• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lxd2 w H0e - wykonanie własne

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#1
Po zakończeniu budowy pierwszego modelu Lyd2 zacząłem dłubać przy Lxd2. Pierwszy model wykonałem jako statyczny, całkowicie z kartonu i kart telefonicznych. Rok bud. 2000. W porównaniu z modelami Marcina i pokrewnymi niewiele w moim rumunie dokładności. Skalowałem trochę na oko, a np. reflektory wykonałem z kawałka wkładu do długopisu.
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#3
Następny model wykonałem w podobnej technice, choć już z napędem od BR118 PIKO w N-ce. Lokomotywa nie trzyma niestety skali długości, choć ogólnie jest trochę lepiej wykonana. Udało mi się (mam nadzieję) dobrać kolor charakterystyczny dla lokomotyw z pierwszej serii produkcyjnej. Górny reflektor to kawałek słomki do napojów, a dolne klasycznie-wkłady do długopisu. Lokomotywa ma skrętopyski-nie udało mi się rozwiązać sprzęgu tak, aby wpisywał się w ciasne, fabryczne łuki torowiska ROCO i LILPUT.

Ostatnio zacząłem robić model z wycinanki znalezionej na "750mm.pl". Lokomotywa prawie na ukończeniu. Niestety aparat cyfrowy uwypukla wiele niedoróbek niewidocznych gołym okiem. Model jest niestety statyczny i wykonany w całości z kartonu. Reflektory zrobiłem jak poprzednio. Trochę popracowałem nad kabiną.
Planuję następny, w kolorystyce zielonej, piotrkowsko-rogowskiej.
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#4
Lokomotywę prawie skończyłem. Brakuje tylko tabliczek i dopracowania śladów eksploatacji. Niestety fotografia uwypukliła większość niedociągnięć w wykonaniu.
We wrześniu 1988 r. odbyłem podróż planowym pociągiem towarowo-osobowym z Koła do Sompolna. Pociąg prowadziła Lxd2 w podobnym, wiśniowym malowaniu. Jechaliśmy ok. 15-20 km/h, a w Przystroniu było krzyżowanie z pociągiem towarowym do Koła. Niestety nie zrobiłem ani jednego zdjęcia z tej harcerskiej wyprawy, z Koła aż do Gosławic.
 

Załączniki

Karol_2345

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Twoje modele na stronie ŁKMK oglądałem już dosyć dawno i już wtedy zrobiły na mnie spore wrażenie . Świetna robota.
Jakieś wagony wykonane od podstaw też posiadasz ?
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#7
Wagony osobowe i towarowe, to wyłącznie stylizacje na tabor poruszający się po polskich torach. Wykorzystywałem węglarki ZEUKE i BTTB w skali TT, węglarki dwuosiowei wagony kryte, prusaki z płaskim dachem w skali H0:
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#8
Model po lekkiej waloryzacji i pomalowaniu bezbarwnym półmatowym werniksem. Pozostały jeszcze tabliczki na burty kabiny. Tabliczki nabyłem jako dodatek do czasopisma "Wąskie Tory".
 

Załączniki

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#15
Model prawie ukończyłem. Zielona Lxd2 ma niestety fikcyjny numer-wykorzystałem gotowe tabliczki z oznaczeniem serii i numerem. Niestety widać jakość ręcznie malowanego obrzeża białego paska. Dziękuję również Autorowi szablonu Lxd2 (z forum "750mm"), którego elementy wykorzystałem przy budowie tych modeli.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 2
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 74
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 62

Podobne wątki