• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów typu 401W

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
Ja to się dziwię, że w ogóle te sprzęgi oczkowe ludzie stosują, co to jest.
uhmmm...mam jeszcze jakieś 80 w pudełeczku. ale z wyokością ładunku do burty to Wy mi zaimponowaliście, ze hej.... Policzyłem i wyszło mi, ze powinien być gdzieś pomiedzy 33%, a 40% wysokości burty......albo wystarczy trochę Valejo czarnej farbki plus washer i mamy węgiel ostaniej możliwej kategorii zza Uralu.
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
46 7 3
uhmmm...mam jeszcze jakieś 80 w pudełeczku. ale z wyokością ładunku do burty to Wy mi zaimponowaliście, ze hej.... Policzyłem i wyszło mi, ze powinien być gdzieś pomiedzy 33%, a 40% wysokości burty......albo wystarczy trochę Valejo czarnej farbki plus washer i mamy węgiel ostaniej możliwej kategorii zza Uralu.
I właśnie do takiej wysokości burty powinien być załadowany wagon tłuczniem, dla porównania dodam, że dla węgla kamiennego, 1m3 waży od 500÷900 kg.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.581 13 0
Gdyby tak w rzeczywistości naładować po brzegi tłuczniem węglarkę 401Wb, to pewnie by się przełamała na pół, dobrze, że to tylko model.
Wkłady mają możliwość demontażu stopek podwyższających, więc każdy może dostosować sobie wysokość indywidualnie.
Stopkę można rozebrać i położyć na płasko (jest dwuczęściowa). Wtedy ładunek z tłuczniem (lub jakikolwiek inny), będzie niższy.
Gdyby ktoś chciał, mogę zamontować po prostu niższą stopkę - na życzenie.
20231105_124919.jpg 20231105_124930.jpg
Wyjątkiem są wagony samowyładowcze serii F (np. 24V).
Z uwagi na konstrukcję, nie ma możliwości obniżenia ładunków.

mjasinsk, ogi76 dziękuję za polecenie :)
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
No dokładnie. 3 minuty, uwzględnienie uwag i już jest bardziej realistycznie. Czy woziły kamień? Hmmm, złom napewno ale czy tłuczeń. Nie pamiętam
20231105_132514.jpg
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.079 87 0
Ale mają znacznie mniejszą pojemność od 401W, więc mogą być załadowane do pełna i nie przekroczą dopuszczalnej masy.
To nie było porównanie wagonów, tylko uwaga n.t. ładunków, że są prawidłowe, żeby ktoś się nie zagalopował i nie zaczął obniżać (co byłoby trudne, bo sciany wagonu nie są pionowe). Węglarki mają oczywiście większą pojemność. Ładowność jest znana, ciężar własciwy towaru można sprawdzić, a więc łatwo policzyć, dokąd można "nasypać" poszczególnych rodzajów ładunku w węglarkach.


@Wojtek`61 i @tyg cieszę się, że rozweseliłem Kolegów. Podesłać więcej fotek z tego wiaduktu dla poprawy humoru?
 
Ostatnio edytowane:

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
46 7 3
To nie było porównanie wagonów, tylko uwaga n.t. ładunków, że są prawidłowe, żeby ktoś się nie zagalopował i nie zaczął obniżać (co byłoby trudne, bo sciany wagonu nie są pionowe). Węglarki mają oczywiście większą pojemność. Ładowność jest znana, ciężar własciwy towaru można sprawdzić, a więc łatwo policzyć, dokąd można "nasypać" poszczególnych rodzajów ładunku w węglarkach.


@Wojtek`61 i @tyg cieszę się, że rozweseliłem Kolegów. Podesłać więcej fotek z tego wiaduktu dla poprawy humoru?
Temat jest o modelu wagonu 401W i ładunku tłucznia i możliwościach jego załadunku ( ostatnie posty), a Kolega coś na siłę próbuje udowodnić, że inne wagony są załadowane po brzegi, no są, bo dobrze wiemy, że taką mają budowę po, to aby wozić tłuczeń i inne materiały sypkie Na koniec ta katastrofa pod Szklarską, czy tam były w składzie pociągu wagony 401W ?
Jeżeli masz takie pragnienie, to prześlij zdjęcia węglarek ale z podsypką.
 

Podobne wątki