• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 (1:87) Mój Tabor

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#1
Zakładam temat w którym każdy może się podzielić swoją kolekcją modeli.
Z mojej strony jest to tabor kopalniany oraz lokomotywa Wls40-1159. Jestem jeszcze początkującym modelarzem, więc proszę o porady i uwagi.
 

Załączniki

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.417 7 0
#3
Zapowiada się ładny model. Kolory wyglądają na akuratne. Może warto pokusić się o wykonanie kabiny. Karton można jeszcze pokryć bezbarwnym werniksem (błyszczacy+matowy z przewagą błyszczącego), a wcześniej domalować czerwienią miejsca cięć. Będzie niezły efekt.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#4
Zapowiada się ładny model. Kolory wyglądają na akuratne. Może warto pokusić się o wykonanie kabiny. Karton można jeszcze pokryć bezbarwnym werniksem (błyszczacy+matowy z przewagą błyszczącego), a wcześniej domalować czerwienią miejsca cięć. Będzie niezły efekt.
to jest pierwsza Lxd2 .Tak na próbę .
W przyszłości zrobię Lxd2-352,358 dwie pozostałe z huty pokój oraz jakąś zagraniczną, może TU36 z Czech. Dziękuję za porady.
Teraz mam na warsztacie Wddxh ich też chce zrobić min 10 szt :)
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.417 7 0
#5
Dolne reflektory można wykonać z cienkiego wkłądu do długopisu, a górny z grubszego wkłądu (być może w tym modelu nie będzie górnego światła) lub po prostu zwinąć odpowiednio pasek cienkiego papieru. Można dodać gaśnicę (wykonałęm ją z zapałki, a dyszę z kawałka papieru). Poręcze wykonałem z kawałka cienkiego drutu (zacisk do zafoliowanego chleba), a tabliczki z oznaczeniem wydrukowałem na drukarce laserowej.
Więcej można zobaczyć tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/lxd2-w-h0e-wykonanie-własne.23797/
Oglnie można zastosować proste materiały i uzyskać niezły efekt. Parę takich sztuczek podpowiedział mi kolega Paweł z ŁKMK.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#6
to jest pierwsza Lxd2 .Tak na próbę .
W przyszłości zrobię Lxd2-352,358 dwie pozostałe z huty pokój oraz jakąś zagraniczną, może TU36 z Czech. Dziękuję za porady.
Teraz mam na warsztacie Wddxh ich też chce zrobić min 10 szt :)
Błąd miało być T48.001
[DOUBLEPOST=1449664706,1449663546][/DOUBLEPOST]Ostatnio skleiłem Wddxh 534 8913-5.
Zrobiłem również wstępny projekt dioramy do prezentacji taboru na 600 mm. Będzie ona większa na min 2 lokomotywy i 4 wagony.
Zamieszczam również zdjęcie wspólne mojego taboru.

W kolejce do sklejenia:
Wddxh kolor biały (a' la podkład malarski)
2Wls50-2088 ex. Huta Metali Nieżelaznych Szopienice
2Wls50-1732
Wls40 z KWK Makoszowy
Wmc106 z WMD Bytom Karb Wąsk.
Wagon do okopowizny z "Wąskie Tory"
O&K nr 531 ex.Cukrownia Nakło z "Wąskie Tory "
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#7
Ziehle mają właśnie ten jeden problem - miliony kształtowników na burtach. Z tego też powodu póki co znalazłem w sobie tylko minimum zaparcia do zrobienia jednej sztuki, na więcej brakło.. :D
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#10
Na początek nieźle, a jak byś robił ją w 1/87 to spróbój zrobić z tektury utwardzanej klejem ca i pomalowanej na gotowo. Efekt będzie w tedy dużo lepszy. Ładna Praga, nie wiesz czy są takie w 1/87? Zbieram pojazdy WP i pasowałaby mi. W 1939 były takie w naszym wojsku.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#11
Na początek nieźle, a jak byś robił ją w 1/87 to spróbój zrobić z tektury utwardzanej klejem ca i pomalowanej na gotowo. Efekt będzie w tedy dużo lepszy. Ładna Praga, nie wiesz czy są takie w 1/87? Zbieram pojazdy WP i pasowałaby mi. W 1939 były takie w naszym wojsku.
Praga z kolekcji "Wrzesień'39" Jeszcze chyba są w sprzedaży. W kioskach lub Internecie.
Pragi w 1:87 nie widziałem, ale wiem gdzie da się kupić wojskowe w 1:87

http://www.swiatmodeli.com/pojazdy-wojskowe-187-c-170_274.html
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#13
Wls40 wrak. Wzorowalem się na lokomotywie, która obecnie znajduje się w Rudach. Będzie ona umieszczona na dioramie, która powstaje w moim wątku "Czajnikowe Dioramy "
 

Załączniki

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.417 7 0
#16
Czołem! Proponuję rozpocząć budowę egzemplarza nr 2, z kabiną i z uwzględnieniem innych detali, np. poręczy, węży hamulcowych i sprzęgów. Można też usztywnić, w sposób najprostszy, przedział silnikowy tak, aby całość trzymała taką samą wysokość w poziomie. Ogólnie całkiem dobrze-jest OK! Tak trzymać, a następny model będzie już bardzo dobry. Lokomotywa ładnie prezentuje się ze sprzegami przemysłowymi górnośląskimi. Proponuję również pomalować model bezbarwym werniksem, a wcześniej np. pędzelkiem przejechać na czerwono (czarno też, np. stopnie) wczelkie łączenia konstrukcujne. Chyba rozpocznę budowę swojej górnośląskiej Lxd2.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.417 7 0
#18
Dzięki! Wymiary mam już zdjęte. Werniks to popularna nazwa np. bezbarwnego lakieru na bazie żywicy. Tutaj, w mowie potocznej może być bezbarwna "farba" Humbrol lub akrylowa Pactra. Chyba najlepiej działa miesznka bezbarwych roztworów matowego i błyszczącego w stosunku 1/3 matowy do 2/3 błyszczącego w całości. Ja stosuję akryle Pactra. Z tym, że dla modeli katronowych trzeba z umiarem szafować tymi akrylami. Najlepiej sprawdzić na osobnym kawałku tektury, z której zbudowany został model.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#20
Witam.
Dzisiaj rozpocząłem budowę prototypu Tw53.
Rozrysowałem dopiero kawałek skrzyni wodnej oraz kocioł . Będę go malować na typowo górnośląski :
Czarno - czerwony .
IMG_20160724_221908.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki