• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele GPM - wydruki 3D

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
No i jak sami widzicie da się coś z tych kitów wycisnąć ? Da, i to całkiem fajnie jak widać na zdjęciach :)

Nyssan wymiata (y)

Hoart pewnie na ten widok będzie szarpał ... myszkę, bo i drzwi otwarte, i koła skręcone, a i detal w środku seksi, tylko nęci do wsiadania ;)

Fajnie że są, podobno jakieś błędy w edycjach poprawiono, przynajmniej Pan Grzegorz tak mi napomknął w trakcie wymiany wiadomości.
Paleta rośnie, ceny sensowne i uważam adekwatne do jakości, a jeszcze rynek kitów 3D pod tym względem będzie ewoluował, więc każdy cenowo i jakościowo będzie mógł dokonać wyboru, na miarę swojej kieszeni lub umiejętności.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Już wyczuwam ból d*py co u niektórych..
Dziwne, pseudo nano producenci podpowiadają z czystego serca co GPM ma produkować aby miał zbyt.
Ja osobiście doceniam firmę za to, że nie publikuje wirtualnych modeli, nie bierze zaliczek i nie czeka się miesiącami/latami na produkt. Zawsze jest kontakt i miła obsługa.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
ale wkurzają mnie na makietach auta... bez kierowców...

No i tu GPM w Nysie sanitarce zrobił krok do przody, bo ma zestaw sanitriuszy z kierowcą. Liczę że pójdą za ciosem i do innych pojazdów zaczną robić kierowców. Baza już jest w postaci kierowcy Nysy i tylko kilka modyfikacji wystarczy by mieć do każdego pojazdu innego ludka.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.946 386 20
Koledzy. Zrobiłem trochę porządku w tym temacie. Przeniosłem zbędne wpisy do działu Złomowisko. Tam można dalej dyskutować. Tu proszę o wypowiedzi dotyczące nowości z firmy GPM.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Przy okazji zakupów Fiatów i ciagnika z przyczepką, dostałem do testów kolejne próbne wydruki: małego Fiata, Warszawy i Syrenki oraz nowy zestaw figurek tym razem trzech milicjantów - jeden z lizakiem, drugi z "suszarką" i trzeci z założonymi do tyłu rękoma. Szkoda że nie ma kierowcy jak w sanitarce, ale to zapewne pomyślane jako patrol na postoju. Wieczorem wrzucę zdjęcia jak prysnę podkładem by lepiej było widać detale, bo na zdjeciach surowych wydruków to ciężko czasem dostrzec wszystko.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Próbna, czy też beta v2 wersja Warszawy M20. Tym razem chyba będzie można zrobić wersję z otwartą maska lub bagażnikiem, bo silnik pod maską io moło zapasowwe w bagażniku mamy :) Co do wierności odwzorowania to jeszcze nie przyglądałem się. Mam wrażenie że same wydruki coraz gładsze wychodzą im. (zdjęcia telefonem robione i z lekka podbity kontrast, żeby było widac lepiej detale)

03- warszawa m20.jpg


Próbna wersja Fiata 126p. Też ma atrapę silnika z tyłu i będzie ponoć wersja z otwartą/uchyloną pokrywą silnika. Dla porównania postawiłem obok Fiata 126 Brekiny.

04- Fiat 126p.jpg
 

Załączniki

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
Warszawa super, maluszek widać że wymaga jeszcze dopracowania, bynajmniej przednie słupki są zdecydowanie za grube i coś mi nie gra z pochyleniem/kątem przedniej szyby, ale to pewnie jeszcze do dopracowania .
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Warszawa super, maluszek widać że wymaga jeszcze dopracowania, bynajmniej przednie słupki są zdecydowanie za grube i coś mi nie gra z pochyleniem/kątem przedniej szyby, ale to pewnie jeszcze do dopracowania .
Tak jak porównywałem z Brekiną to ten kąt jest praktycznie identyczny, może bardzo minimalnie, ale za to szerokość się pojazdu różni. Brekina jest szersza o jakieś 0,25 do 0,5mm.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Maluszek w najszerszym miejscu ma 1377 mm, co w przeliczeniu do H0 wynosi 15,8 mm, zmierzyłem malucha z brekiny i ma 15,3 mm, tak więc tego z GPMu należy poszerzyć do wartości 15,8 mm
Zmierzyłem mikrometrem, z rysunku wynika że najszersze miejsce to tylne blotniki i tam jest 15,8mm, w okolicach klamek schodzi do 15,5mm - i to by było ok, ale podejrzewam że sama maska jest odrobinę za wąska, ale może to Brekina jest za szeroka w tym miejscu.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Moja drobna uwaga - maluszek ma za mocno pochyloną przednią szybę, a za mało pochylone ścianki boczne kabiny.
Druga rzecz - o ile w przypadku modeli z okrągłymi oczkami nie ma problemu, o tyle tutaj zrobienie fajnych reflektorów będzie trudne - ale nie niemożliwe. Przydałby się wydruk wciskanych reflektorów jako osobne elementy, by co bardziej wymagający modelarze mogli zrobić odlewy z przezroczystej żywicy i cieszyć się szklanymi kloszami na odbłyśnikach.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Moja drobna uwaga - maluszek ma za mocno pochyloną przednią szybę, a za mało pochylone ścianki boczne kabiny.
Druga rzecz - o ile w przypadku modeli z okrągłymi oczkami nie ma problemu, o tyle tutaj zrobienie fajnych reflektorów będzie trudne - ale nie niemożliwe. Przydałby się wydruk wciskanych reflektorów jako osobne elementy, by co bardziej wymagający modelarze mogli zrobić odlewy z przezroczystej żywicy i cieszyć się szklanymi kloszami na odbłyśnikach.
Ja się z Grześkiem nie zgodzę, tak w sprawie przedniej szyby, jak i bocznych, jedyne co mi się rzuciło w oczy, to bardziej płaski przód, czy dach względem oryginału.
Szyby są pod dobrym kątem, jak na tą skalę porównując z rysunkami, które wcześniej wkleił Kolega Eugen74 do grafiki prezentującej model.
Mimo wszystko najlepsze porównanie będzie, gdy kit postawi się przy modelu Brekiny, choć i model Brekiny porównałbym z rysunkiem.
Nie ma się też co oszukiwać, bo nie ma idealnych modeli u nikogo, co najwyżej modele mniej lub bardziej odwzorowujące model rzeczywisty przy zachowaniu właściwych proporcji względem skali.
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
752 12 0
Najprościej będzie porównać jak potnę tego malca i przyłożę do rysunku, wówczas wszystko wyjdzie . Póki co jak się nie ma modelu w łapkach to trudno cokolwiek powiedzieć .
Nie ma się też co oszukiwać, bo nie ma idealnych modeli u nikogo
I tu się zgodzę, ja ze swoja kabiną do 266 walczę już chyba z rok i co wydruk to zawsze jest coś do poprawienia, bo chcę żeby była doskonała, ale pochłonęło to już tyle środków że szkoda mówić .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów osobowych 23
Ze świata modeli pojazdów osobowych 7

Podobne wątki