• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów typu 401W

Skiper

Aktywny użytkownik
Reakcje
285 39 11
ale jeden jest 401Wb (...) a drugi jest 401Wd
I jest jak najbardziej wszystko w porządku.
Producent uznał inaczej...
Cóż - ewidentny błąd na nalepce (jakich wiele u różnych firm * ) kontra Twoja rzeczywista wiedza na ten temat.....
No ... brawo.

-----------
* a czasem zapis jest wynikiem ... braku miejsca na więcej znaków.....
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.389 442 99
Cześć, naprawdę tak miało być?

Niestety z jakością też jest słabiutko . Oba wagony mają wyraźnego banana. Miarka na zdjęciu jest stalowa absolutnie prosta. Zobacz załącznik 1007844 Zobacz załącznik 1007841
Jak kogoś "boli" te /ewentualne/ 0,25 milimetra, to zawsze można sobie włożyć do pudła 'belkę rozporową' zrobioną z kawałka modelarskiej listewki (w poprzek wkleić) i zasypać to imitacją węgla ;-) Pomysłów jest wiele. Można wymyślić inne ładunki..... nie wiem.... może imitacja drewna (cięte pnie ułożone w poprzek). Wiemy.... idealnie bywa rzadko.... trzeba sobie radzić.
 
Ostatnio edytowane:

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
Jak kogoś "boli" te /ewentualne/ 0,25 milimetra, to zawsze można sobie włożyć do pudła 'belkę rozporową' zrobioną z kawałka modelarskiej listewki (w poprzek wkleić) i zasypać to imitacją węgla ;-) Pomysłów jest wiele. Można wymyślić inne ładunki..... nie wiem.... może imitacja drewna (cięte pnie ułożone w poprzek). Wiemy.... idealnie bywa rzadko.... trzeba sobie radzić.
To nie jest 0,25mm. Zdjęcie nie oddaje rzeczywistości. Co ciekawe oba wagony mają to samo. DObrze to widać po "ładunku " który testowo chciałem przełożyć z innego wagonu. Przy krańcach modelu wszedłby, w środkowej części trzeba by sporo zeszlifować. Nie jestem zegarmistrzem i nie czepiam się z reguły drobiazgów ale to jest widoczne.
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.389 442 99
To nie jest 0,25mm. Zdjęcie nie oddaje rzeczywistości. Co ciekawe oba wagony mają to samo. DObrze to widać po "ładunku " który testowo chciałem przełożyć z innego wagonu. Przy krańcach modelu wszedłby, w środkowej części trzeba by sporo zeszlifować. Nie jestem zegarmistrzem i nie czepiam się z reguły drobiazgów ale to jest widoczne.
Gdy to czytam, domyślam się, że chodzi o ładunek w postaci wkładki, gdzie jej niewidoczna część jest w wagonie jako taki "ruszt", a widoczna to np. warstwa imitacji węgla. Cóż.... ja nigdy nie byłem zwolennikiem takich wyjmowalnych wkładek, a raczej zrobienia czegoś na stałe, stąd mój pomysł był.
A wcisnąć się tej wkładki nie da aby rozparła wklęsły środek /ścianki/ wagonu zamiast ją piłować?
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
Gdy to czytam, domyślam się, że chodzi o ładunek w postaci wkładki, gdzie jej niewidoczna część jest w wagonie jako taki "ruszt", a widoczna to np. warstwa imitacji węgla. Cóż.... ja nigdy nie byłem zwolennikiem takich wyjmowalnych wkładek, a raczej zrobienia czegoś na stałe, stąd mój pomysł był.
A wcisnąć się tej wkładki nie da aby rozparła wklęsły środek /ścianki/ wagonu zamiast ją piłować?
No właśnie próbując odchylać napotkalem na tyle duży opór że zrezygnowałem bojąc się uszkodzenia skądinad pięknego wagonu. Dzisiaj puszczę sobie to z zestawikiem Roco od PMR na torciku to wrzucę filmik
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
Umieszczam w tym wątku ponieważ odnosi się tematycznie do węglarek AM ale również do wszystkich innych. Na allegro jeden ze sprzedających umieszcza niezmiernie rzadko i w bardzo niskich seriach wkłady do węglarek . Nie każdy lubi robić to we własnym zakresie, nie każdy ma talent :) Produkt jest bardzo wysokiej jakości i szczerze mówiąc mam nadzieję, że społeczność zachęci go do kolejnych dedykowanych wypustów. Poniżej zdjęcia z moich zestawów i oczywiście również AM
20231104_135436.jpg
20231104_135710.jpg
20231104_135720.jpg
Zobacz załącznik
20231104_140016.jpg
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
46 7 3
stosowałem się do polityki forum. (na allegro do wyszukania focus-s)
Umieszczam w tym wątku ponieważ odnosi się tematycznie do węglarek AM ale również do wszystkich innych. Na allegro jeden ze sprzedających umieszcza niezmiernie rzadko i w bardzo niskich seriach wkłady do węglarek . Nie każdy lubi robić to we własnym zakresie, nie każdy ma talent :) Produkt jest bardzo wysokiej jakości i szczerze mówiąc mam nadzieję, że społeczność zachęci go do kolejnych dedykowanych wypustów. Poniżej zdjęcia z moich zestawów i oczywiście również AM
Zobacz załącznik 1011290 Zobacz załącznik 1011291 Zobacz załącznik 1011292 Zobacz załącznik 1011293 Zobacz załącznik 1011294
Gdyby tak w rzeczywistości naładować po brzegi tłuczniem węglarkę 401Wb, to pewnie by się przełamała na pół, dobrze, że to tylko model.
 

ogi76

Użytkownik
Reakcje
142 10 0
Umieszczam w tym wątku ponieważ odnosi się tematycznie do węglarek AM ale również do wszystkich innych. Na allegro jeden ze sprzedających umieszcza niezmiernie rzadko i w bardzo niskich seriach wkłady do węglarek . Nie każdy lubi robić to we własnym zakresie, nie każdy ma talent :) Produkt jest bardzo wysokiej jakości i szczerze mówiąc mam nadzieję, że społeczność zachęci go do kolejnych dedykowanych wypustów. Poniżej zdjęcia z moich zestawów i oczywiście również AM
Zobacz załącznik 1011290 Zobacz załącznik 1011291 Zobacz załącznik 1011292 Zobacz załącznik 1011293 Zobacz załącznik 1011294
Również mam te produkty, dla mnie są perfekcyjne, POLECAM. :)
 

Podobne wątki