• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Makieta modułowa Kylogram

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.412 463 29
#21
Super to wygląda, ale przy tych rozjazdach rozważyłbym umieszczenie imitacji napędu tam, gdzie powinien być w realu (przy końcach iglic), a pozostawienie tego podkładu-suwaka nastawczego jak najbardziej upodobnionego do pozostałych podkładów i niepodłączanie go do imitacji napędu. Jak rozumiem, prawdziwy napęd modelowy jest pod makietą i przez płytę wychodzi tylko cienki pionowy pręcik, wchodzący w ten podkład.

PS. Podkłady z rozjazdach to podrozjazdnice (nie: podrozjezdnice).
 
OP
OP
K

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.519 33 3
#22
@Andrzej Harassek masz rację; ja się wokół tematu okiełznania tego rozjazdu kręcę od dawna.

Poniżej trzy zdjęcia (zdjęcie nr 2 nie moje) i na tych rozwiązaniach się wzorowałem.

rocolat.jpg


Mogę jednak zrobić tak jak poniżej. Zbędne fragmenty podkładu-ściągu oczywiście odetnę. Imitacja ściągu wykonana z drucika będzie pomalowana na czarno. W tej sytuacji latarnia będzie po przeciwnej stronie napędu (część narysowaną na zielono dorobię).

roco2.jpg

Jest lepiej ?
 

Podobne wątki