• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chętni do zakupu modelu EN57 od firmy Modela

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.863 116 22
Ty masz rację.
Jakby było jedno malowanie, to nie byłoby żadnego problemu. A tak, to trudno się będzie zdecydować na jeden z wariantów. A zawsze chęć będzie na kolejny wariant malowania i wyglądu.
Bo zauważcie, że pierwszy schemat nie posiada reflektorka górnego. 8)
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 5 3
W schemacie z epoki IVa należy wprowadzić lekką modyfikację w członie "s". Przedziały 1 klasy sąsiadowały z przedsionkiem, z którego wchodziło się do WC. Trzeci przedział w członie był przedziałem 2 klasy. Ponadto 1 klasę posiadały jednostki o numerach od 001 do 130.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
Mi na myśl przyszło jeszcze jedno bardzo ciekawe i często spotykane malowanie:



To malowanie zaproponował mój znajomy z Warszawy. Poprosił mnie o ten szkic i zaprezentowanie na forum.


Mam nadzieję, że Modela rozpatrzy jeszcze któreś z tych malowań, a najlepiej obydwa :D
Oczywiście obydwa rysunki powstały na podstawie rysunków Modela, mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe. Jednak wykorzystuję je tylko do celów "prezentacyjnych" więc chyba problemów nie będzie ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.863 116 22
Uriel, te czerwono-czarne też mi chodziło po głowie. :D Bardzo mi się podoba na tych zespołach. Myślę, że prócz typowego malowania, to też chętnie bym chciał mieć.
Zaś to pomarańczowe, jako mieszkańcowi Warszawy też pasuje. :p

Tak sobie myślę, że jak model naprawdę powstanie, a większość z osób tu się wpisujących spełni swoje zapowiedzi co do zakupów, to Modela będzie musiała na początek zrobić przynajmniej z 50 modeli, i to w różnym wykonaniu i malowaniu. A myślę że wciąż będą kolejne modele potrzebne, bo jak będą niezłe i ładnie wyglądały, to ktoś kto kupi jeden, zechce następne w innych malowaniach. :D
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
Jeśli Modela zechce pomalować EN57 w te wiśniowo-czarne barwy z srebrnymi dodatkami to ja się na jeden zestaw piszę. Jeśli nie to i tak się piszę ale na wersję do malowania we własnym zakresie (o ile taka będzie).
 
A

Anonymous

Gość
Epoka IVb (drugi schemat), malowanie jest niewłaściwe kolory żóty i niebieski są za jasne.
Ciekawe jak bedzie z opisami eksploatacyjnymi.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
Sebastian B. napisał(a):
Czy moze wiadomo jaka jest orientacyjna,przewidywana cena tegoz modelu ?
Ooo, bardzo trafne pytanie, a szczególnie ważne dla mnie aby mógł wiedzieć ile muszę odłożyć na przyszły zakup, bo jako student ciężko będzie mi zorganizować w 2-3 tygodnie potrzebną sumę, która na pewno przekroczy 2tys. zł, nie mając stałych dochodów.


wespe napisał(a):
Nie zapominając o malowaniu km i skm trójmiasto :)
Może bardziej wypadałoby się skupić na kilku malowaniach, które można było zobaczyć/widzi się w prawie każdym zakątku Polski, bo zaraz zacznie się faworyzowanie swojego regionu jako "jedynego słusznego".


p.s. małe sprostowanie: dach w moim rysunku EN57 w barwach wiśniowo-czarnych powinien być wiśniowy w członie napędowym, szybko projektując zapomniałem wypełnić przestrzeń odpowiednim kolorem ;)
 
Reakcje
0 0 0
Dla mnie definitywnie IVa i IVb, rozumiem ze kolory w IVb beda ciemniejsze. Jezeli JanKol bedzie tunningowal te modele to moze bedzie szansa na Lok. Katowice.w obydwu epokach . Definitywnie w wersji gotowej. Byc moze ktos zrobi dzwiek do nich jako dostepna opcja - te glosne kompresorki. Cena jaka by nie byla napewno nie zadowoli wszystkich ale juz tak jest. Czy ktos zajmie sie PROFESJONALNA dystrybucja??
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
TeERa203 napisał(a):
Czy aby w IVa kolor granatowy nie był też na drzwiach?
Oczywiście, że w malowaniu z epoki IVa (a także IIIc i IVb :!: ) kolor granatowy powinien być również na drzwiach :!:
Natomiast w malowaniu określonym tutaj jako malowanie z epoki IVb (a właściwie bardziej IVc), kolory są rzeczywiście zbyt jasne, szczególnie kolor żółty, który był zdecydowanie ciemniejszy i powinien być niemal pomarańczowy... :?

Zapomniałbym o jeszcze jednej sprawie, a mianowicie:
(...) EN57 w barwach wiśniowo-czarnych...
Otóż kolor określony i przedstawiony na powyższych rysunkach jako czarny, w rzeczywistości (a także wg projektu tego malowania :!: ) nie jest kolorem czarnym, lecz... ciemnoszarym :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2

Podobne wątki