• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje przygoda z patyną oraz waloryzacją modeli

OP
OP
k4wisia
Reakcje
163 1 0
#23
Skoro na życzenie klienta to nie było mojego poprzedniego pytania :)
Ja osobiście nie mam problemu z dzieleniem się technikami jakich używam do patynowania modeli. Aczkolwiek dopiero zaczynam łącznie spatynowałem to co widać i nie uważam, że moje techniki warto naśladować bo nie są jeszcze perfekcyjne. Wrazie jakiś konkretnych pytań co zostało jak zrobione mogę powiedzieć;)
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.388 442 99
#24
Ja osobiście nie mam problemu z dzieleniem się technikami jakich używam do patynowania modeli. Aczkolwiek dopiero zaczynam łącznie spatynowałem to co widać i nie uważam, że moje techniki warto naśladować bo nie są jeszcze perfekcyjne. Wrazie jakiś konkretnych pytań co zostało jak zrobione mogę powiedzieć;)
To ja nie mam pytań o technikę tylko o to, czym cieniujesz i zabezpieczasz model. Akryle czy olejne?
 
OP
OP
k4wisia
Reakcje
163 1 0
#25
To ja nie mam pytań o technikę tylko o to, czym cieniujesz i zabezpieczasz model. Akryle czy olejne?
Używam zarówno akryli jak i olejnych np: wypłowienie koloru akryle a zachodzący brud, zacieki czy fake shadow olejne aby w momencie nieudanego efektu móc zmyć bezproblemowo farbę olejną bez zmywania wypłowienia. A zabezpieczam lakierem bezbarwnym matowym od firmy vallejo.
 
OP
OP
k4wisia
Reakcje
163 1 0
#38
Dziękuje za cenne uwagi. Nie ukrywam, że dalej dla mnie to nauka i nie zawsze jest idealnie. Zobaczę jutro co da się zrobić. Model został już zabezpieczony lakierem bezbarwnym matowym i nie wiem czy farba z tego miejsca zejdzie bez większych komplikacji.
 

Podobne wątki