• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Tramwaj typu 102Na w skali 1:25 ( Modelik 28/10)

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#41
Wszystkie boczne szyby powinny być jednego wymiaru. Tu z kolei pierwszy panel pod kontem jest dłuższy od pozostałych i tu się zaczynają schody. Bo w teorii powinno się tą szybę skrócić do wymiarów reszty i szyby kabinowe należy cofnąć o odzyskaną ilość, a te od strony prawej automatycznie się skróci.
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.078 129 15
#42
Obydwa urządzenia posiadam w kolekcji... :)

A więc od lewej:
- kasownik R&G Mielec KRG-4, zakupiony z myślą o zbudowaniu systemu tramwajowego. Co prawda wszystkie elementy mam, większość już działa...
...to jednak brak czasu na przerabianie kabli...
- sterownik (chociaż bardziej autokomputer) R&G Mielec SRG-2000D to nie tylko sterownik do kasowników, ale też sterownik tablic, zapowiedzi, bileterka etc. Pierwszy cyfrowy sterownik w Polsce, również sprawny. Prawdopodobnie w lipcu pojedzie na programowanie linii oraz zmianę nazwiska na karcie kierowcy.
Sory za offtop i takie wykopaliska :D Chociaż moim zdaniem do sterowników pasuje sterownik SRG-2 (na filmie), bądź SRG-1... Ale to tylko moje zdanie, bardzo fajna praca (y)
 
OP
OP
Czapajew

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#43
Obydwa urządzenia posiadam w kolekcji... :)

A więc od lewej:
- kasownik R&G Mielec KRG-4, zakupiony z myślą o zbudowaniu systemu tramwajowego. Co prawda wszystkie elementy mam, większość już działa...
...to jednak brak czasu na przerabianie kabli...
- sterownik (chociaż bardziej autokomputer) R&G Mielec SRG-2000D to nie tylko sterownik do kasowników, ale też sterownik tablic, zapowiedzi, bileterka etc. Pierwszy cyfrowy sterownik w Polsce, również sprawny. Prawdopodobnie w lipcu pojedzie na programowanie linii oraz zmianę nazwiska na karcie kierowcy.
Sory za offtop i takie wykopaliska :D Chociaż moim zdaniem do sterowników pasuje sterownik SRG-2 (na filmie), bądź SRG-1... Ale to tylko moje zdanie, bardzo fajna praca (y)
Już kiedyś widziałem te filmiki i super, że to zachowujesz, bo poniekąd to już zabytki, choć SRG-2000D o ile się nie mylę, to można jeszcze spotkać w śląskich 105-tkach :) W śląskich 102-kach i nie tylko, bo w 105N/ Na były używane tylko te SRG-2000D, choć nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek z nich drukował bilet, bo motorniczy zawsze mieli osobny plik biletów do sprzedaży. Za to były zapowiedzi przystanków, zarówno za czasów PKT Katowice i z początku jak przedsiębiorstwo przekształciło się w Tramwaje Śląskie, niedługo potem zapowiedzi zniknęły na ładnych parę lat i stosunkowo niedawno powrócono do nich.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:25 42

Podobne wątki