• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
20160125_104610.jpg
W listopadzie ubiegłego roku napisałem:
Zapowiedź:
Po nowym roku zaczynam pracę nad kolejnym mostem. tym razem zdecydowanie skromniej, ale dzielić z poprzednim będzie skalę oraz nity.
Tym razem na potrzebę własną:).
Zobacz załącznik 342643
Sprawy potoczyły się dla mnie przychylnie w tym temacie, i już zamówiłem pierwsze części ( 10 000 nitów) na most.
Lecz tradycyjnie będą zmiany. Most nieco urośnie. I będzie bliźniakiem mostu który już w zerówce raz wykonałem
Tym razem robię go dla siebie...
20150629_142537.jpg
wielki_most_kolejowy_panora.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
A żebyś wiedział. Trzymam w szafie poprzednie 200 woreczków strunowych. teraz kolejne. Ale za to jak jakieś śrubki trzeba posortować to są pod ręką.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
"Zapowiedź"

Dział nieruchomości popowe ogłasza, rozpoczęcie ostatniego projektu własnego.
W tym celu ZNTK popowe wyprzedał cały tabor, pozostawiając jedną czynną lokomotywę w celu pozyskania środków na to przedsięwzięcie.
Skala: 0
Kapitał: nieznany
Termin oddania projektu: Aż się zrobi.
Wzór obiektu: Most nad Osobłogą.
Plan ogólny: Sprzed kilku lat.
makieta.jpg

Po ukończeniu projektu dział nieruchomości zostanie zamknięty.
Dział konstrukcyjny będzie działał jak do tej pory.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dziadem się staje, zaczynam zrzędzić na dobre prace.
I na domiar złego robię z odpadków.
Korzystając ze słoneczka które od tak dawna nie gościło u mnie porobiłem zdjęcia beczułki, która stanie nieopodal elektrowni.
By historia była dobra ta będzie "pod mostem"
Jeszcze tylko zacieki pouzupełniam.
20160316_141026.jpg
20160316_141034.jpg
20160316_141047.jpg
20160316_141056.jpg
20160316_141149.jpg
20160316_141159.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Super wyszło. Jedyne co to ten wielki zaciek jakoś nie bardzo mi pasuje.
Chyba jest"za ostry" i trochę za gruby. Ale to tylko moje zdanie.

Trochę coś jak to
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki Panowie za dobre słowo.
Wojtku tak jak wcześnie napisałem zaciek poprawię oraz miejsce na beczce gdzie schody się zaczynają również "dopieszczę"
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.064 36 0
O ile model bardzo ładny to moim zdaniem waloryzacja słaba. Niestety, ale tego typu waloryzacja jest bardzo pracochłonna, a tu w wielu elementach poszedłeś na skróty. Zwłaszcza w tej skali. Zaciek wygląda jak by się przez przypadek coś na model wylało, ogniska rdzy tak ciapane tez słabo. Poza tym zbiornik mocno nadszarpnięty zębem czasu a łączenia blach jak prosto z lakierni.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Szukałem po sieci jakiegoś prawdziwego zbiornika na którym można by się wzorować ale ciężko coś utrafić.
Natomiast zrobił bym jeszcze jedną rzecz - o ile to możliwe.
Łączenia blach, o których pisze Heniek_Star, a także każde miejsce gdzie będzie padał cień (czyli np. pod schodami przy ścianie itd), przed malowaniem najpierw pociągnąłbym za pomocą areografu czarną farbą. Zwiększy się efekt cieniowania (tzw.preshadnig)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Heńku, Wojtku dzięki za opinie. Co to samej waloryzacji się mogę zgodzić. Mistrzem nie jestem, zaciek będę dziś poprawiał.
To jeżeli chodzi o blachy to już nie koniecznie.
Tak wygląda oryginał.
Nie miała to być 100% kopia ale wzór. jako typ beczki
Widać, ze mimo lat szczelina mają się w doskonałej kondycji.
n14834.jpg
 

Załączniki

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.064 36 0
Te zbiorniki to w ogóle kapitalny temat, sam chętnie bym coś takiego zrobił i chodziło mi to po głowie wiele razy. Co zaś do waloryzacji to zdjęciami oryginału tym bardziej potwierdziła moje uwagi. Aby to przenieść na model trzeba ogniska rdzy porobić fragmentem półsuchej gąbki nasączone reż swą farbą. Następnie najlepiej reż swym specyfikiem al pędzel zerówka delikatne pociągnięcia w dół. Bardzo pracochłonne na takiej powierzchni ale efekt o niebo lepszy. Górne zaciski brudem silnikowym ak.
Postument z mchem świetny
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki