• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.356 144 0
...wpis wspominkowy...
34 lata temu, katastrofa kolejowa w rejonie p.o. Warszawa Ursus..

Pozdr,...

ps.
https://zzm.org.pl/#content
Mnie najbardziej denerwuje, że w tym przypadku sprawa została zamieciona pod dywan, czyli nie ma winnych, nikt nie beknął. A ludzie zginęli... Zresztą to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Katastrofa Heweliusza, katastrofa Iła na Okęciu 1980, katastrofa Iła w lesie kabackim 1987, katastrofa pod Szczekocinami, etc.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.649 77 6
Mnie najbardziej denerwuje, że w tym przypadku sprawa została zamieciona pod dywan, czyli nie ma winnych, nikt nie beknął. A ludzie zginęli... Zresztą to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Katastrofa Heweliusza, katastrofa Iła na Okęciu 1980, katastrofa Iła w lesie kabackim 1987, katastrofa pod Szczekocinami, etc.
Co poradzić...??

za Szczekociny "beknęli" dyżurni z obu stron odcinka
Jako sprawcy bezpośredni... Ale jak PKBWK zaczęła drążyć, to wyszły tęgie nieprawidłowości, za które siedzieć też powinni przełożeni ( tzw "za nadzór nad pracownikiem")...
Pozdr,...
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
O tym samym zdarzeniu pisze WP. Zacytuję fragment: "Konieczna była natychmiastowa ewakuacja pasażerów. Szacuje się, że na pokładzie znajdowało się wówczas około 800 osób." Na "pokładzie'? Czy czegoś nie wiem? Od zawsze wydawało mi się, że tam jest podłoga... . Wagony to jak sterowce i statki - mają pokład? Od kiedy? Zapewne autor informacji z pokolenia "Zet"...
 
Ostatnio edytowane:

MisioPas

Aktywny użytkownik
Reakcje
591 4 1
W sobotę 24 sierpnia w pobliżu stacji Trzebinia w województwie małopolskim dwa pociągi pasażerskie, jadące w przeciwnych kierunkach, znalazły się na jednym torze. Maszynista jednego ze składów zatrzymał go, używając sygnału radio-stop. W ten sposób uniknięto bl;8iskiego spotkania trzeciego stopnia
 

Lyntog

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 6 2
W sobotę 24 sierpnia w pobliżu stacji Trzebinia w województwie małopolskim dwa pociągi pasażerskie, jadące w przeciwnych kierunkach, znalazły się na jednym torze. Maszynista jednego ze składów zatrzymał go, używając sygnału radio-stop. W ten sposób uniknięto bl;8iskiego spotkania trzeciego stopnia
Tak z czystej ciekawości - czy w sytuacji kiedy maszynista - jak tu - najpierw popełnił błąd, ale jednak potem przynajmniej zapobiegł jego poważniejszym skutkom, też grożą mu jakieś bardzo poważne konsekwencje służbowe? Pytam oczywiście o praktykę, nie o przepisy.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.649 77 6
Tak z czystej ciekawości - czy w sytuacji kiedy maszynista - jak tu - najpierw popełnił błąd, ale jednak potem przynajmniej zapobiegł jego poważniejszym skutkom, też grożą mu jakieś bardzo poważne konsekwencje służbowe? Pytam oczywiście o praktykę, nie o przepisy.
...znając życie, to winowajca będzie miał warsztat i potem egzamin weryfikacyjny...
Brakuje mi tylko informacji, czy jechał i się nie zatrzymał czy ruszył mimo wyświetlonego S1... Zakładajac, że miał słońce z tyłu mógł zapóźno zobaczyć sygnał faktycznie wyświetlany na semaforze i go zwyczajnie przerżnął, a wiedząc o krzyżowaniu walnął radiostopa...
Pomijam, że na wjeździe miał informację ( sygnał na poprzedzającym semaforze), jaki sygnał będzie kolejny...

Pozdr,...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 83

Podobne wątki