• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukam zdjęć

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
#22
Ja niestety nie pomogę Ci zbytnio, bo nie posiadam takich zdjęć, ale może spróbuj w Katowicach przy ulicy Rzeszutki i Kolejowej, tam była baza TransBud-u.
Były Ziły, Mazy, Kamazy i wszelkiej maści Tatry, Steyry, Jelcze, które pamiętam jeszcze jak byłem dzieckiem. Obecnie, oczywiście ta baza istnieje nadal,
ale jest to Trans-Bud Masiwa, czy JAS FBG, czy coś w ten deseń.

Zarówno w tamtych latach jak i jeszcze do niedawna (już po zmianach) pracowali tam bardzo przychylni ludzie. Niestety obecnie nie mam tam żadnych dojść i nie wiem do kogo można by tam uderzyć, żeby dostać jakieś zdjęcia, magazyny. plakaty czy inne ciekawe rzeczy...(n)
Kiedyś dostałem ze dwa kartony różnych prospektów, ksiązek i plakatów, ale czy mają jeszcze jakieś archiwum, tego nie wiem. Niestety ja już nie posiadam tych rzeczy, bo sukcesywnie porozdawałem z 15 lat temu, może nawet wiecej.

http://www.transbud-katowice.com.pl/

http://www.transbud-katowice.com.pl/index.php/pl/kontakt.html
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#24
Mam pytanie czy posiada ktoś zdjęcia lub informacje czy Przedsiębiorstwo Robót Zmechanizowanych i Transportu Budownictwa Komunalnego w Warszawie używało koparek Białorusiek oraz Kamazów wywrotek? Niewiele jest zdjęć pojazdów z tego przedsiębiorstwa, głównie Ziły, Żuki, i Tatra 148, ale mi chodzi tylko o te dwa pojazdy, o których pisałem.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#25
Poszukaj zima stulecia. Tam chyba były białoruski stojące z samochodami przedsiębiorstwa. Pamiętam bo na tle rotundy po wybuchu były.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#26
Przy Rotundzie na fotce stoją dwie, ale nie mają żadnych napisów na drzwiach. Z zimy stulecia też nic nie znalazłem z tego przedsiębiorstwa niestety.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#27
Opisane ja pamiętam tylko z wody i kanalizacji. Kiedyś w jedna wjechał mój brat na kruczej... Może takie zrób bo kamazy też mieli.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#29
Kumpla ojciec miał napis
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie.
i syrenkę jak na taksówkach (ale to chyba był jego dodatek )

Spróbuję go podpytać czy nie ma zdjęć.
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#31
W Rybniku też były KamAZ-y. Jeden po dziś stoi na placu kopalni, w której pracuję. Ził-y też kiedyś widywałem, ale częściej modele 130. Wywrotki lub skrzyniowe, choć... gdzieś spotkałem i cysternę na podwoziu Ziła 130. Ził-ów 133 raczej nie spotkałem, częściej za to można było spotkać modele 131. Te z kolei widywałem albo skrzyniowe, albo z zabudową podobną jak w osinobusach, z tym, że jedne z oknami, drugie bez.
Ciężko bardzo o fotki z PRL. Sam szukam np. dobrej fotki Autosana H9-21 z listwami, czy Skody RTO z naczepą-lodówką. Taka pojawiała się w latach 70-tych w Rybniku na ul. Raciborskiej, pamiętam.
Za to polecam Ci przejrzeć portal "Platesmania". Tam znajdziesz wiele zdjęć Ziłów zza wschodniej granicy, i to w różnych wersjach, nawet jako osinobus czy ciągnik siodłowy. Jeżdżąc na Wschód sam osobiście mogę je podziwiać - i te benzynowe, i z zabudowaną za kabiną baterią gazowych butli, i te stojące pod lasami przy parkingach załadowane drzewem opałowym na sprzedaż. I te, którymi zwozi się siano czy słomę z pól, i te wywrotki, załadowane kapustą, arbuzami, czy papryką pomykające do warzywniaków. Tak, tak! Nie częsty to widok, ale można spotkać. Spotkaćmożna je jako beczkowozy, np. na niektórych pisze "Mołoko" (Mleko), innych "Woda". W Odessie na "Privozie' (taka nazwa bazaru) stoją chyba cztery niebieskie takie Ziły beczkowozy, które służą do transportu żywych ryb na sprzedaż. Czasem jakiś pożarniczy przejedzie, a czaserm spotkam jako wrak gnijący gdzieś pod stodołą. "Do wyboru, do koloru!":)
Dla Was dwa zdjęcia. Jedno - przypadkiem zrobiłem telefonem we wsi Antoniv. Żniwny czas jak widać:) Na drugim: Ził 130 jako transporter waszego ulubionego napoju:)
Zil Antoniv.jpg

ZiL130.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#32
Tym razem nie szukam zdjęć a osób, które służyły w 4 Dywizji Zmechanizowanej (lubuskiej) do lat 90-tych.
Chodzi mi o takie jednostki:
18 Pułk Czołgów Średnich JW 1659 Wędrzyn
11 Złotowski Pułk Zmechanizowany JW 2849 Krosno Odrzańskie
12 Kołobrzeski Pułk Zmechanizowany JW 2870 Gorzów Wlkp.
17 Drezdeński Pułk Zmechanizowany JW 2626 Międzyrzecz
Być może któryś z użytkowników tam służył lub miał kogoś kto odbywał tam służbę wojskową w latach 80-tych najlepiej.
Potrzebuję zasięgnąć pewnych informacji odnośnie sprzętu tam używanego a niestety pokłady internetu już wykorzystałem chyba z całości.
Jeśli ktoś miał coś wspólnego z tymi jednostkami bardzo proszę o kontakt na PW.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#34
Czy dysponuje ktoś zdjęciami wnętrz kabin Magirusów drabin używanych w Polsce? Chodzi mi głównie o rozmieszczenie sprzętu dodatkowego takiego jak radiostacje itp.
Dokładnie chodzi mi o taki wóz, nie musi być z Polkowic. Może to być samochód z każdej innej polskiej jednostki.
 

Załączniki

  • 208,4 KB Wyświetleń: 22
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#35
Szukam zdjęć Ursusów wszelakich typów z serii 385, 1604 itp. używanych przez przedsiębiorstwa budowlane, drogowe oraz np. Tramwaje Warszawskie w latach 90-tych lub wcześniej.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#40
http://phototrans.eu/14,12819,0,Jelcz_043_KTG_307H.html
Tu reż foto.
Były, kiedyś takim jechałem w latach 90. Pamiętam, że według rozkładu miał dojechać do Białegostoku w 1,5 godziny a jechał 3,5 godziny. Na randkę się śpieszyłem, ile ja wtedy wujów nasłałem na tego złoma ... Nie wiem który PKS go miał i z jakich krzaków go wyciągneli ale to była podróż życia, chyba ani razu nie przekroczył 40km/h :LOL:
Chyba dlatego tak mi się podoba to malowanie ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 5

Podobne wątki