• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

LATARNIE ZAGRANICZNYCH PRODUCENTÓW - PRZEGLĄD

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
#1
Nawiązując do wcześniejszego pomysłu kolegów o podziale tematycznym, witam w nowym wątku. Tym razem, poruszającym temat zagranicznych producentów lamp do oświetlania makiet. Ciąg dalszy do postu http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=1&t=6969&start=275. Na Allegro w sprzedaży pojawił się kolejny koszmarek. Tym razem chyba najgorszy ze wszystkich jakie widziałem :?
 

Załączniki

tomlok

Użytkownik
Reakcje
78 2 1
#2
patryk70 napisał(a):
Nawiązując do wcześniejszego pomysłu kolegów o podziale tematycznym, witam w nowym wątku. Tym razem, poruszającym temat zagranicznych producentów lamp do oświetlania makiet.
Fajnie :D Nie będzie się teraz mieszało ;)
 

enek

Użytkownik
Reakcje
89 3 4
#3
patryk70 napisał(a):
Na Allegro w sprzedaży pojawił się kolejny koszmarek. Tym razem chyba najgorszy ze wszystkich jakie widziałem :?
Nie jedyny, można ich tam znaleźć więcej, ale ten naprawdę jest najgorszy ze wszystkich :shock:
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#5
Oprócz badziewia można też trafić rodzynka. Tym razem w skali TT firmy DELTAX, jeśli, więc tworzycie makietę czy moduł w Czeskich klimatach jak najbardziej polecane na fotkach poniżej ;)
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#6
Witam :D . W związku z przeprowadzaną u mnie elektryfikacją i związanymi z tym zakupami otrzymałem katalog nowości Viessmanna. Wśród koszmarków są też latarnie peronowe, które trochę przypominają montowane u nas aktualnie (tj w VI epoce). Nasze mają granatową pokrywę, co będzie proste do poprawienia. Tylko słup jakiś dziwny. Minorowy nastrój mojej młodszej Córki był powodem, dla którego nie zrobiłem zdjęcia w terenie w celach porównawczych. ALe co się odwlecze, to nie uciecze. Co ciekawe latarnie są zaplanowane dla róznych skal. Zdjęcia pochodzą ze wspomnianego katalogu.
 

Załączniki

enek

Użytkownik
Reakcje
89 3 4
#7
bstok70 napisał(a):
Co ciekawe latarnie są zaplanowane dla rożnych skal.
Jakoś nie przemawiają do mnie lamy, które jako sztuka jednostkowa mają służyć do dwóch skal. Bóg jeden raczy wiedzieć, co to za hybryda powstaje. Nikt rozsądny nie da sobie wmówić, że lampa H0/TT, TT/N jest zgodna z daną skalą. :roll:
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#13
mały65, zapomniałem. Jak będę jechał po południu babci kwiaty podlać to zrobię na 100 % (nawet sobie zapisałem).
 

grzegorz

Użytkownik
Reakcje
99 4 2
#15
Railways napisał(a):
mam dwie propozycje.Pierwsza firmy POLA (myśle ze lipa), druga to heljan w skali OO ale pasuje również do HO- całkiem całkiem udany projekt.
Pola to lipa, całkowicie Cię popieram. Co do HELJANA następuje rozbieżność naszych ocen. Dla mnie akurat ten produkt to porażka. Miałem go w ręku i dokładnie obejrzałem. Na pewno nie pasuje do H0, może wysokością, ale nie gabarytami. Dziwi mnie, że HELJAN złapał się za produkcję lamp. Powinien pozostać przy tym co do tej pory robił 8)
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#17
grzegorz napisał(a):
Dziwi mnie, że HELJAN złapał się za produkcję lamp. Powinien pozostać przy tym co do tej pory robił 8)
A mnie nie dziwi. Duńczycy nie gęsi.... Skoro Niemcy mają swoje lampy, Polacy, Czesi, to dla czego też nie Dania ;)
 

benek

Ostrzeżony
Reakcje
60 0 1
#18
miś napisał(a):
Duże te lampy większe od domu. :LOL:
Tu nie chodzi o to, czy lampy są większe od domu. Chodzi o rzeczywistą zgodność ze skalą. Przyjmujesz, że skoro jest mniejsza od budowli lub trochę ponad, to wszystko ok.? :shock: Nie tędy droga w modelarstwie. Po zmierzeniu i przeliczeniu wymiarów wszystko lub prawie wszystko musi się zgadzać, chociaż minimum w 80%. Inaczej może dojść do ciekawych wyników. Lampa jako model ma na przykład 65mm, więc w realu będzie miała wysokość 5m 65cm. To powiedzmy się zgadza, jesteśmy w stanie znaleźć lampę w rzeczywistości. Gorzej z oprawami, kiedy po przeliczeniu okazuje się, że wymiar w realu porównywalny jest do wielkości trabanta, a słup ma 1,5m lub 2m po obwodzie. :roll: Modelarz takiej konstrukcji nie zaakceptuje. ;)
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#20

Załączniki

  • 101,2 KB Wyświetleń: 1.352
  • 181,6 KB Wyświetleń: 1.350
  • 132,5 KB Wyświetleń: 1.352
  • 195 KB Wyświetleń: 1.350
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 2

Podobne wątki