się, że Marcin Suwik robi modele, ale cena jest odpowiednio wyższa od drukowanych i chyba w detalach mniej precyzyjne odlewy są.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#57
No właśnie nie za bardzo udowodnili te skopanie bryły. Astro o ile pamiętam zapodał zdjęcie, ale z ciut innej perspektywy, a takie nic nie udowadnia :) Sam porównywałem te modele, które mam ze zdjeciami i bryła jest prawie idealna. A Tololoko kojarzę, tylko już nic od dawna nie produkują - z ich form zdaje się, że Marcin Suwik robi modele, ale cena jest odpowiednio wyższa od drukowanych i chyba w detalach mniej precyzyjne odlewy są.
Pan Anatol (ToloLoko) nadal działa, mam od niego Straż Pożarną, którą się chwaliłem na forum, zrobioną i zakupioną ok. 2 tygodni temu.
Będę upierdliwy ale przód od Żuka od @Wojtek_Kraków jest daleka od doskonałości. Na FB też jesteś aktywny jak widzę ;-) .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#58
Koledzy. Bardzo proszę o zaprzestanie przekonywania się kto ma rację, a kto nie. Proszę przestać już komentować czy Żuk zaprojektowany przez kolegę @Wojtek_Kraków jest dobry, czy też nie. Dalsze przekonywanie się może doprowadzić do kłótni, a tego sobie nikt tu nie życzy.
Żeby zakończyć napiszę tak: jeżeli producent/projektant nie chce słuchać rad i sugestii kolegów to jest jego sprawa. Jak projektuje/drukuje nie do końca dobry model to niech nie liczy na sprzedaż.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#59
Panowie, nie kłóćcie się bo to nie ma sensnu. Ten pojazd jest tak zaprojektowany i inaczej raczej nie będzie. Lepszy czy gorszy w każdym można sie czegoś doszukać.
Czy projektant nie chce słuchać rad? Też wątpię, bo kilka postów wyżej wlasnie pytałem co by was bardziej usatysfakcjonowało.
Natomiast kolego avacez jeśli chcesz dorzucić swoje kilka groszy do słów krytki to jak najbardziej tylko dopisz do niej konstruktywne argumenty.
Zdanie że Żuk od A&S na pewno nie ma dobrej bryły niczego nie wnosi do dyskusji.
Astro swoją krytykę poparł argumentami. A Ty?
Pozdrawiam
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#60
Dalsze przekonywanie się może doprowadzić do kłótni, a tego sobie nikt tu nie życzy.
Ale to nie jest kwestia przekonań, a zwykłych pomiarów i obliczeń proporcji, a te są zachowane. Łatwo to sprawdzić/zmierzyć na zdjęciach modelu i realnych pojazdów robionych np. z boku lub z przodu (nie w różnych rzutach izometrycznych jak zrobił Astro i co spowodowało wyciągnięcie błędnych wniosków). Wszystko poza szybą pasuje, ale to jak wspominałem kwestia docięcia nowej szyby.
 

Podobne wątki