• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#21
Brawo Andrzej :) (y) ....... a dla tomekosw nadal pała. Widzisz, że jednak można, tylko trzeba chcieć ....... Jak tak zaczynasz, że się nie da, to jak skończysz ?
uppsssss
miałem się nie odzywać o_O
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.287 41 5
#23
Ja znalazłem coś takiego, co może Ci się spodobać. Masz przelot przez wszystkie tory + bocznice. Rozważ.

A Michał niech przestanie pałować :D To ja tu jestem nauczycielem :rolleyes:
:p ;)





PS. A "rozsądnych" projektów jest naprawdę niezliczona ilość. Trzeba tylko chcieć ich poszukać.
 

Załączniki

OP
OP
T

tomekosw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
jest możliwość bez cięcia torów zrobienie dwóch połówek? gdyż mam makietę w dwóch częściach by móc ewentualnie wynieść z pokoju.
Nie wiem jak mam się za to zabrać, może doradzicie coś?
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.287 41 5
#26
Jest taka możliwość, ale musisz sobie dobrze wymierzyć wszystko. Tak, by granica wychodziła na łączeniu torów.
To nie jest takie chop-siup :) Ale jak będziesz się stosował do rad kolegów, to dasz radę :)
 
Reakcje
1 0 0
#27
jest możliwość bez cięcia torów zrobienie dwóch połówek? gdyż mam makietę w dwóch częściach by móc ewentualnie wynieść z pokoju.
Nie wiem jak mam się za to zabrać, może doradzicie coś?
Fajny ten plan Krisa. Ja Ci tomekosw mogę doradzić przecięcie torów :D Chyba że zaplanuj torowisko i zobacz czy nie uda się tak położyć aby na krawędziach jednego a drugiego modułu było łączenie. Ja zaplanowałem torowisko i dorobiłem do tego tak moduły abym nie musiał za dużo ciąć.
Ułóż tory na makiecie i zobacz po prostu ... :eek:
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.287 41 5
#37
No ale to wyszukiwarka szukała a nie Ty :p, mam taką nadzieję :D

Kris , to u Ciebie doba liczy się w sekundach ??? :ROFL:
No, czas u mnie jakoś szybciej płynie :ROFL: A co do wyszukiwarki, to można powiedzieć, że to tandem był, bo hasło jej wpisałem - inaczej nie wiedziałaby czego szukać :LOL::ROFL:

Tomek, obczaj temat Kilerni, on miał trochę więcej torów na łączeniach modułów ;)
 
Reakcje
1 0 0
#40
Zobacz, ja tak ją poprzecinałem gdzie czerwone linie są. Ale żeby nie ciąć za dużo, to starałem się tak połączyć aby łączenia wyszły na łączenia modułów. Te miejsca gdzie są rozjazdy będą poprzesuwane aby rozjazd nie znalazł się na łączeniu, bo masakra będzie. Postarałem się aby chociaż tych prostych odcinków nie ciąć. W środku, w części przemysłowej na pewno będzie cięcie i to nie jedno. Także pokombinuj coś takiego zrobić jeżeli nie chcesz dużo ciąć. A jeżeli musisz ciąć to też mi tutaj kolega poradził aby włożyć karton między moduły np 0.5 , przeciąć, wyjąć karton i jest ok .
 

Załączniki

Podobne wątki