• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa makiet kolejowych - Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury 12-14 czerwca 2015r.

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#41
Cóż, Saperem nie jestem, więc niektóre moje zdjęcia można uznać za niewypał, ale cóż zrobić, jak przy takim ciepełku ciężko złapać ostrość nawet na trzeźwo :)

Jo ino prosza o wiele fotek ;)
Godos i mos :)

A więc ... dawno, dawno temu, w odległej galaktyce .. tfu! .. nie to :LOL: ...

... za górami, za lasami, tańcowały taborem, różne kluby z krakusami :)
i ja tam byłem i wp.. manto chyciłem :D ... ehh .. to wszystko przez upał ;)

A więc imprezka mija w bardzo miłej atmosferze, gdzie można spotkać wielu kolegów nie tylko z odległych zakątków naszego kraju :)

Po szlakach przewijało się wiele kolorowego taboru, gdzie młody narybek zdobywał szlify nocnika ... ehh .. pomocnika, aby zostać później świeżym maszynistą :)

Maxeus NCK 2015 001.jpg


Duże stoisko z artykułami modelarskimi przyciągało wszystkich zwiedzających, a więc i ja skorzystałem zakupując w promocyjnej cenie EU07-171 :) 150 zetów za model to chyba dobra cena :p ... jeszcze tylko 300 zetów i napęd do niej też będzie mój - oj ciężko było nie dać się skusić :)

Maxeus NCK 2015 002.jpg


Śmigające expresy przyciągały uwagę nawet zwiedzających kobiet :)

Maxeus NCK 2015 003.jpg


Na szlakach pojawiło się wiele rodzynków :)

Maxeus NCK 2015 004.jpg


Czasem można było się zaplatać z kablem freda, taki był ruch na szlakach :) - jak na złość zawsze się znalazł ktoś, co to uwieczniał - patrz te panie w tle ;)

Maxeus NCK 2015 005.jpg


Ził przy stacji transformatorowej robił za smaczek wielu fotografującym, więc i ja gorszy być nie mogłem :)

Maxeus NCK 2015 006.jpg


Co najlepiej focić, ano to czym się popyla po szlaku, więc jest i EU07 z bruttem na haku - a te widoki :)

Maxeus NCK 2015 007.jpg


Nie jeden nie mógł się doczekać, żeby tylko wystrzelić na szlak spod semafora :)

Maxeus NCK 2015 008.jpg


Towarowe parowozy śmigały po szlakach aż miło, a i baranom odechciewało się owieczki, tak gwizdały :)

Maxeus NCK 2015 009.jpg


Dzięki wielu nowym polskim modelom lokomotyw, można było zobaczyć różnorodność na szlakach, a te kolorowe przyciągały wielu zainteresowanych nie tylko wśród zwiedzających :)

Maxeus NCK 2015 010.jpg


Na szlakach stało wiele rodzynków z architektury kolejowej, które robiły prawdziwy klimat :)

Maxeus NCK 2015 011.jpg


A raz nawet spotkałem skład, który ponoć zmierzał na ćwiczenia pod ... Moskwę :)

Maxeus NCK 2015 012.jpg


c.d.n.
 
Ostatnio edytowane:

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#42
No reszta zdjęć z sobotniej zabawy taborem :)

Expresy tak śmigały, że ciężko było złapać ostrość, ale nie uwagę zwiedzających :)

Maxeus NCK 2015 013.jpg


Gagar Acida strasznie mnie korcił, ale miałem niestety za małe kieszenie, więc ... chyba trzeba zrobić samemu :p

Maxeus NCK 2015 014.jpg


Gagary można było spotkać też na manewrach.

Maxeus NCK 2015 015.jpg


Co nie znaczy, że zabrakło na manewrach jednego z najbardziej popularnych modeli - stonki (tu czai się za drzewkiem) - manewry przyciągały zwiedzających w każdym wieku i każdej płci.

Maxeus NCK 2015 016.jpg


Semafory kształtowe świetnie oddawały klimat - fotka dedykowana Sebastianowi :)

Maxeus NCK 2015 017.jpg


Po szlakach śmigały też mniejsze parowozy, ja np. ta Oi1 :)

Maxeus NCK 2015 018.jpg


Klimat modułów jak z marzeń, więc raczej prędko nie usnę, bo też takie moduły chcę :)

Maxeus NCK 2015 019.jpg


Dobrze, że brutto spowalniało, to można było skakać po słupach i zdjęcia robić :)

Maxeus NCK 2015 020.jpg


Rozpiętość wiekowa wskazywała na to, iż wszyscy mogą się świetnie bawić i uczyć młodszych :)
Rośnie nam kolejne pokolenie najmłodszych modelarzy - nic tylko się cieszyć :)
Z pozdrowieniami dla Piotra :)

Maxeus NCK 2015 021.jpg


Parowozy na manewrach czarowały publikę aż miło :)

Maxeus NCK 2015 022.jpg


Dużą uwagę zwracał oświetlony skład Przewozów Regionalnych, ale ...

Maxeus NCK 2015 023.jpg


... nie ma się co dziwić, tym bardziej, że w środku można było podziwiać pasażerów, a to już robiło spore wrażenie :)

Maxeus NCK 2015 024.jpg


Z pozdrowieniami dla tych co jeszcze mogą, ale wtedy nie mogli :)
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#45
Chciałbym podziękować organizatorowi i wszystkim, którzy podjęli się z nim organizacji tego spotkania w NCK jak i naszym hojnym sponsorom.

Dziękuję również wszystkim uczestnikom i modelarzom uczestniczącym w tej imprezy za mile spędzony wspólnie czas i wspaniałą zabawę. Dawno już tyle się nie najeździłem, co na tym spotkaniu a mój eszelon w jazdach odbił sobie wieloletnie zaniedbywania go, jako regularnie jeżdżącego składu po makiecie.:D

Jeszcze raz pięknie dziękuję i do zobaczenia.
 

emes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
Ja za to piszę z pytaniem po prośbie.

Czy istnieje możliwość pobrania skądś (bądź obejrzenia gdzieś w sieci) tych filmów z perspektywy "wagonu" wyświetlanych podczas tej wystawy na ścianie?
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#48
Byłem, zobaczyłem i niestety złapałem bakcyla :/ Jak to koledzy z Poznania określili, teraz już tak do śmierci po spotkaniach będę się pałętał ;)
A tak na poważnie, to jazdy super, ludzie wspaniali, a klimat wyjątkowy(y) Do tego możliwość posiedzenia na Tychach bezcenna :love::) Mam nadzieję, że wszyscy odebrali mnie pozytywnie na mojej pierwszej imprezie, a semafora na czerwonym nigdzie nie przejechałem :p

Co prawda mistrzem fotografii nie jestem, ale kilka fotek wrzucę :gwizd:
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#49
Tak, filmy są na YT. Wyślę Ci link wieczorem, niestety mam w pracy zablokowany dostęp do YT.

Pozdrawiam.
Tomek Wójczyk.
A czy jest szansa aby te linki wkleić tutaj albo chociaż dołączyć się do odbiorców Twojej wiadomości do Kolegi emes`a? :)
PS Powinna być jakaś ikonka z: "tupaniem nogami z zaciekawienia i niecierpliwości"
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#52
Krótko mówiąc - Impreza superrrr :) ;)
Dziękuję wszystkim za świetną atmosferę i przemile spędzone kilka dni ;) :)
Małe co nieco ode mnie ;)
Wpierw Prolog... czyli... Gruppen Foten na dobry początek :) ;)

20150613 052.JPG



20150613 053.JPG
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#56
Poznańska ekipa dotarła do domów pod wielkim wrażeniem kolejnej wspaniale przygotowanej imprezy przez KKMK. Uczestniczenie w niej było dla nas kolejnym doświadczeniem i bodźcem do dalszej pracy. Zaczynam już namawiać moją drugą połowę na grudniową dyspensę ;). Dzięki takim imprezom zapomina się o codziennych trudach i stadzie oszołomów wokół. Takie spotkania utwierdzają mnie, że można się wspólnie bawić pomimo różnic nie tylko w czołach modułów :). Dziękujemy bardzo za zaproszenie i mam nadzieję, że nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań.
Poniżej dwie fotki, które moim zdaniem oddają to co impreza miała przynieść uczestnikom i zwiedzającym.

2 (640x480).jpg 1 (640x480).jpg
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#57
Część pierwsza ;) :)
Tym razem zdjęć nie za wiele, ale mam nadzieję, że... "ujdą w tłumie" ;)
Pomożemy !

Przedzierając się przez krzaczory cudów modelarskich nagle natrafiłem na teren prywatny oznaczony tabliczką "Uwaga Freon!"
Noż kurde niby wszędzie trąbią, że to szkodliwe diabelstwo, ale patrzę ...

Maxeus NCK 2015 0001.jpg


... a tam ludziska cuda zielarskie skal uznanych, nic tylko przebierać na pudełka i na ... gramy, za papiery wszystko damy :D - swoją drogą miło było pogawędzić w tym koncie o sztuce zielarskiej, bo to trudniejsze niż by się wydawać mogło.

Maxeus NCK 2015 0002.jpg


Przemykając po "Szadku", mało nie dostałem po zadku :) Myślicie, że to SOK-iści ? Nie, to przy obiedzie maszyniści :ROFL:

Maxeus NCK 2015 0003.jpg


Musiałem się chować za wagonami przy pobliskim magazynie z duszą na ramieniu. A co będzie jak mnie dopadną na ... kolejnej imprezie ? :gwizd:

Maxeus NCK 2015 0004.jpg


A tu maszyny grzecznie odpoczywają przed kolejną rudną dla publiczności - zezowate szczęście :D

Maxeus NCK 2015 0005.jpg


A tutaj lokomotywy cierpliwie czekają na zatrudnienie.
Mój syn chyba zostanie astronomem, gdyż przypadła mu do gustu ta z czerwoną gwiazdą :D

Maxeus NCK 2015 0006.jpg

Czego by nie robić, to eszelon budził ogromne zainteresowanie - chłopaki chyba faktycznie planuja te ćwiczenia pod ... Moskwą :gwizd:
Miło było pogawędzić z właścicielem składu o patynowaniu tak taboru, jak i sprzętu wojskowego - chwilę to potrwa, ale za to efekt będzie potężny.

Maxeus NCK 2015 0007.jpg

Nie ma to jak modelarskie smaczki :)

Maxeus NCK 2015 0008.jpg

Ciekawych i pięknych składów nie brakowało, aż ciężko było się zdecydować czym pojechać :)

Maxeus NCK 2015 0009.jpg


Jednak nie ma to jak popylać bruttem z dźwiękiem - miny zwiedzających urwisów przy trąbiącym składzie bezcenne :D

Maxeus NCK 2015 0010.jpg

Urokliwych zakątków na modułach nie brakowało, więc trzeba się pilnować, żeby nie przesadzić ze zdjęciami :)

Maxeus NCK 2015 0011.jpg

Na koniec zabawy z radością wpadłem do Łódzkiej szopy, żeby z radością małego dziecka pomacać to i owo z taboru - prawda, że śliczne ?
Dzięki Michał za sympatyczną pogawędkę :)

Maxeus NCK 2015 0012.jpg


Uprzejmie dziękuję za możliwość zabawy w tak miłym gronie nie tylko modelarzy - miło było spotkać osobiście.
Dziękuję też za miłe słowa, jak i krytyki oraz za ogromną cierpliwość do moich klonów :D
Mam nadzieje, że wszyscy bezpiecznie dotrą do siebie i będzie jeszcze okazja spotkać się na innej imprezie - pozdrawiam!
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#58
Łódzki duet również chciałby podziękować za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tej fantastycznej imprezie. Po raz kolejny spędziliśmy trzy dni w niesamowitej atmosferze wśród pozytywnie zakręconych. Ogromny szacunek za perfekcyjne zorganizowanie tego całego przedsięwzięcia. Było super!

P.S. Przemo, chyba się udało, on tego nie zrobi :D:D:D
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#59
Obiecane linki do filmów:



KTO ROBIŁ ZDJĘCIE GRUPOWE, KIEDY I CZEMU PO RAZ KOLEJNY NA MNIE NIE POCZEKAŁ? HMM? :mad: Meteor?

Ja Wam pokażę, będziecie mieli catering w grudniu, oj będziecie... Jak sobie załatwicie :cenzura:.

A tak na poważnie: moje podsumowanie imprezy z punktu widzenia organizatora, na spokojnie, jak się ogarnę i odpocznę i parę jeszcze spraw przemyślę.

Pozdrawiam
Tomek Wójczyk
 

Podobne wątki