• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
Jak tak patrzę i widzę w modelu drobną wzmiankę że coś jest napisane PL i jest uważane że to polonik:devil:
Ludzie,co to ma wspólnego z Polską???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Czy wam się wydaję że jak ma napis po polsku i podany adres to jest polonik????????????????????????????????????????
Wybacz Mafo ten wątek w Twoim temacie,ale takie coś mnie rozwala jak widzę jak ktoś takie bzdury wypisuje i uważa ża to poloniki..........
Może otwórzcie nowy temat sporów i zacznijmy od początku na temat polskich przewoźników i co to jest polska firma typowa,bo z tym jest związane sporo czynników.
Czekam na dyskusję..........
Sorry Sloth, ale ja nie napisałem, że to są poloniki, tylko modele z polskimi korzeniami. A to jest diametralna różnica. To są zagraniczne firmy, mające oddziały w Polsce i tego typu napisy są na ciągnikach. Dlatego ja też uważam, że to nie są poloniki tylko, jeszcze raz powtarzam, modele z polskimi korzeniami.:)
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
No racja - "modeli z polskimi korzeniami" to źle dobrane słownictwo, może z polskim akcentem byłoby poprawniej... Temat już kiedyś wałkowaliśmy dobre 5-6 lat temu na innym forum.
A idąc tropem powyżej pokazanych pseudo-poloników, można spokojnie dodać jeszcze Scanię "FISHINGER" z tank-kontenerem - wszak właśnie na nim jest test Nasze - "PL".

Nie zmienia to faktu, że powyższe modele swego czasu były poszukiwane, a MAN i Volvo to takie niszowe rarytasy. "Szklarnia" podoba mi się najbardziej...z sentymentu chyba.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
No racja - "modeli z polskimi korzeniami" to źle dobrane słownictwo, może z polskim akcentem byłoby poprawniej... Temat już kiedyś wałkowaliśmy dobre 5-6 lat temu na innym forum.
Masz rację, trochę niefortunnie użyłem słowa "korzeniami". Dużo lepiej to byłoby modele z polskimi napisami. A tak w ogóle to chyba trzeba będzie wklejać fotki bez żadnego tekstu i podpisu, jak to część forumowiczów robi, to nie będzie takiego obruszenia wśród forumowiczów.:)
 

sloth

Znany użytkownik
Reakcje
188 0 2
Piter dobrze to określiłeś,korzenie-to raczej to coś co wyrosło na miejscu i tam się urodziło czy powstało,określeń jest dużo i można dobierać słowa.
Jakby nie patrzeć to oddziałów zagranicznych firm u nas w kraju jest bardzo dużo,mają polskie adresy i nawet polskie tablice,niektórym to się wydaje że to polski rasowy model w polskich barwach-błąd...
No kiedyś na pewnym forum było to poruszane i trwała zacięta dyskusja.
Mafo chodziło o zwrócenie uwagi na temat błędu z polonikami i co to jest itp...
Dużo ludzi popełnia błąd i myli się bardzo w tej sprawie itp...
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.425 108 2
Piter dobrze to określiłeś,korzenie-to raczej to coś co wyrosło na miejscu i tam się urodziło czy powstało,określeń jest dużo i można dobierać słowa.
Jakby nie patrzeć to oddziałów zagranicznych firm u nas w kraju jest bardzo dużo,mają polskie adresy i nawet polskie tablice,niektórym to się wydaje że to polski rasowy model w polskich barwach-błąd...
No kiedyś na pewnym forum było to poruszane i trwała zacięta dyskusja.
Mafo chodziło o zwrócenie uwagi na temat błędu z polonikami i co to jest itp...
Dużo ludzi popełnia błąd i myli się bardzo w tej sprawie itp...
Czyli to są modele z polskimi dodatkami.;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
Mafo chodziło o zwrócenie uwagi na temat błędu z polonikami i co to jest itp...
Dużo ludzi popełnia błąd i myli się bardzo w tej sprawie itp...
I ja się z tym zgadzam. Od tej pory proponuję używać nazw: "modele z polskimi napisami" albo "modele firm mających oddziały w Polsce". I ja tak teraz będę je nazywał, bo to będzie chyba najbardziej odpowiednie.
Dzięki.:)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.796 67 1
Mi z tej prezentacji spodobał się szklarz , z oddziału z sandomierza . Co do tych poloników to można by rzec na bezrybiu i rak ryba , ale jak koledzy mówią lepiej napisać że z Polskiego oddziału .
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.956 386 20
A do mnie dziś zawitała przesyłka z nowościami i porobiłem trochę fotek. Na początek ten, który mi się najbardziej podoba.

IMG_6101.jpg
IMG_6102.jpg
IMG_6103.jpg
IMG_6105.jpg
IMG_6106.jpg
IMG_6108.jpg
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
"Do mnie dziś zawitała przesyłka..."
Do mnie też;) , ale pokaż coś tam jeszcze nakupował? Jelon z kontenerem super, sam się zastanawiam nad takim bo kontener ( wrota ) extra, a i naczepa wreszcie odpowiednia.
 

Podobne wątki