• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

Misiek80

Nowy użytkownik
Reakcje
4 14 0
No i proszę....kto tu się obraża? :)
Admina proszę o wydzielenie dyskusji o mostach oraz wyrzucenie zbędnych wpisów, żeby oczyścić Danielowi wątek.
Bo jakieś durne komentarze wpisujecie na niewinny żarcik. Jak dzieci w przedszkolu. Dwóch dorosłych facetów a zaczęli mi negatywne reakcje wstawiać. Ja nie zacząłem tylko wy. Dostaliście kontrę i tyle.
Zapamiętam sobie. Tak, proszę admina o wycięcie tej dziecinady.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Żartobliwą krytykę należy umieć przyjąć na klatę a nie obrażać się jak dziecko
I w ramach "przyjmowania na klatę" nowy kolega na lewo i prawo rozdaje oceny "jestem na nie". Śmieszne i żenujące zarazem.
Dwóch dorosłych facetów a zaczęli mi negatywne reakcje wstawiać. Ja nie zacząłem tylko wy. Dostaliście kontrę i tyle.
Zapamiętam sobie. Tak, proszę admina o wycięcie tej dziecinady.
To jest dopiero dziecinada, szkoda czasu na dalsze komentowanie... A nowy kolega ledwo się zarejestrował, a już pokazuje swoje humory, trochę nieeleganckie...
A tu proszę bardzo, Jugowice, Dolny Śląsk.
No i co z tego? Nikt nie kwestionował faktu, że podobne mosty są także na Dolnym Śląsku i w innych rejonach kraju, na terenach, które były pod panowaniem pruskim w czasach, gdy powstawała tam kolej. Ale nie zmienia to faktu, że makieta odwzorowuje wiadukt w Chrzypsku Małym w Wielkopolsce. I dawanie oceny "jestem na nie" pod stwierdzeniem tego faktu najlepiej chyba świadczy o dającym taką ocenę...
 

Misiek80

Nowy użytkownik
Reakcje
4 14 0
I w ramach "przyjmowania na klatę" nowy kolega na lewo i prawo rozdaje oceny "jestem na nie". Śmieszne i żenujące zarazem.

To jest dopiero dziecinada, szkoda czasu na dalsze komentowanie... A nowy kolega ledwo się zarejestrował, a już pokazuje swoje humory, trochę nieeleganckie...
Pierwszy wystawiłeś mi negatywną reakcję. To że mam nowe konto nie upoważnia cię do obrażania mnie. Na prawdę jesteś mega słaby.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.736 34 3
Matkobosko, co tu się dzieje :eek:

Ku naszej radości mistrz Daniel powrócił. Ale jak przeczyta tę gwnoburzę, to może opuści to forum na dobre :( Ja mu się nie zdziwię.

Adminie, sprzątaj te śmieci szybciutko.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.220 39 0
... Nikt nie kwestionował faktu, że podobne mosty są także na Dolnym Śląsku i w innych rejonach kraju, na terenach, które były pod panowaniem pruskim w czasach, gdy powstawała tam kolej. Ale nie zmienia to faktu, że makieta odwzorowuje wiadukt w Chrzypsku Małym w Wielkopolsce. I dawanie oceny "jestem na nie" pod stwierdzeniem tego faktu najlepiej chyba świadczy o dającym taką ocenę...
Gwoli ścisłości - w Chrzypsku jest most a nie wiadukt. To przęsło paraboliczne wisi nad rzeczką (może 1-2 metry szerokości i po kolana wody) o nazwie Osiecznica. Aż się wierzyć nie chce że tam jest taka szeroka dolina ...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Wykonanie, jak zawsze u Daniela, super. Przydałoby się zdjęcie całości. Ale merytorycznie widzę błąd: na moście są odbojnice w torze, a na wiadukcie nie ma - dlaczego? Odbojnice umieszcza się na wszelkich obiektach mostowych (mosty, wiadukty) o długości większej niż 20 m, więc w wypadku tych dwóch obiektów na dioramie w zasadzie w ogóle nie ma obowiązku montowania odbojnic, ale jeżeli już, to konsekwentnie ułożyłbym je na obu. Nie ma znaczenia, że jeden obiekt jest nad strumykiem, a drugi nad drogą, ani to, że jeden jest konstrukcją stalową z nawierzchnią bezpodsypkową (tor umocowany bezpośrednio do konstrukcji mostu), a drugi betonowy z torem na podsypce. Ryzyko spadnięcia taboru na dół w razie wykolejenia jest takie samo.

A druga drobna sprawa, to schodki dla personelu: dlaczego są aż tak szerokie? ;) Z kolei chodnik przy drodze pod wiaduktem wydaje się za wąski, przy dość szerokiej jezdni. Nawiasem mówiąc, dlaczego jest zakaz wjazdu akurat autobusów? Ważna jest chyba wysokość pojazdu, a to, czy to autobus, czy ciężarówka, nie ma większego znaczenia.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.578 50 5
Koleje czeskie to nie tylko ceske drahy. Tam jest bardzo zliberalizowany rynek, oprócz ČD jest Arriva, RegioJet, Leo Express jeśli chodzi o przewozy towarowe to dawną firmę AWT kupiło PKP Cargo i przemianowano na PKP Cargo International. Ostatnio nawet tam jeździł Dragon 2 wielosystemowy ET43-010. Tutaj zdjęcia z fb PKPCI moich ulubionych Vectronów :)
Zobacz załącznik 1042270 Zobacz załącznik 1042271
Niestety zarówno PKP Cargo jak PKP Cargo International są źle zarządzane i tracą udziały w rynku przewozów...
Wykonanie, jak zawsze u Daniela, super. Przydałoby się zdjęcie całości. Ale merytorycznie widzę błąd: na moście są odbojnice w torze, a na wiadukcie nie ma - dlaczego? Odbojnice umieszcza się na wszelkich obiektach mostowych (mosty, wiadukty) o długości większej niż 20 m, więc w wypadku tych dwóch obiektów na dioramie w zasadzie w ogóle nie ma obowiązku montowania odbojnic, ale jeżeli już, to konsekwentnie ułożyłbym je na obu. Nie ma znaczenia, że jeden obiekt jest nad strumykiem, a drugi nad drogą, ani to, że jeden jest konstrukcją stalową z nawierzchnią bezpodsypkową (tor umocowany bezpośrednio do konstrukcji mostu), a drugi betonowy z torem na podsypce. Ryzyko spadnięcia taboru na dół w razie wykolejenia jest takie samo.

A druga drobna sprawa, to schodki dla personelu: dlaczego są aż tak szerokie? ;) Z kolei chodnik przy drodze pod wiaduktem wydaje się za wąski, przy dość szerokiej jezdni. Nawiasem mówiąc, dlaczego jest zakaz wjazdu akurat autobusów? Ważna jest chyba wysokość pojazdu, a to, czy to autobus, czy ciężarówka, nie ma większego znaczenia.

Bo dlatego że ponieważ ;)

To tylko diorama Panie Andrzeju.
90% osób nie zauważy tych "błędów" ;)
Ma cieszyć oko, a nie być materiałem edukacyjnym :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Ma cieszyć oko, a nie być materiałem edukacyjnym
No to trochę inaczej rozumiemy słowo "model", bo dla mnie model powinien jak najwierniej odwzorowywać rzeczywistość.
Dla kolegi Andrzeja dlaczego zakaz.
A co ma z tym wspólnego zakaz wjazdu autobusów np. w rejony turystyczne? Poza tym, jeżeli chce się zakazać wjazdu jakiegoś rodzaju pojazdów do określonego rejonu, to znak umieszcza się na wjeździe do takiej strefy, na skrzyżowaniu, gdzie odchodzi prowadząca tam droga, a nie w środku odcinka, na wiadukcie.
 

Podobne wątki