• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Impreza do Sierpca z Ol12-7

Reakcje
1.731 13 0
#41
Helenka chyba stoi w Wolsztynie w szopie:oops:.... powodem wygaszenia jest prawdopodobnie brak kasy na naprawę główną:devil:!!!!!....[DOUBLEPOST=1379087070][/DOUBLEPOST]Kto jedzie do Sierpca:rolleyes:?
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#42
Czasami się dziwię , że ekran komputera nie wybuchnie od rozbuchanego ego uczestników.
" Nie podoba mi się wycieczka organizowana przez kogoś"
Wycieczek parowozami jest mało i proponuje przerzucić się na krytykowanie i wyrażanie opinii o wszystkich relacjach kolejowych np.
"nie podoba mi się relacja Otwock Pruszków i nie pojadę" a jeszcze lepiej odnosić się do linii mzk np
" nie mam zamiaru przyjechać do Wawy żeby przejechać się 15 i innym też nie radzę bo mają nędzny tabor i proponuję urządzić głosowanie jaki tabor powinien jeździć na tej linii"

Nie chcę i nie jadę a nie informuję o tym absolutnie wszystkich uczestników forum.
Jest to wyjątkowa okazja zobaczenia lokomotywy bez kosztownego i czasochłonnego wyjazdu do Chabówki.
Zazdroszczę tym których stać na wycieczkę. I dobrze że jest tańsza alternatywa do Wawra za 10 zł
 
Reakcje
0 0 0
#43
Polskie narzekanie. Jak świeci słońce to nie dobrze. Jak jest pochmurno to też źle. Pada - koszmar/ Nie pada - to suszy strasznie.
Mnie cieszą wszystkie imprezy kolejowe i cieszę się że cokolwiek jest w Polsce. Narzekaniem nie sprawimy by było lepiej!
 
Reakcje
1.731 13 0
#44
Czasami się dziwię , że ekran komputera nie wybuchnie od rozbuchanego ego uczestników.
" Nie podoba mi się wycieczka organizowana przez kogoś"
Wycieczek parowozami jest mało i proponuje przerzucić się na krytykowanie i wyrażanie opinii o wszystkich relacjach kolejowych np.
"nie podoba mi się relacja Otwock Pruszków i nie pojadę" a jeszcze lepiej odnosić się do linii mzk np
" nie mam zamiaru przyjechać do Wawy żeby przejechać się 15 i innym też nie radzę bo mają nędzny tabor ....................
... Hahahahahahah:ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL::ROFL:.. ja nie cierpię linii 10 , bo tylko jeden wagon , na trasie krzywe tory ,w tramwaju same pijaki i zboczeńce , beznadziejny krajobraz za oknem, a w ogóle to nie ten rodzaj tramwaju.....:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::D.....

No właśnie, ja się także cieszę też ,że są jakiekolwiek imprezy kolejowe, bez względu na pogodę czy sytuację. Nie ma dla mnie przeszkód, by choć przyjechać, popatrzeć i fotografować....:)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#45
Tak na marginesie - gdzie obecnie stacjonuje Piękna Helenka i jaki jest powód jej unieruchomienia?
Stoi w szopie w Wolsztynie. Powód unieruchomienia: skończyła się ważność rewizji kotła. Ale poza tym maszyna ma za cienkie obręcze, kocioł do rewizji też się już nie nadaje, trzeba by robić go praktycznie od zera, tak jak w przypadku Pt47-65. Koszt naprawy również podobny do Petuchy, wobec czego zdecydowano się na naprawę Pt47 bo dla tej jest w Wolsztynie stałe zatrudnienie, dla Heleny nie ma, dlatego na chwilę obecną jest (nieoficjalna) decyzja, że przynajmniej w najbliższym czasie nie będzie robiona (tak mówią mechanicy w WL). Po Pt47 będą robione Ol49-69 w Lesznie i 59 w Chabówce. Chodzą też słuchy o uruchomieniu i przekazaniu do Wolsztyna Ol49-100 ale wygląda na to że jeśli to prawda to nie dojedzie do tego w najbliższym czasie, bo w planie napraw na razie jej chyba nie ma.

Polskie narzekanie. Jak świeci słońce to nie dobrze. Jak jest pochmurno to też źle. Pada - koszmar/ Nie pada - to suszy strasznie.
Mnie cieszą wszystkie imprezy kolejowe i cieszę się że cokolwiek jest w Polsce. Narzekaniem nie sprawimy by było lepiej!
Właśnie o tym pisałem..... "cieszcie się że jest to co jest bo nic innego nie będzie". Jakby na czele tego retro jechała SM42 to też byłoby dobrze? To jest najgorsze podejście z możliwych, rodem z PRL, nie tylko w naszym hobby, przez to mamy kraj taki jaki mamy.

Nie chcę i nie jadę a nie informuję o tym absolutnie wszystkich uczestników forum.
Zapewniam kolegę że jest wiele osób które wolałby inny skład niż ten, biorąc na przyszłość pod uwagę głos gawiedzi można być zrobić więcej pociągów i jeszcze na tym zarobić, które to pieniądze mogą uratować kolejną maszynę, tak jak TurKol uratował Pt47. Bilety na pociągi TPWP rozchodzą się w 2h od rozpoczęcia rezerwacji - czemu? Na to pytanie kolega niech sobie sam odpowie.
Tak jak pisałem - dobrze że pociąg jedzie i NIECH JEDZIE NIM JAK NAJWIĘCEJ LUDZI, zwracam tylko uwagę, że mogłoby by być ich jeszcze o wiele więcej.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
#47
Impreza była bardzo udana! Wielkie podziękowania dla Organizatorów :) Jechaliśmy OL'ką przez całą trasę w obie strony. Mieliśmy 3 fotostopy. Po krótkim wywiadzie wśród pasażerów okazuje się, że podróż była atrakcyjna zarówno dla nowicjuszy jak i Weteranów :p
 
Reakcje
1.731 13 0
#48
W związku z tym ,że jestem koszmarnie zagoniony umieszczę także na zachętę na razie tylko kilka fotek z Imprezy do Sierpca a we wtorek większa relacja:).
Dodam ,ze wycieczka do Sierpca była genialna i przewspaniała...;P
DSCN1687.jpg
DSCN1715.jpg
DSCN1706.jpg
DSCN1696.jpg
DSCN1707.jpg
DSCN1758.jpg
DSCN1810.jpg
DSCN1750.jpg
DSCN1813.jpg
DSCN1835.jpg
 

Podobne wątki