• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor w skali 0 (kolekcja)

  • Inicjator wątku Konrad 0
  • Data rozpoczęcia
A

Adam-H0

Gość
#41
Tillig zrobil wycieraczki - no i jak na taka skale to im dluzej to ogladam tym bardziej jestem rozczarowany. :confused:
Nie wiem czy to tylko zdjecia, ale czy jest brak szyb w reflektorach miedzy czlonami ??
Laczenie pod dachem i ogolnie wykonczenie jest takie sobie - moze to tylko zdjecia i w naturze jest ladniejszy.
Nie zamienilbym mojego w H0 na ten we "wlasciwej skali". :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#42
W sumie to nawet dobrze, że Tillig nie wykonał wagonu doczepnego, bo jak pisał Pan Koj kiedyś, nigdy on nie jeździł wraz z tym konkretnym wagonem silnikowym.
W sumie, to bardzo nie dobrze, że Tillig nie wykonał tego wagonu w barwach PKP, ale ja osobiście bardzo liczę, że kiedyś wykona. Niekoniecznie w barwach powyższych, ale oliwkowy bardzo ładnie by pasował do parowozu.
Po drugie, gdy ukazał się wagon motorowy to forma doczepnego była jeszcze w planach.
 
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#43
Tillig zrobil wycieraczki - no i jak na taka skale to im dluzej to ogladam tym bardziej jestem rozczarowany. :confused:
Nie wiem czy to tylko zdjecia, ale czy jest brak szyb w reflektorach miedzy czlonami ??
Laczenie pod dachem i ogolnie wykonczenie jest takie sobie - moze to tylko zdjecia i w naturze jest ladniejszy.
Nie zamienilbym mojego w H0 na ten we "wlasciwej skali". :)
Wycieraczki są fototrawione, ale nie zamontowałem jeszcze. Reflektory mają szyby, ale z czystego poliwęglanu, więc są nie widoczne na zdjęciach. Adam, Ty lepiej nie zmieniaj skali... ;) Tymczasem ławeczki w środku i przedział motorniczego.
 

Załączniki

OP
OP
W

wajchowy

Gość
#48
Temat niemalze zamarl. Czyzby nikt juz nie kolekcjonowal skali O....
Mam pare modeli ale niewiele. Tu jest Pennsy K4s # 3768 w otulinie oplywowej z 1936 roku Model mosiezny, wykonany w ilosci 300 sztuk. Model wyprodukowany przez Fine Art Models w Korei (firma Sun Jin) dla Lionel Smithsonian. Fine Arts swoje modele robi w skali 1:32
Model ma dekoder z dzwiekiem a takze generator dymu.
 

Załączniki

OP
OP
W

wajchowy

Gość
#51
EP-5 spolki kolejowej New York, New Haven and Hartford Railroad. Moj model jest jednym ze starszych modeli jakie posiadam nie tylko w skali O. Produkowany przez Ajin Precision dla Overland Models. Oryginalnie model byl niepomalowany. Pierwszy wlasciciel pomalowal go w experymentalne zolte barwy. Lokomotywa miala rowniez zamontowane na wozkach odbieraki pradu z 3 szyny.
 

Załączniki

OP
OP
W

wajchowy

Gość
#52
Norfolk and Western J-Class. Najbardziej zaawansowany i przez wielu fachowcow najlepszy parowoz pasazerski na swiecie. W literaturze mozna znalezc opinie, ze Niagara New York Central byla najlepsza ale jezdzila dosc krotko. Moj model byl produkowany przez Ajin dla Overland w 1999 roku. Zrobiono wtedy 2 wersje tej lokomotywy (oplywowa i bez otuliny). Model jest bardzo ciezki. W czasie wojny te lokomotywy nie mogly byc produkowane z otulina. Po wojnie dodano do nich otuline oplywowa. Wszystkie lokomotywy J-Class zostaly wyprodukowane przez kolej Norfolk and Western w swoich zakladach w Roanoke, VA. Moj model jest troche uszkodzony (ma wgniecenie na dachu). Mozna to naprawic ale ja sie za to nie zabieram.
 

Załączniki

OP
OP
W

wajchowy

Gość
#54
Moj najnowszy nabytek ale juz sie tego pozbylem. Na szczescie jeszcze zarobilem. Firma Sunset spartaczyla piekny model (wozki, barierki, stopnie). Niezbyt dokladny montaz. Skala O i Krauss-Maffei ML-4000
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 0/0m/0e/0f 27

Podobne wątki