1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

Dyskusja w 'Samochody ciężarowe' rozpoczęta przez użytkownika Mafo, 29 Czerwca 2012.

1. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Witam wszystkich.
    Jestem tu nowy, więc trochę o sobie. Modele zbieram (ponownie) od kilku lat, ale poprzednia kolekcja rozjechała się i właściwie jej już nie ma. Głównie interesują mnie osobówki i to spod znaczka śmigiełka. Natomiast ciężarowe to dopiero początek kolekcji. Pierwsze będą z okresu PRL. Na początek Steyr 91 - producent ROCO. Miłego oglądania.

IMG_5535.jpg IMG_5532.jpg IMG_5537.jpg

• Doceniam Doceniam x 2

2. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Wpadłęś Maciek w ciężarówki, widzę że już nie tylko Jelcze.
    Mój ulubiony produkt austryjacki, 91 jest najlepszy.
    Gratuluję i czekam na więcej.

3. Mafo

Tak jest. Masz rację Marcinie. Wpadłem i teraz mam problem, bo jest tyle fajnych modeli, a coraz mniej kasy.
    Dziś kolejny model, nasz polski Jelcz, z Transbudu. Producent - SAW Models.

IMG_2048.jpg IMG_2047.jpg

• Doceniam Doceniam x 5
    • Super! Super! x 4
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  4. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Jelcz jest rewelacyjny z tymi dechami nad burtami wygląda bardzo realnie.
    Maciek zdjęcia robisz przepiękne, modele na nich wyglądają jak prawdziwe auta w realu(nie mylić z marketem:))
    Zbieranie modeli to cięzki kawałek chleba, coraz więcej jest fajnych modeli na rynku, a kasy coraz mniej.:cry:

5. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Chyba nie ma ładniejszej polskiej ciężarówki jak Jelcz.Te wszystkie przetłoczenia i sam kształt kabiny są piękne.Ciekawy patent z tymi deskami na skrzyni.

6. Pumba

Pumba Nowy użytkownik

Zarówno Stayer jak i JELCZ rewelka.... A zdjęcia po prostu cud, miód, orzeszki ... :D

7. Mafo

Dawno tu nic się nie działo, więc trzeba trochę odświeżyć temat.
    Na mojej drodze trochę ruchu, więc porobiłem fotki. Miłego oglądania.

IMG_5551.jpg IMG_5556.jpg IMG_5557.jpg IMG_5558.jpg IMG_5561.jpg IMG_5567.jpg IMG_5568.jpg IMG_5570.jpg IMG_5571.jpg IMG_5572.jpg IMG_5576.jpg

• Super! Super! x 8
    • Doceniam Doceniam x 7
  8. Badylek

Badylek Aktywny użytkownik

Modele są po prostu piękne. Nigdy mnie jakoś samochody w skali 1:87 nie kręciły, ale te Jelcze są cudowne (to Rosyjskie coś z naczepą chłodnią też jest piękne).

• Popieram Popieram x 1
  9. Mafo

To rosyjskie to stary MAZ. Takie też jeździły w ówczesnym PKS-ie. Cieszę się, że modele się podobają. Mnie też kręcą ciężarowe z epoki PRL-u.:)

10. marekh0

marekh0 Aktywny użytkownik

Modele piękne.Jakiej produkcji???
    Tylko ten Jelonek z burtami:(Tam nie pasuje te tablica TIR:(Trudno na takim pojeżdzie zaplombować ładunek:(

11. Mafo

Masz rację marekh0. Chyba trzeba będzie przekreślić te tablice. Na burtowca trzeba będzie wrzucić jakiś ładunek i wtedy będzie bardziej realny.
    Modele produkcji SAW Models poza Mazem, bo nie wiem kto go wyprodukował, kupiony był na alledrogo.

12. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Już wiem kto mi zgarnął Maz'a na Alle.
    Coraz bardziej zaczyna mi się podobać Jelon z silosem do cementu.Trochę patyny aż się prosi żeby zrobić na nim.

13. Mafo

Tak Irokez46, kupiłem tego Maza na alledrogo i to chyba ja Ci go sprzątnąłem.
    Masz rację jeśli chodzi o patynę, przydała by się na wszystkich modelach, tylko, że ja jeszcze nie umiem patynować modeli, a te są po prostu zbyt drogie, żeby się na nich uczyć. Więc może kiedyś patyna zagości na tych modelach.:)

14. Maverick

Maverick Gość

Mafo pojechałeś po bandzie z tymi modelami. Wszystkie są świetne i nie umiałbym wybrać faworyta. A co do patyny to uśmiechnij się do Irokeza to Ci zrobi cuda z tych modeli.;)

15. Mafo

Dziś taki Mercedes z BMW. IMG_5736.jpg IMG_5737.jpg IMG_5738.jpg

16. piter_wxc

piter_wxc Znany użytkownik

A ja bardzo proszę o fotkę grupową twoich Jelczy. Trochę jestem opóźniony w aktualnościach i chciałbym "luknąć" całościowo twoją kolekcję jelonków.
    pozdr.

17. Mafo

A proszę bardzo. Tylko to taka gablotkowa fotka. IMG_5726.jpg

• Super! Super! x 8
    • Doceniam Doceniam x 6
    • Popieram Popieram x 1
  18. piter_wxc

piter_wxc Znany użytkownik

Aleś już tego "nachapał"!! Bardzo wartościowa ta gablota - też będę musiał jakoś uciułać na zestaw z plandekami bo naprawdę dobrze się prezentują.
    Dzięki.

19. Mafo

Trochę się udało, ale i tak nie mam takich "rodzynków" jak Twoje. Może kiedyś i do mnie zawita jakiś PLO?

20. Mafo

Zagościł u mnie pierwszy Willi Betz i toz ciągnikiem na polskich rejestracjach EZG JC06. Naczepa holenderska z blachami OL-81-GF.
    DAF XF 105 SSC z POL-MAT-u.
    IMG_3601.jpg
    IMG_3602.jpg
    IMG_3603.jpg
    IMG_3604.jpg
    IMG_3605.jpg
    IMG_3606.jpg

• Super! Super! x 3
    • Doceniam Doceniam x 2

Udostępnij