• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wóz konny a'la PRL czyli "polska furmanka"

OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#41
Pamiętajcie, że furmanki miały kiedyś "rejestracje", czyli przybite na boku tabliczki z danymi właściciela, adresem itp.
Na zdjęciu to tabliczka rejestracyjna wozu... - realDonaldTrump - Wykop.pl
Jest też o tym na wiki: Historyczne tablice rejestracyjne w Polsce – Wikipedia, wolna encyklopedia
Jeszcze niedawno gdzieś taką widziałem
Bezpośredni link do obrazka: https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1594504745AaqxnjkEIMlKla6y2ndmhE.jpg

Dzięki za info, choć przepis ponoć obowiązywał do 1983 roku.... jak ktoś odtwarza późniejsze czasy, to raczej nie koniecznie obowiązkowe - ale trzeba przyznać że taka tabliczka na pewno "ożywiła" by model.. Dotychczas myślałem tylko o dodatkach w stylu światełka odblaskowe na tyle... :) Ale te tablice to też fajny pomysł.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#42
Ja teraz jestem na urlopie. Dziś skansen w Sanoku. Może będzie jakaś furmanka tylko nie wiem czy mam metrówka ze sobą.
A po drodze mijałem tyle.roznych furmanek, że można by stworzyć katalog;)
Będę wdzięczny za fajny wydruk 3D takiej typowej polskiej formanki (no... ta co kolega wrzucił jest spoko, ale chyba wolałbym niższe ściany boczne).

Bonus dla wozo-maniaków :)

Takie wozy - fragment PKF z 1984 roku - 15/84 - YouTube

A tutaj dobrze widoczne są elementy podwozia, gdyby ktoś zdecydował się sam rzeźbić:

(3) Vlog #6 Składanie wozu i Budowa klatki ㋡ - YouTube
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#43
Jeszcze odnośnie tego:

Jeszcze odnośnie burt, to mogą się wydawać zbyt wysokie ponieważ zrobiłem wersję z 3 deskami założonymi na furze.
Często jednak jeździły tylko z dwoma.
Zobacz załącznik 902799 Zobacz załącznik 902800
Wydaje mi się, że na twoim rysunku jest pewien błąd. Skoro trzecia deska była opcją, wówczas to skośne wzmocnienie powinno obejmować tylko dwie deski. Jak na poniższym obrazku. Trzecia deska opierała się na kłonicach wychodzących z podwozia na wysokości osi kół.

f4.jpg


źródło zdjęcia: Furmanka, fura, wóz.
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
354 4 2
#45
W furmankach mogła być radość twórcza. Dechy spróchniały to nałożyli nowe w innym układzie kto jak umiał i miał potrzebę...
Ja pamiętam furmanke wójka z siedziskiem z desek na wysokości przedniej osi i bez burt czołowych... Łańcuchy ściągały burty także po środku.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#47
Chyba panowie kombinujecie... ;) Usiłujecie znormalizować coś, co nie podlegało normalizacji. :D
Tymczasem jedynymi w miarę typowymi elementami furmanki był "most" tylny oraz "most" przedni ze sworzniem skrętu, śnicami, podymą, orczycą i dyszlem. Przedni i tylny "most" były połączone rozworą, która mogła mieć różną długość w zależności od potrzeb. W trakcie eksploatacji rozwory mogły być wielokrotnie przerabiane (przedłużane/skracane). W szczególnym przypadkach rozwora mogła zostać wypięta ze sworznia i wówczas wóz mógł służyć do przewozu samonośnej dłużycy, np. pni drzew.
Burty furmanek, dennica oraz ściany przednia i tylna (tzw. zasuwy) były elementami samoklinującymi się. Burty były rozparte między kłonicami (przednią i tylną) oraz zaklinowane zasuwami (jedną lub kilkoma). Elementy te były oczywiście demontowalne i zapewne przerabiane w trakcie eksploatacji pod konkretne potrzeby.

Tak więc na waszym miejscu nie przywiązywałbym się do "jedynie słusznych" wymiarów oraz konfiguracji tego uniwersalnego pojazdu. :)
 
Ostatnio edytowane:

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#49
...wcześniej padło określenie, że każdy budował z czego miał i jak umiał, oraz jakie mu było potrzebne.
Tak gwoli ścisłości - budował to dobry rzemieślnik. I nie "z czego miał", tylko raczej z dobrych materiałów, bo to solidny sprzęt musiał być i często musiał wytrzymać więcej niż jedno pokolenie właścicieli. ;)
A co do tych różnych potrzeb, to mój ś.p. ojciec opowiadał, jak to jako młody chłopak bywał na wsi i pomagał w polu. Z jego opowieści wynikało, że tamtejszy gospodarz miał co najmniej dwa zestawy rozwór. Furmanki w wersji "krótkiej" z litymi bokami używał na co dzień - w pole, na targ i do kościoła. A na czas sianokosów oraz żniw wyciągał ze stodoły taką długą belkę i z pomocą sąsiadów wstawiał ją w miejsce oryginalnej rozwory. Wóz stawał się wtedy ze 2x dłuższy. Zamiast oryginalnych boków gospodarz zakładał tylko dwie długie drabiny, które normalnie służyły w stodole, i takim "transformers'em" jechał po siano lub snopki. :)
Polska furmanka to był naprawdę bardzo funkcjonalny pojazd. :D
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#50
Chyba panowie kombinujecie... ;) Usiłujecie znormalizować coś, co nie podlegało normalizacji. :D
Może.... jednak w materiale "takie wozy", do którego odnośnik wkleiłem wyżej, jest informacja o "fabrycznej" produkcji furmanek, a z tego co wiem, to taka produkcja oparta jest o "jakieś" plany i założenia. Czyli wozy konne wychodzące z fabryki mogły mieć jakieś "DTR-ki" gdy trafiały do odbiorcy i były znormalizowane w momencie wyjścia z fabryki. Co działo się potem.... to można się domyślać. Do serwisów raczej z nimi rolnicy nie jeździli tylko "łatali" na własną rękę. Dlatego gdy ktoś zbuduje furmankę w modelu można założyć, że to "tworek", które swoje naprawy i modyfikacje przeszedł, więc też uważam, że twierdzenie:
nie przywiązywałbym się do "jedynie słusznych" wymiarów oraz konfiguracji tego uniwersalnego pojazdu. :)
...jest słuszne ;-)

Osobiście podobają mi się tego typu proporcje i koła (koła słusznej wielkości, nie za wysokie burty, ale i cały pojazd też nie taki krótki jak w modelu GPM) i zapewne to jest powodem zrodzenia się pomysłu by zbudować coś samemu:

Fu1.jpg


Fu2.jpg


Ta furmanka z modelu 3D jest - jak pisałem - spoko, a jedyne co mi w niej nie pasuje to wysokie burty i za delikatne kółka.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#51
Jak pisałem.... postanowiłem sam coś zrobić. Inspirowałem się tym materiałem, który linkowałem wcześniej, z którego pochodzi to ujęcie:

Screenshot_20220702-083131_Samsung Internet.jpg


...Oraz tym rysunkiem odpowiednio przeskalowanym:

20220630_064137.jpg


Materiały... drut, drewno /z zapałek/, karton.

Na razie tyle:

20220701_202002.jpg


20220701_210711.jpg


20220702_082701.jpg


20220702_082009.jpg


Cdn... /teraz kolej na fornir/. Czekam też na odpowiednie koła z modelmanii...
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#53
Dz
Bardzo fajny model, biorąc pod uwagę skalę. :).
Tylko rozwora powinna kończyć się na sworzniu (nie przechodzi przez ławkę na wylot). No i nie ma miejsca między śnicami na dyszel.
Poniżej podrzucam nazewnictwo części:

Zobacz załącznik 904817
DzIęki za uwagi i cenne nazewnictwo :)
Centralnego dyszla nie będę montował bo chcę zrobić na jednego konia z "mocowaniem go" tak, jak Toasz Florczak w modelu swojej furmanki, którą prezentował na stronie PMMH0 na dwa mniejsze dyszle po bokach konia...

Screenshot_20220702-132402_Samsung Internet.jpg


Rowora.... OK. Pod spodem nie będzie widać jak zamontuję pudło, choć wydaje mi się, że w materiale filmowym, do którego się odniosłem też trochę wystawała choć pewnie mniej... ale... w tej skali...

Screenshot_20220702-132825_Samsung Internet.jpg


Na tym zdjeciu, rzeczywiscie
widać, że za długi zrobiłem ten łącznik, ale.... przymknę już na to oko...

20220702_081731.jpg


Imitację do mocowania dyszla centralnego poprawię.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane: