• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

Desperado76

Nowy użytkownik
Reakcje
3 1 0
Podpowiedzcie z czego zrobić ruszt na kuchenkę. Przekopałem całe mieszkanie i nie mogę nic ciekawego znaleźć.
Zrobiłem ruszt z miedzianego drutu, polutowałem i miałem malować na srebrno, ale jest zbyt masywny.
Wasze są takie ładne, a ten ..... porażka.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.954 386 20
Podpowiedzcie z czego zrobić ruszt na kuchenkę. Przekopałem całe mieszkanie i nie mogę nic ciekawego znaleźć.
Zrobiłem ruszt z miedzianego drutu, polutowałem i miałem malować na srebrno, ale jest zbyt masywny.
Wasze są takie ładne, a ten ..... porażka.
Po pierwsze to za gruby drut
Po drugie to krzywo pozaginany
Po trzecie to jakość lutowania...
Po czwarte to jak utniesz drut to trzeba pilnikiem koniec takiego drutu opiłować, żeby wyrównać skosy cięcia cążkami.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
Użyłem cieńszego drutu, takiego zielonego kupowanego w ogrodniczym do jakiś tam ogrodowych spraw. Nie lutowałem tylko kleiłem kropelką bo garów na to nie będziesz stawiać, więc i mocne być nie musi. Tak jak Maciek napisał wypadałoby oszlifować końcówki i staranniej zaginać.
 

Desperado76

Nowy użytkownik
Reakcje
3 1 0
Po pierwsze to za gruby drut
Po drugie to krzywo pozaginany
Po trzecie to jakość lutowania...
Po czwarte to jak utniesz drut to trzeba pilnikiem koniec takiego drutu opiłować, żeby wyrównać skosy cięcia cążkami.
Oczywiście masz całkowitą rację. To była wersja testowa. Nieudana, dlatego nie została zamontowana.
Dlatego zastanawiam się z jakiego drutu to zrobić ? Czy to coś co jest w domu, a ja tego nie widzę czy najprościej kupić.
Tylko gdzie i o co pytać?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.954 386 20
Ło matuchno...
Chłopie... Czy Ty jesteś w wieku przedszkolnym? Czy Ty nie umiesz przeliczyć sobie jaką średnicę powinien mieć ruszt w skali 1:8?
OK, wyjaśnię...
Weź suwmiarkę, zmierz sobie jaką grubość ma ruszt na kuchenkach turystycznych (znajdziesz je w każdym sklepie turystycznym, czy też w sklepach typu Obi, Castorama, Praktiker, BricoMarche itp. Potem weź kalkulator podziel tą średnicę na 8 (słownie osiem), bo model jest w skali 1:8 i będziesz miał pasującą średnicę drutu. Następnie przeszukaj swój dom i piwnicę, czy też garaż (jeśli takowe masz) i zapewne znajdziesz drut odpowiedniej średnicy. Jak nie to idź do sklepu z narzędziami, gwoździami, śrubami itp i tam kup kawałek odpowiedniego drutu.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Dodatkowo kolego widzę że powieliłeś mój błąd z rozmieszczeniem środkowych poprzeczek... Przyjrzyj się jak to jest w moim modelu i modelu irokeza i znajdź różnicę, a następnie polutuj je (lub poklej jak wolisz) tak jak irokez nie ja. Będziesz miał zrobione poprawnie.
 
Ostatnio edytowane:

adamslod

Użytkownik
Reakcje
83 1 0
Mam pytanie - w jaki sposób zamalowujecie łby śrub - pędzelkiem, aerografem czy jakoś inaczej? - i jak zabezpieczacie element dookoła śruby przed zamalowaniem - jeżeli pytanie jest lamerskie to przepraszam ale to jest moja pierwsza przygoda z "modelarstwem" i na początku chciałem zostawić wszystko w oryginale ale jak patrzę na wasze zdjęcia to coraz mniej mi sie podoba mój model :(
 
Ostatnio edytowane:

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Czym malować? A to już, jak sobie kolega życzy... bo i aerografem i pędzelkiem można te śruby zamalować.
Ja jednak proponuję pędzelek, jest najmniej wymagający do takiej roboty.
Przejdź się do najbliższego modelarskiego i kup sobie parę różnej grubości i różnej twardości. Trochę farby na pędzel i malujesz łeb śruby. Są tak wielkie że przy odrobinie wprawy nic nie trzeba maskować. Na pewno nie raz w życiu cokolwiek malowałeś (ścianę, płot, rysunek w przedszkolu, cokolwiek) Zasada jest taka sama, tyle ze wszystko mniejsze i farby mniej. Poradzisz sobie.
Jak farba wyschnie, walnij drugą warstwę i będzie ok.
 

pablo0109

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cześć chłopaki
Mam problem;( zalało mi piwnice gdzie trzymałem gazetki malucha i niestety nie udało się ich uratować ;(
W związku z tą sytuacją mam do Was prośbę.
Czy może mi ktoś zrobić skana instrukcji do budowy malucha z numerów które podałem i wysłać na @?
Pablo0109@wp.pl
Numery które straciłem to:
69,72,73,74,76,77,78,79,80,81,82,83,84,85,86,87
Z góry dzięki za pomoc.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Dawno nic nie wrzucałem.
Ogólnie w końcówce kolekcji Dea trochę już wieje nudą, więc mimo poskręcanych kilku numerów, postępów za bardzo nie widać.
Doszedł kompletny tylny pas. Zderzak zabezpieczyłem przed zarysowaniami, bo jednak jeszcze parę miesięcy skręcania będzie:
20180805_181238.jpg


Doszło więc kilka nadprogramowych detali:
Kluczyki w stacyjce... tu podziękowania dla Ostbahna i Irokeza za pomoc w ich zorganozowaniu:
Screenshot_20180805-181428_Gallery.jpg


Screenshot_20180805-181457_Gallery.jpg


... oraz g... dający, ale jakże popularny w upalne dni, uchylacz klapy silnika:

20180805_181223.jpg


Wiecej jednak pracy było przy wnętrzu przyczepy:
1) wyleciał wcześniejszy flok na podłodze na korzyść imitacji brązowego gumoleonu.
2) zagracona kuchnia, ze śniadaniem "na gazie"
3) szafa... kurcze, no takiej tandety to się nie spodziewałem, nawet ciężko ją otworzyć/zamknąć. Trzeba było ją lekko zasłonić czymś rodem z PRL-u
Kilka fotek:
20180805_171819.jpg


... i kilka zbliżeń na detale.
20180805_171955.jpg


20180805_171942.jpg


To tyle na razie...

Dla tych co "wpadają się tu pośmiać" i uważają, że to nie prawdziwe modelarstwo... itd:
Pomysł na zagospodarowanie kuchni w przyczepie jest... mojej kochanej 6-letniej córki! To ona wszystko poukładała i "usmażyła" z modeliny jajka na patelni. Ja tylko to powklejałem.Oboje mieliśmy przy tym mnóstwo radości i zabawy.
... i powiem Wam jedno! Warto było! Fajnie czasami zrobić coś wspólnie z naszymi pociechami. Radość na jej buzi, bezcenne!
To w końcu nasz mały wspólny, rodzinny, modelarski projekt, więc jak tylko dojdzie stolik, to znów zaproszę do pomocy moją małą dekoratorkę miniaturowych wnętrz.
:)
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Hehe... no ja na to nie wpadłem i powiem szczerze byłem lekko sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, dopóki mi córka nie ulepiła tych jajek na blacie stołu.
Jak zobaczyłem efekt to piorunem polakierowałem na połysk wnętrze patelni i z dumą przekazałem ją córce... proszę, zrób kochanie sadzone :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki