• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa makiet kolejowych - Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury 12-14 czerwca 2015r.

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#61
Darek już napisał całą esencję. Dodam tylko, od siebie, że pokutująca kiedyś opinia na temat KKMK i jego skłonności do prowizorek i nie zorganizowania to zamierzchła przeszłość. Wszystko przygotowane, działające, zorganizowane i dopięte na ostatni guzik, teraz to KKMK wyznacza trendy. Jestem niezwykle zadowolony z pobytu, najeździłem się tyle, że już nie pamiętam kiedy było podobnie. Wielkie brawa i podziękowania. Życzyłbym sobie aby Pobiedziska w tym roku wypadły tak jak impreza w NCK!
Pozdrawiam wszystkich.

P.S. Michał, Piotr całe szczęście !!! Niech to będzie coś co się przyda, a nie coś co jest tylko duże ;)
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#63
KTO ROBIŁ ZDJĘCIE GRUPOWE, KIEDY I CZEMU PO RAZ KOLEJNY NA MNIE NIE POCZEKAŁ? HMM? :mad: Meteor?
Oznajmiam iż chciałem jak najbardziej czekać na Ciebie z tym zdjęciem (mam na to swiadków), ale zostałem zdecydowanie i większościowo przegłosowany... wraz z zasugerowanym rozwiązaniem... wklejeniem Cię w Fotoszopie" o_O
Co złego to nie ja :gwizd::rolleyes:
:cool:

A teraz druga częśc małej fotorelacji by Meteor ;)

Odpoczywający "Gagar" na żeberku w Podgórkach:
20150613 003.JPG


Takie tam artystyczne ujęcie jakoś mi wyszło... :cool:
20150613 008.JPG


Przystanek w Bartoszówku - tutaj co chwila coś jeździło nawet się zatrzymywało:
20150613 013.JPG


Szadek - składów do wyboru, do koloru ;-)
20150613 018.JPG


Zaraz odjeżdżamy, wsiadaaaaać !!
20150613 019.JPG


Hmmm.... który wybrać - Czekoladową "Peerkę" czy takie cudo obok ??
20150613 021.JPG


Na szlaku przed Tychami:
20150613 026.JPG


♫♪♫ Jadą ... czołgi wooojskowe platformami... ♪♫♪
20150613 031.JPG


♫♪♫.. po wyładunku będą strzelać pociskaaami... ♪♫♪
20150613 032.JPG


Wojskowy sposób na wyprzedzających na podwójnej ciągłej - ustawić na końcu składu czołg lufą do tyłu (rzecz jasna naładowany) :D:p(y)
20150613 033.JPG


Gagar ukryty gdzieś w Podgórkach:
20150613 037.JPG


Stonka z Bipą manewrujące na odstawczym torze w Podgórkach:
20150613 040.JPG

:cool:
 
Ostatnio edytowane:

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#64
Ja również gratuluję organizatorom i dziękuję wystawcą, że ponoszą trud aby tacy jak ja sobie mogli popatrzeć na prawdziwą makietę modułową. Dla mnie ta impreza jest o tyle cenna, że jedyna w rejonie mojego zamieszkania. Gratuluję również zmian, jakie zostały wprowadzone od ostatniej zimowej wystawy tj. rozkłady jazdy i konferansjer. Również ilość pociągów w ruchu była dla mnie więcej niż satysfakcjonująca pomimo iż była to ostatnia sesja całej wystawy. Pozdrawiam i do zobaczenia w zimie mam nadzieję.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#65
W imieniu licznej ekipy Nostalgia Za Parą dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w imprezie. Panie wybawiły się setnie a Agnieszka udowodniła że radzi sobie nie tylko jako maszynista(tka) i dyżurna ruchu na naszych stacjach ale także na tak trudnych i newralgicznych dla ruchu miejscach, jak posterunek odgałęźny Pawłowo. Jak zwykle cieszyły oko piękne modele Sławka Dzierżka - wykonane od podstaw Ty51 i Pt47, można było zobaczyć konwersje Michała z ŁKMK - między innymi ET21, SU46, ST43 wraz z ciekawymi składami oraz wiele lokomotyw prywatnych przewoźników. Duże zainteresowanie wzbudzał eszelon wojskowy Czesława Turko, prowadzony przez Ty2 z tendrem sztywnoramowym. Pojawiła się również EU07 "czekolada" przewozów regionalnych (niestety nie wiem, czyj to był model).
Na uznanie zasługuje wzorowa organizacja całej imprezy, dzięki czemu wszyscy mogli się świetnie bawić. Dopisała publiczność - mimo panujących w Krakowie upałów. Wielkim plusem była również klimatyzowana sala, dzięki której zabawa przy makiecie odbywała się w komfortowych warunkach.
Z pozdrowieniami - Piotr
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#66
Obiecane linki do filmów:
Pozdrawiam
Tomek Wójczyk
Mam kilka natychmiastowych pytań: Co się stało z sygnalizacją w Padowie? Wygląda to świetnie (wygaszona tarcza manewrowa, brak części semaforów) i przypomina obserwowaną na kolei "degradację stacji" czyli powolne wyłączanie z ruchu kolejnych torów, ograniczenia możliwości przebiegów, wypalanie się żarników i ich niewymienianie, wreszcie usunięcie nieużywanych semaforów. ALE DLACZEGO!!!??
Drugie pytanie dotyczy stacji Podgórki: Do diaska! Gdzie był dyżurny ruchu? Dlaczego mechanik dwa razy przerżnął semafor? I wreszcie: Co to za fajna bocznica w Świerkowie? Ostatni raz stację widziałem (i pełniłem nieudolną służbę pod okiem Szefa Wszystkich Szefów) w 2010 roku. Czy ta bocznica kończy się na granicy modułu? Czy jest coś więcej?
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#67
Odnośnie tego przerźnięcia na czerwonym - ekipa filmowa działająca przy obsłudze i nagrywaniu tychże wiekopomnych arcydzieł sztuki filmowej ze względu na wątły i szczupły niczym kolejarska wypłata (tudzież renta) budżet, nie miała już środków aby zapłacić "peelce" za obsadę ponadnoramatywną posterunków, więc musiała uzgodnić jazdę na rozkaz m. in. właśnie na Podgórkach, aby w ogóle przejazd doszedł do skutku ;)
Wnioskując z tego co wyżej - Dyżurny Ruchu już dawno popijał zasłużonego zimnego browarka po cięzkim dniu pracy :rolleyes:
Na resztę pytań myślę, że znajdą się właściwsze i lepiej poinformowane osoby tudziez wszelakiej maści komisyje :D

Ale nie zasypując gruszek w popiele, kolejna częśc małej (jak zawsze...:p) fotorelacji by Meteor :rolleyes:

Gagar Raila raz jeszcze z ciut innej perspektywy:
20150613 002.JPG


Na kontra łuku przed wjazdem do tunelu:
20150613 007.JPG


Przemykając przez Bartoszówek...:
20150613 011.JPG


Czekoladka w drodze:
20150613 015.JPG


Senny spokój na stacji Szadek zaraz odleci w niepamięć wraz z wyciem potężnych diesli startujących w swoje strony...
20150613 017.JPG


W oczekiawniu na zielone...
20150613 022.JPG


Tutaj nawet można pruć 80-ką !!
20150613 025.JPG


Ech, tylko 80-kę tutaj można wycisnąć....
20150613 029.JPG


Wojsko w przeciwnieństwie do drogowców nawet w czerwcu jest przygotowane na nagły atak zimy :p
20150613 034.JPG


Zaiste wesoło musi być w tym wagonie, wesoło... :D
20150613 035.JPG


Czy on dzisiaj w ogóle pojedzie gdzieś...??:gwizd:
20150613 038.JPG


Senna i sielska atmosfera w Szadku:
20150613 042.JPG

:cool:
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#68
Mam kilka natychmiastowych pytań: Co się stało z sygnalizacją w Padowie? Wygląda to świetnie (wygaszona tarcza manewrowa, brak części semaforów) i przypomina obserwowaną na kolei "degradację stacji"
Michał na Padowie nie brak żadnych semaforów, po prostu nie wszystkie tory mają semafory wyjazdowe, i jest to jak najbardziej prawidłowe, semafory wjazdowe są również tylko dla toru właściwego itp. Film był kręcony po zakończeniu jazd więc całkiem możliwe że różne rzeczy na stacjach były poodłączane albo jak na Podgórkach nikt nie umiał ustawić wolnej drogi (ze względu na sterowanie semaforami przez komputer).
PZdr, Piotr
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#69
Bocznice w stacji Świerków powstały, a właściwie powstają aktualnie. Jakbyś przyjechał to byś zobaczył, zapytał i otrzymał pełna informację:podstepny:. A tak to cierp(n);).
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#70
Michał nie Padowo a Jarków. Padowo teraz bytuje na północy kraju jak ci wiadomo. Co do stacji Jarków to jest ona ostatnio (dzięki dotacji EU) doposażana w semafory wyjazdowe. Sa też plany aby przy okazji zmienić sterowanie rozjazdów z cewek na serwomechanizmy, ale o tym już w wątku o makiecie. Narazie powstają szkice w wersji cyfrowej :)

Impreza bardzo udana i dziękuję wszystkim za zabawę.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#71
Filmy na których Michał widział Padowo są z imprezy w NCKu z ubiegłego roku.
I też dziękuję wszystkim za doskonała zabawę.
 
Ostatnio edytowane:

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#72
No to teraz Ja. Dziękuję wszystkim uczestnikom (no może z małym wyjątkiem) za fajnie spędzony czas przy makiecie i możliwość spotkania się w jeszcze fajniejszym gronie. Szczególne podziękowania dla mojego imiennika Tomka za trud przygotowania całej imprezy i jej przeprowadzenie. Dziękuję wszystkim Kolegom którzy zgłosili i przywieźli tabor! Chyba pierwszy raz nie było z taborem żadnego problemu!!! Co miało jechać to jechało i nie miałem "nerwówki", że nagle brakuje składu na makiecie. Mam nadzieję, że rozkład jazdy Was zadowolił (z głosów powyżej wychodzi, że tak) więc tym bardziej imprezę zaliczę do b. udanych. Do zobaczenia w grudniu!!! (Mam nadzieję!).
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#73
Acha, jeszcze dwie rzeczy:

1. jeśli chodzi o lokalizację wystawy to moim skromnym zdaniem lepsza aniżeli ta w której wystawa odbywała się w ostatnią zimę. Co prawda tamta jest bardziej "klimatyczna" ale za to w NCK jest więcej miejsca co powoduje że i ciągi piesze są szersze a i jest miejsce na ławeczki i krzesełka co jest bardzo potrzebne czasem, bo można odsapnąć w trakcie oglądania i w efekcie być dłużej.
2. czy można się spodziewać w przewidywalnej przyszłości jakichś modułów z trakcją ?
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#76
Acha, jeszcze dwie rzeczy:
2. czy można się spodziewać w przewidywalnej przyszłości jakichś modułów z trakcją ?
Artur (Arturro) członek FREMO już kończy elektryfikację (w najlepszym stylu) Radzymina. O ile wiem spieszy się właśnie by zdążyć na najbliższą imprezę Fremo. Nie ukrywam, że i moim celem jest dołączenie w przyszłości jako gość a w jeszcze dalszej - jeśli spełnię wymogi - jako członek do grona Fremo. Juz dziś istnieje 8m jednotorowej linii do Radzymina, choć planuję jej konserwację. Nie wspominam o istniejących już od wielu lat modułach po drutem klubu HAZERO. Prawdopodobnie w tym roku na tej imprezie nie była planowana trakcja elektryczna, więc Koledzy z HAZERO ich nie przywieźli. Ale po tylu elektrowozach na rynku to się musi zmienić ;-) .
PS Przecież cały Jarków Dolny był pod drutem ;-)
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#77
O ile wiem spieszy się właśnie by zdążyć na najbliższą imprezę Fremo. Nie ukrywam, że i moim celem jest dołączenie w przyszłości jako gość a w jeszcze dalszej - jeśli spełnię wymogi - jako członek do grona Fremo.
Fremo nie stawia zasadniczo jakichkolwiek wymagań - możesz być nawet niepoczytalny - składka za ten rok 45(?) euro :).
Zapraszamy - w przyszłym roku impreza rocznicowa na 8600m2 -planujemy zedrzeć tam buty :)
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#79
Obiecałem na wystawie, że pokażę ale mi jakoś umknęło i wczoraj widząc fajnego mieszańca przypomniała mi się złożona obietnica. To jednocześnie definitywne podsumowanie dyskusji podczas wystawy i tezy, że: "tak na PKP się drewna NIE ŁADUJE" (a propos ładunku na mojej węglarce powyżej burt :) ).
IMG_9121.jpg


Co więcej, jak widać pakiet nie jest nawet dodatkowo drutowany.

IMG_9123.jpg
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#80
Tego rodzaju transporty drewna (i w taki sposób ładowane poza burtę) są regularnie kierowane do Kwidzyna - do International Paper Kwidzyn.
Na VIII wystawie modeli w Iławie tak załadowane drewnem węglarki ciągałem cargowskim gagarinem, a pewien widz (jak się później okazało po krótkiej rozmowie - wieloletni mechanik) od razu skojarzył i z uśmiechem skwitował, że to drewno zapewne jedzie do Kwidzyna :).
 

Podobne wątki