• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MAKIETA GÓRSKO-WIEJSKA

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie,

tym razem robię deskę o wymiarach 1m na 60 cm. Będą góry, wspinający się turyści, alpiniści na ściance, krzaczorki, jaskinia, dalej kolejowy szlak jednotorowy, strumień-rzeczka, krzaczorki i dalej łąka, pola, droga i zabudowania.
Właśnie zaczynam pracę i chce pokazać pierwsze fotki. Sugestie, pochwały i krytyka jak zwykle mile widziana.
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
:) hehe pianka montażowa + pudry, posypki + lakier na to żeby nie odpadło, jeszcze trochę pudrów, kamyczki takie ze stoiska z farbami strukturalnymi, lekkie - jak by ze styropianu, ale jednak kamyczki, można je kruszyć, malować, na koniec podtrzymane mleczkiem wikolowym.
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Diorama to fajna sprawa.Można je robić w różnych wielkościach,odpowiednio wyeksponowane zawsze zachwycają.Twoja jest super licze na więcej fotek.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Zgodnie z życzeniem, kolejne fotki. To co dzisiaj zrobiliśmy z Żoną przy makiecie, krzaczorków trochę jakieś drzewka, poręcz, powoli zazielenia się linia brzegowa od strony gdzie mają być łąki i pola.
Fastero - tak drzewka to komosa, zresztą od Zbyszka z tego forum. Super jest ta Zbyszkowa komosa, ma dobre kolory i świetnie z niej drzewka wychodzą.
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Ummm...co za znajomośc producenta ;) też masz takie? położone na próbę tylko i do tego żeby uwidocznić co i gdzie będzie. Nigdy bym czymś takim sobie makiety nie schrzanił :devil: :D
Tak samo dla uwidocznienia wielkości i proporcji jest postawiony "Edward nożycoręki..." przy wejściu do jaskini... :D
Pozdrawiam,
Karol.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#12
KAMAPI napisał(a):
Ummm...co za znajomośc producenta ;) też masz takie?
Od takiej kolejki New Ray zaczynałem jakieś 8-10 lat temu ;) Nawet gdzieś jeszcze mam lokomotywkę (wiem, że identyczną zrobił flejszman) i wagony z tego zestawiku :D Tory służą mi do prób "zielenienia" (zatrawienie i chwasty na torach nieużywanych itp) i doskonalenia technik brudzenia ;)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Hehe kiedyś kupiłem taki zestaw właśnie dla tej lokomotywki bo jak na taki plastik zestaw dla dzieci to była naprawde ładna :) a widziałem ostatnio same tory od takiego zestawu na allegro za 1,99 za 100 szt. Dobra cena;)
 
Reakcje
0 0 0
#14
Super jest ta Zbyszkowa komosa, ma dobre kolory i świetnie z niej drzewka wychodzą.
to prawda, prezentuje się świetnie :)

a powiedz mi w jaki sposób formujesz ten teren górzysty? napisałeś, że z pianki montażowej ale w jakiś specjalny sposób czy po prostu jak poleci? :p
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Misiek - Góry i chodzenie po nich to moja pasja, obserwowalem je wileeeeele razy. Nie wszystkie góry to Tatry, nie wszystkie mają ostre wierzchołki i skałki, np: proponuje odwiedzić rezerwat Prządki, koło Krosna, tam znajdziesz skały podobne do tych.
Festero - Jak robię te góry? Otóż zamykam oczy, staje na palcach, pluje przez lewe ramie (chyba, że widziałeś w tym tygodniu czarnego kota to wtedy przez prawe), biorę głęboki wdech i otwieram piankę, później zamaszystym.... ;) A poważnie to napuszczam najpierw piankę tak aby była ona podstawą i robię to bylejak, jak wyjdzie. Na to niemalże od razu napuszczam drugą warstwe dbając już o ilość i tym samym kształt wypuszczanej pianki. Kiedy pianka podsycha na zewnątrz a w środku jest jeszcze płynna i miękka można poprzez stały nacisk z zewnątrz nadać jej pożadaną formę.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Będzie osłona lub cos w tym rodzaju, będą oslonki z blachy, będzie siatka trzymająca skały i skalne odłamki. Ale to dopiero na końcu, bo jeszcze torowisko, szutrowanie, rośliny na niższych skalach itd... kupa roboty jeszcze :D dopiero po tym będą osłony itp.
Jutro dam fotkę wędkarza...bo właśnie powstaje...
pozdro,

Karol.
 

Podobne wątki