• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

LATARNIE ZAGRANICZNYCH PRODUCENTÓW - PRZEGLĄD

Reakcje
89 3 4
#81
Bagnet napisał(a):
4mm * 87 = 348mm = 34,8cm...
Według mnie to całkiem realna grubość słupa, cieńszych nie spotkałem, oczywiście mówię o latarniach wysokich a nie peronowych... Poza tym dolna część jest jeszcze grubsza, tak więc skala się zgodzi.
Chyba masz na myśli "Wysokie Latarnie Uliczne, typ D, DS, WK, DP, K, KTP, KT, - tu się z tobą zgodzę, że mają grube cokoły z ø 220 i 355mm. Są to jednak bardziej lampy wzorowane na stylowe. Normalne lampy z lat 70,80, 90, 2000 mają w dolnym teleskopie ø od 150mm do 190mm. A np. współczesne słupy aluminiowe mają ø80mm ;)
 
OP
OP
patryk70

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
#85
Bagnet napisał(a):
szukałem lamp Omkii... niestety ale znalazłem tylko 2 szt dostępne w dodatku po ponad 20zl, reszta na zamówienie, kiedy będą - nie wiadomo.
Nie szukaj w sklepach. Wal do nich maila bezpośrednio i zamawiaj. Jeśli nie ma kolejki to czas oczekiwania 4 dni. Ceny: to 16,00zł. za lampę z jedną uprawową i 20,00zł. za podwójną. 8)
Polecam ci jeszcze do przeczytania uważnie całego wątku http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=1&t=6969 to wszystkiego dowiesz się dokładnie. ;)
 

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#86
Pięknie dziękuję!
W moim przypadku ważna jest jeszcze... wytrzymałość... makieta ma służyć do zabawy dla dziecka, więc tak jak wspomniałem, wierność poświęcę na rzecz wytrzymałości. Na razie muszę zaprojektować i pociąć elementy, potem poskładam i pokażę efekt.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#87
Jak zwykle muszę interweniować i sprowadzać wątek na właściwe tory :p Dwie fotki lampek, bardzo dokładnie i estetycznie wykonanych firmy Weinert-Modellbau:
Foto 1 - lampa stacyjna, maszt wykonany z prawdziwego drzewa. Oryginał liczył sobie 12m wysokości. Nr. kat. 33203.
Foto 2 - lampa stawiana na terenach małych elektrowni i fabryk, maszt wykonany również z drzewa. Nr. kat. 33252
Poza pięknem wykonania mają jedną wadę, nie są oświetlone. :? Tylko w skali 0 można sobie poświecić. W katalogu lampy asygnowane jako nowość 2011 8)
 

Załączniki

  • 26,2 KB Wyświetleń: 474
  • 35,6 KB Wyświetleń: 474

Bagnet

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#91
No i muszę się przyznać do porażki. Po wykonaniu 95% prac, przy koszcie materiałowym ok 70zł i narzędziowym ok 30zł, po spędzeniu ok 20h nad cięciem, obrabianiem rurek mosiężnych, lutowaniem, składaniem i klejeniem na samym końcu okazało się, że lampy nie działają. Wyszedłem z błędnego założenia, że rurka mosiężna włożona w rurkę mosiężną będę przewodziły prąd - było to błędne założenie. Mam teraz 12 pięknych, nieświecących lamp. Nie chcę lutować rurek na zewnątrz, bo wygląda to paskudnie (próbowałem na 1), poza tym rozwala kabel w środku rurki i dochodzi do zwarcia. Poszukam jeszcze mniej inwazyjnych metod zapewnienia połączenia i jak nie uda się, to będę musiał kupić coś na rynku.
Najśmieszniejsze jest, że to działało do momentu klejenia rurek, więc nawet nie mogłem przewidzieć, że to nie będzie działało. Nie sprawdziłem po sklejeniu pierwszej lampy, tylko pokleiłem wszystkie i klops.
 
Reakcje
89 3 4
#92
Bagnet napisał(a):
No i muszę się przyznać do porażki. Po wykonaniu 95% prac, przy koszcie materiałowym ok 70zł i narzędziowym ok 30zł, po spędzeniu ok 20h nad cięciem, obrabianiem rurek mosiężnych, lutowaniem, składaniem i klejeniem na samym końcu okazało się, że lampy nie działają.
Dla tego jeśli chodzi o lampy jestem zwolennikiem gotowców. :D
 
OP
OP
patryk70

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
#93
misiek57 napisał(a):
Firma Beli-Becko nareszcie wprowadziła do swych produktów LED smd oraz rozwinęła skale H0 i N 8)
Powtarzalność wzorów innych firm jest załamująca. Gdyby nie nazwa, można z czystym sumieniem wymienić producentów w Niemczech posiadających już taki typ lampy. Jeśli są jakieś różnice to minimalne. 8)
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#94
Ciekawa w swym wyglądzie i wykonaniu propozycja firmy BRAWA. Jak na lampę posiadającą jako źródło światła żaróweczkę w dobie Led prezentuje się bardzo ładnie. Pomijam już szczegół delikatnego przeskalowania oprawy i wysięgnika. Montując mikro żaróweczkę producent musiał pójść na kompromis w odwzorowaniu dokładności skali.

Nr. kat. 5506
Wysokość modelu: 145mm
Źródło światła: żaróweczka
Część elementów: wykonana z mosiądzu
Maszt: blaszki trawione
Malowanie: producent deklaruje - ręczne
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 2

Podobne wątki