• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta pod skosem 340x360

OP
OP
T

tata_Patryka

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#21
Bardzo dziękuję za worek inspiracji!. Zarzuciłeś nas pomysłami. Musimy sobie teraz to przemyśleć.
Natomiast ja i jak pokazałem synowi to oboje wskazaliśmy poniższy plan:


Wydaje się, że tunele są zbyt rozbudowane pod spodem w kontekście rozjazdów, koncepcja bardzo fajna. Natomiast pierwsze przemyślenie jest takie, że jednak U daje nieco więcej możliwości i gdyby na takim planie z prawej strony dodać parowozownie z obrotnicą?
Sam też trochę szukałem i to wpadło w oko:
https://www.bobstrackplans.com/single-post/tom-schneider-s-csx-marietta-sub
Myślicie, że udałoby się zaadoptować w mojej przestrzeni?[/QUOTE]
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.289 41 5
#22
Ten plan, który obaj wskazaliście byłby dobrym początkiem.
To, co jest pod spodem można w prosty sposób ograniczyć. To i tak jest duży projekt.

Ten link, który podałeś z pytaniem dotyczy planu makiety w stylu amerykańskim, więc raczej wygląda na coś dużo większego.
Na razie bym został przy tej "eLce".

Pytanie do Was: czy macie już jakieś tory, czy zaczynacie od zera ?
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.289 41 5
#24
OK, to spróbujcie ułożyć 2 pół-okręgi w miejscach, gdzie miały by znajdować się odnogi "U", aby zobaczyć, ile zajmie to miejsca.
Te pół-okręgi to potencjalne pętle, gdzie pociągi zakręcałyby z powrotem do środka makiety.
Te łuki wybierzcie o jak największym promieniu.
Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno - teraz nie mam jak narysować.

To nam da informację, czy mamy miejsce na U i na ewentualną lokomotywownię z obrotnicą.
 
Reakcje
59 2 0
#25
Przepraszam, że się wtrącę..
Ja bym bardziej rozwinął idee Krisa - jak już się zdecydujecie (bardziej czy mniej) na dany układ torowisk, to (po opróżnieniu Waszego kąta) ułóżcie sobie tory 'na ziemi' żeby zobaczyć czy się Wam wszystko zmieści i czy ten układ będzie Wam pasować.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#26
Mając makietę pod skosami przy niskiej ścianie kolankowej polecam poziom "0" makiety ustalić około 40 cm od poziomu podłogi, tak aby był poniżej linii skosów. Obsługa makiety po japońsku, siedząc na podłodze.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.289 41 5
#30
Przyjrzałem się jeszcze raz, dokładniej, temu zdjęciu miejsca na makietę i już wiem więcej.

Całość makiety musi być niżej, tak jak napisał....Marek vel Kempol.

To nam teoretycznie niczego nie komplikuje, ale z drugiej strony narzuca pewne rozwiązania.

Możemy sobie darować ten układ, który wstępnie wybraliście w pierwszym poście i ten, który wybraliście z moich propozycji.
Właśnie z racji skosu.
Tam pod skosem, teren musi być niższy, a po bokach można zrobić góry itp.
Układ torowy może być różny, pod warunkiem, że weźmiemy pod uwagę skos.

:) Zatem szukamy dalej. :)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#31
W sumie ja również przyjrzałem się dokładnie zdjęciu i zauważyłem pudełko po samochodzie Carrera ;), a nawet i resztki toru.
Jak coś to zapraszam tutaj.
 
OP
OP
T

tata_Patryka

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#32
W sumie ja również przyjrzałem się dokładnie zdjęciu i zauważyłem pudełko po samochodzie Carrera ;), a nawet i resztki toru.
Jak coś to zapraszam tutaj.
Carrera leci na sell - trzeba przebudżetować się na makietę :)

Możemy sobie darować ten układ, który wstępnie wybraliście w pierwszym poście i ten, który wybraliście z moich propozycji.
Właśnie z racji skosu.
Tam pod skosem, teren musi być niższy, a po bokach można zrobić góry itp.
Z tym skosem w kontekście wybranego układu może nie jest tak źle - nie porzucałbym tego pomysłu, ponieważ tam wchodzi odnoga U - np parowozownia - możemy zrobić lustrzane odbicie. Główna część makiety w stronę ściany
 
OP
OP
T

tata_Patryka

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#36
To tak na szybko policzyłem ile minimalnie musiałaby wynosić odległość przebiegu osi toru od ściany pod skosem sufitu.

Zobacz załącznik 967966
Nie wiem, czy ewentualne słupy trakcyjne są przewidywane...
O tym nie myślałem. Na starcie zapewne nie ale nie chciałbym zamykać tej możliwości na przyszłość
Jeśli chodzi o tory to wiem że te zdjęcia nie wniosą wiele, dokładnie musiałbym to zliczyć ale chociaż poglądowo to co udało n się zebrać IMG_20230412_221907_copy_1440x1920.jpg InCollage_20230412_222156704_copy_1920x1920.jpg
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.074 20 1
#37
Czyli A-gleis Piko.
Z tego, co widzę to teraz dwa kółeczka na r-2 można złożyć i jedno na r-3 chyba.
Chcesz robić na takich torach makietę, czy jakieś inne masz na widoku?
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki