• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fiat 126p oraz przyczepa Niewiadów

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Dziś nieco wcześniej niż powinienem dostałem jeden z numerów. Błotnik prawy oraz podłoga przyczepy. No cóż nie można było się spodziewać że podłoga będzie dobrze zrobiona po wcześniejszych ścianach. Kolor biały nie jest na miejscu, ale dziury po wypychaczach tym bardziej. Nie mam pomysłu czy przemaluję ten element na kolor ścian czy okleję jakąś okleiną, jakieś podpowiedzi? Na początek trzeba zaszpachlować te nieszczęsne dziury.
126p.JPG
126p 1.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Leniwiec kanapowy tak ma.:)
Podłoga zaszpachlowana Revellem wymagała jeszcze szpachli Tamiya, której używam do wykończenia szpachlowanej powierzchni.
Całość pomalowana brązem Tamiya. Chyba takie zostanie, nie mogłem dobrać żadnych oklein imitujących linoleum.
126 001.JPG
126 002.JPG
126 003.JPG
126 008.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Całość pomalowana brązem Tamiya. Chyba takie zostanie, nie mogłem dobrać żadnych oklein imitujących linoleum.
Okleinę imitującą linoleum możesz zrobić sobie sam. Wystarczy znaleźć zdjęcie pasującego linoleum, przeskalowanie go do wybranej skali, wydrukowanie na drukarce atramentowej na papierze o rozdzielczości co najmniej 1440 dpi w maksymalnych ustawieniach rozdzielczości drukarki, zabezpieczenie takiego wydruku lakierem bezbarwnym i wklejenie do modelu. Można też użyć folii białej samoprzylepnej do drukarek atramentowych. Ja tak robiłem przy przeróbce niskopodwoziówki, link do takiego wydruku poniżej (akurat tu wydruk miał imitować drewnianą podłogę):
http://forum.modelarstwo.info/threads/sklejane-mafo.14935/post-240090
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Przymiarka na sucho do koncepcji "zagracenia" mojego malucha.
Zasada jak w oryginale: "upychaj, w każdą wolną dziurę"
:)
20180518_193336.jpg

20180518_193507.jpg
20180518_193425.jpg

20180518_193453.jpg


Edit:
Właśnie widze, że koncepcja trochę do bani...
A akumulator gdzie? Pasażerce na kolana? :)
 
Ostatnio edytowane:

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Właśnie, jednym słowem czekajmy na Fiata 126p w 1:8 z Jedynej Polskiej Słusznej Nie-hańbiącej i prawie Świętej Manufaktury z żywicy.
Można się zapisywać.
:D
Nic dodać, nic ująć...

... a w odniesieniu do słów dotyczących "BURAKÓW, PZPRowców itd... dotyczących eksponowania "tak" Trybuny Ludu", to zachęcam szczególnie gorąco Pana Anatola do zapoznania się z historią TEGO konkretnie egzemplarza... jako swoisty chichot historii.
Zdaje się, że wspominał Pan coś o "braku wyobraźni" i "umieszczaniu pseudo ikon"?
Może po nieco szerszym spojrzeniu na historię i bliższym jej zgłębiebiu zmieni Pan jednak zdanie...
Link do artykułu poniżej, życzę miłej lektury :)

http://www.debata.olsztyn.pl/z-arch...-faszywej-trybunie-ludu-z-czerwca-1979-r.html
 
Ostatnio edytowane:

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
Witam , tak nieśmiało w watku sie zaplątam :) Podziwiam ogromnie zmagania Panów z maluszkiem , sam podojłem ta trudna walke i nie wiem czy doczekam końca ale.... ta opcja z połozeniem ,,tapicerki,, wewnatrz jest super i załapałem :) materiał kładzie sie wyjątkowo ciężko, po kilka razy formy wycinam i ostatecznie efekt przychodzi w pocie czola :) ale warto. Kołpaki nawierciłem...i tu pytanie , czy przemalować na szaro ? całe felgi ? jak w stosunku do prawdy historycznej było by poprawniej ? czy mysał już ktoś nad przemalowaniem całego nadwozia ? i czy można prosić o kontakt do gostka co tablice robi ?:) jak bede juz na etapie ,,pochwalenia,, sie to jak właściciel wątku zezwoli to zapodam jakieś foty. narazie czekam na okazyjne wyprzedaże, które o dziwo pojawiają sie dość czesto i zanabywam co moge :) posiadam również kilkanaście zdublowanych numerów, tak że jak który chęty to prosze na priwa :) i prosze Pana Irokeza o kontynuowanie ! :)(y)
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Mały upgrade:
- klapa silnika pokryta zabezpieczeniem antykorozyjnym i zamontowaną tablicą rejestracyjną
- tapicerka w przyczepie oklejona flokiem
- szafka na razie zabezpieczona kartonem żeby detale zlewu nie poodpadały przy jakimś przypadkowym trąceniu.
20180616_104510.jpg

20180616_104537.jpg

20180616_104831.jpg

20180616_104852.jpg

20180616_104837.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Fajnie to wygląda. Jedna mała uwaga. Z tego co pamiętam, to podłoga przyczepy nie była pokryta flokiem. Tam była wykładzina typu linoleum. Ściany były pokryte miękkim materiałem typu frotte na podłożu gąbkowym.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Kurcze... to trochę lipa wyszła... Fakt, to jedna z niewielu rzeczy jakiej nie weryfikowałem ze zdjęciami i jak się okazuje strzał w kolano z tą wykładziną na podłodze...
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Piotrek, bardzo chętnie... jak Ci zbywa.
Czy ma ktoś zdjęcia orginału tej podłogi? Jakie tam fabrycznie odcienie tej wykładziny szły?
Googlam, googlam i wszystko niestety po remontach.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki