• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele GPM - wydruki 3D

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Osobiście mam nadzieję że GPM zacznie robić też ciężarówki z PRL-u w przystępnych cenach :):)
Patrząc, na szereg modeli wprowadzonych ostatnio do oferty GPM-u, mogę Ci potwierdzić, że będą, od standardowej zabudowy po specjalistyczną, bo tego nie da się pominąć przy tak dużym zapotrzebowaniu naszego rynku.
Nie wiem kiedy, czy po niedzieli, wcześniej, czy później pojawią się pierwsze zdjęcia kolejnego projektu, ku uciesze większości i marudzeniu co poniektórych.

Żeby nie było spekulacji, to rozmawiałem dziś telefonicznie z Panem Grzegorzem i na tej podstawie tyle mogę powiedzieć, a na resztę trzeba poczekać.
 
Ostatnio edytowane:

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.335 108 2
Patrząc, na szereg modeli wprowadzonych ostatnio do oferty GPM-u, mogę Ci potwierdzić, że będą, od standardowej zabudowy po specjalistyczną, bo tego nie da się pominąć przy tak dużym zapotrzebowaniu naszego rynku.
Nie wiem kiedy, czy po niedzieli, wcześniej, czy później pojawią się pierwsze zdjęcia kolejnego projektu, ku uciesze większości i marudzeniu co poniektórych.

Żeby nie było spekulacji, to rozmawiałem dziś telefonicznie z Panem Grzegorzem i na tej podstawie tyle mogę powiedzieć, a na resztę trzeba poczekać.
Bardzo dobra informacja (y)
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Mnie bardziej martwi kolejny próbny wydruk Syrenki. Przedni grill już jest wpuszczony zgodnie z sugestiami i przekazanymi "dowodami rzeczowymi", ale jeszcze ramka dookoła za mocno wystaje,a można było to od razu zmniejszyć prawie do zera, przednia boczna szyb jest poprawiona, bo była za niska, ale tyla szyba teraz jest też niższa - muszę to porównać z orginałami, bo sam nie wiem... No i tylny błotnik dalej zbyt łagodnie opada w stronę kierunkowskazów, a powinno być takie stosunkowo wyraźne załamania. Klapa bagażnika też wydaje mi się zbyt wygięta w przekroju poprzecznym. Postaram się później wrzucić zdjęcia porównawcze obu wersji.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Tu porównanie wcześniejszej wersji próbnej Syreny (biała) i kolejnej po poprawkach (jakby żólto-zielona, niestety dach z lekka ułamany w transporcie). No jest ciut lepiej, ale jak pisałem wyżej parę rzeczy nadal do zrobienia chyba:
 

Załączniki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Zółta na pewno juz poprawiona, ale takie drobne błędy krzywizn sprawiają że wygląd jeszcze odbiega od oryginału. Tylna boczna szyba szyba jakoś tak nie pasuje obrysem do przedniej.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Zółta na pewno juz poprawiona, ale takie drobne błędy krzywizn sprawiają że wygląd jeszcze odbiega od oryginału. Tylna boczna szyba szyba jakoś tak nie pasuje obrysem do przedniej.
Z tylna boczną po części jest to może efekt tego, że dostałem uszkodzony wydruk braka słupka tylnego i pęknięte łączenia słupków środkowych, ale fakt że mimo tego ta szybka jest za wysoka, a powinna być na tym samym poziomie. No i tylne błotniki za łagodnie opadają ku tyłowi przy kierunkach. A powinny być wyraźnie załamane jak tu (specjalnie to zdjęcie zrobiłem i wysłałem panu Grzegorzowi, ale jak widzę nadal nie uwzględniono tej poprawki):
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Przemek pokazuje rącze Syrenki, to ja z innej beczki, bo wczoraj otrzymałem paczkę z GPM-u, ale czasu brakło, to częściowo nadrobię dziś przed spaniem.
Pozwolę sobie zaprezentować Fiata 126p, mimo starań nie wszystkie zdjęcia mi wyszły, ale postaram się to nadrobić już po uwolnieniu od technologicznych wąsów.
Na chwilę obecną otrzymujemy zestaw jak na poniższych zdjęciach, przy czym dziś dowiedziałem się, że jest rozważana wersja drukowanej budy bez drzwi i klap, co pozwoli uniknąć pewnych destrukcyjnych operacji na kompletnej budzie, a daje większe możliwości wyboru wersji finalnej - jak uważacie?

Z drukami 3D jest o tyle fajnie, że wynikłe i zgłoszone błędy można poprawić, choć może nie od ręki.

Maxeus GPM Fiat 126p 01.jpg Maxeus GPM Fiat 126p 02.jpg Maxeus GPM Fiat 126p 03.jpg Maxeus GPM Fiat 126p 04.jpg Maxeus GPM Fiat 126p 05.jpg Maxeus GPM Fiat 126p 06.jpg Maxeus GPM Fiat 126p 07.jpg

Kolejne zabawki w późniejszym terminie ;)
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Przemek pokazuje rącze Syrenki, to ja z innej beczki, bo wczoraj otrzymałem paczkę z GPM-u, ale czasu brakło, to częściowo nadrobię dziś przed spaniem.
Pozwolę sobie zaprezentować Fiata 126p, mimo starań nie wszystkie zdjęcia mi wyszły, ale postaram się to nadrobić już po uwolnieniu od technologicznych wąsów.
Na chwilę obecną otrzymujemy zestaw jak na poniższych zdjęciach, przy czym dziś dowiedziałem się, że jest rozważana wersja drukowanej budy bez drzwi i klap, co pozwoli uniknąć pewnych destrukcyjnych operacji na kompletnej budzie, a daje większe możliwości wyboru wersji finalnej - jak uważacie?
Też dziś dostałem Fiata 126p i tak się zastanawiam, czy nie zrobić wersji z uchylona pokrywą silnika, ale delikatne to z lekka, a ja doświadczenia dużego nie mam i bankowo coś połamię :) Z drzwiami też trzeba uważać przy wersji uchylnej, bo podobnie jak w Nysach dość delikatne są te dodatkowe (ta część nad szybą).

A tak przy okazji w sklepie GPM pojawiła się już Warszawa M20 w ofercie.
 
Ostatnio edytowane:

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Też dziś dostałem Fiata 126p i tak się zastanawiam, czy nie zrobić wersji z uchylona pokrywą silnika, ale delikatne to z lekka, a ja doświadczenia dużego nie mam i bankowo coś połamię :) Z drzwiami też trzeba uważać przy wersji uchylnej, bo podobnie jak w Nysach dość delikatne są te dodatkowe (ta część nad szybą).

A tak przy okazji w sklepie GPM pojawiła się już Warszawa M20 w ofercie.
Przy okazji pracy z Jugosłowiańskimi kioskami zauważyłem, że trzeba delikatnie naciskać przy nacinaniu powierzchni, bo łatwo pęka, dlatego lepiej lekko bruzdować i dobrze, że na kioskach, bo autka było by mi szkoda :)
Zobaczę jak będzie po naświetleniu UV.

Warszawę zamówiłem, ale zanim dojdzie na warsztat trafią dwa inne pojazdy z tej samej wytwórni, ale o tym później, bo mam teraz zdalne szkolenie i przerwa właśnie się skończyła.

Tu wspomniane kioski, wycinałem otwór, który ułatwi malowanie wnętrza, jak i montaż dodatkowych elementów, ale trzeba uważać, być może uda się zmienić projekt, żeby taki otwór był w standardzie, bo łatwiej zakleić taki otwór technologiczny w podłodze, niż wyciąć.

Maxeus GPM Kiosk x01.jpg Maxeus GPM Kiosk x02.jpg Maxeus GPM Kiosk x03.jpg Maxeus GPM Kiosk x04.jpg Maxeus GPM Kiosk x05.jpg Maxeus GPM Kiosk x06.jpg Maxeus GPM Kiosk x07.jpg
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Tu wspomniane kioski, wycinałem otwór, który ułatwi malowanie wnętrza, jak i montaż dodatkowych elementów, ale trzeba uważać, być może uda się zmienić projekt, żeby taki otwór był w standardzie, bo łatwiej zakleić taki otwór technologiczny w podłodze, niż wyciąć.
To ciekawostka, bo mam próbny wydruk kiosku i w nim podłogi nie ma. Jest ładny otwór po całości.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
A ja czekam na porządne zdjęcia. Bo jak do tej pory to takowych nie widziałem.

Mam problem w nowej pracowni, bo dopiero szukam najlepszego lub chociaż dobrego miejsca do zdjęć i nie wszystkie zdjęcia robione telefonem wychodzą dobrze, postaram się to zmienić.
Których modeli mam dostarczyć lepsze, bo eksperymentuję w nowym miejscu ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów osobowych 23
Ze świata modeli pojazdów osobowych 7

Podobne wątki