• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Sosnowiec - Festiwal Kolej w Miniaturze, VIII edycja - 16-17 marca 2024 r.

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.386 6 0
#81
Duża łapka do góry za kulturę w publikowaniu fotek. Umieszczanie miniaturek jest wyrazem szacunku dla innych użytkowników forum. Kto chce oglądać to sobie klika a kto szuka tekstu nie musi czekać na załadowanie zdjęć które ktoś koniecznie chce żeby wszyscy obejrzeli.
Ograniczanie transmisji jest również jednym ze sposobów dbania o naszą planetę. Transmisja nie jest darmowa i zużywa energię. Bądźmy eko.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.139 34 4
#82
@jacekz było poruszane na forum, w przypadku przeglądania na urządzeniu z androidem (nie wiem jak odpowiednik firmy z nadgryzionym owocem) zdjęcia wywala gdzieś na bok i ciężko je nawigować na środek ekranu, aby w ogóle zobaczyć. Ja często forum czytam/oglądam nudząc się w terenie jak chodzę robić zdjęcia, z braku możliwości powiększenia odkładam to na "do domu", ale z racji tego, że wątek odwiedziłem w terenie nie jest on już zapisany jako nieprzeczytany, a i ja też zapominam potem co miałem obejrzeć.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.874 119 22
#83
przypadku przeglądania na urządzeniu z androidem (nie wiem jak odpowiednik firmy z nadgryzionym owocem) zdjęcia wywala gdzieś na bok i ciężko je nawigować na środek ekranu, aby w ogóle zobaczyć
Jeśli przed kliknięciem zdjęcia miniaturki w celu jego powiększenia miałeś powiększony obraz forum poprzez zbliżenie palcami, tak zwane szczypnięcie, to wtedy obrazy wyświetlają się także powiększone i nie da się ich przesuwać by pooglądać. Przed dotknięciem zdjęcia w celu jego powiększenia należy wpierw przywrócić oryginalny rozmiar ekranu, czyli bez przybliżenia/powiększenia a nie będzie problemu z nieprawidłowo wczytywanymi zdjęciami jakie chcemy obejrzeć jako duże.
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
835 0 0
#84
Duża łapka do góry za kulturę w publikowaniu fotek. Umieszczanie miniaturek jest wyrazem szacunku dla innych użytkowników forum. Kto chce oglądać to sobie klika a kto szuka tekstu nie musi czekać na załadowanie zdjęć które ktoś koniecznie chce żeby wszyscy obejrzeli.
Ograniczanie transmisji jest również jednym ze sposobów dbania o naszą planetę. Transmisja nie jest darmowa i zużywa energię. Bądźmy eko.

Zgadza się, szanuję czytających wstawiając miniaturki.
Łatwiej wówczas znaleźć interesujący fragment i nie ma niepotrzebnego przewijania "wysokich" stron.
Wkurza mnie jak ktoś "KRZYCZY" wstawiając duże fotki, to tak jak pisanie dużymi literami.

Także w miniatrurkach kolejne fotki.

IMG_6705.jpg IMG_6707.jpg IMG_6708.jpg IMG_6709.jpg IMG_6710.jpg IMG_6712.jpg IMG_6713.jpg IMG_6715.jpg IMG_6718.jpg IMG_6719.jpg IMG_6721.jpg IMG_6722.jpg IMG_6724.jpg IMG_6725.jpg IMG_6726.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.457 62 2
#85
Jeśli przed kliknięciem zdjęcia miniaturki w celu jego powiększenia miałeś powiększony obraz forum poprzez zbliżenie palcami, tak zwane szczypnięcie, to wtedy obrazy wyświetlają się także powiększone i nie da się ich przesuwać by pooglądać. Przed dotknięciem zdjęcia w celu jego powiększenia należy wpierw przywrócić oryginalny rozmiar ekranu, czyli bez przybliżenia/powiększenia a nie będzie problemu z nieprawidłowo wczytywanymi zdjęciami jakie chcemy obejrzeć jako duże.
Rzeczywiście sprawdziłem i to działa. Jednak bardzo mylące może być wyświetlanie strony Forum na smartfonach. Bo u mnie musiałem zmniejszyć obraz strony do minimum. Telefon automatycznie dostosowuje obraz strony do wyświetlacza jak wynika z tego automatycznie powiększa. Dlatego żeby to zadziałało trzeba obraz strony pomniejszyć i dopiero wtedy przeglądać obrazy w powiększeniu. Dotychczas nie znałem tej zależności i właśnie z tego powodu zawsze wstawiałem zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Tak więc było to udogodnienie w obsłudze a nie "krzyczenie" zdjęciami. Dobrze by było gdyby ten sposób na obsługę miniaturek zdjęć był bardziej znany wszystkim użytkownikom Forum. Wtedy było by mniej irytacji przy próbie oglądania zdjęć z miniaturek na telefonie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.668 483 29
#86
Też nie znałem tego triku z oglądaniem zdjęć, dzięki koledze @CoCu będę teraz wiedział, jak to robić. Ale niezależnie od tego uważam, że interpretowanie takiego czy innego sposobu wstawiania zdjęć jako wyrazu szacunku bądź braku szacunku do osób przeglądających forum jest grubym nadużyciem. W różnych wątkach wstawiałem swoje zdjęcia, także w dziale samochodowym i spotykałem się z różnymi reakcjami czytelników. Jedni chcieli miniaturek, a inni właśnie zdjęć w pełnej wielkości, uważając wstawianie miniaturek za nieporozumienie. Tak że nie ma reguły i nie da się wszystkim dogodzić (co akurat nie jest niczym niezwykłym ;)).
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.439 141 0
#87
W Androdzie, do przeglądania forum (zdjęć) przydaje się przestawić przeglądarkę internetową na tryb: "Witryna na komputer"
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.874 119 22
#88
Ja właśnie mam cały czas forum w trybie na komputer, bo dla mnie strona wygląda wtedy normalniej niż w trybie mobilnym. Tyle że czcionka jest mniejsza.
 

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
830 15 0
#94
VIII Festiwal Kolej w Miniaturze 2024 - Frekwencja


Festiwal zawsze przyciągał wielotysięczne rzesze uczestników. Ale w tym 2024 roku, z powodu niespodziewanych trudności organizacyjnych w jego przygotowaniu, długo nie było wiadomo, czy Festiwal w ogóle się odbędzie. Ogłoszenie, że Festiwal 2024 jednak będzie pojawiło się bardzo późno, na niespełna miesiąc przed terminem imprezy. Nastąpiło to po błyskawicznej interwencji Urzędu Miasta Sosnowiec z Prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim, natychmiast po zasygnalizowaniu o zagrożeniu odbycia Festiwalu.

Frekwencji Festiwalu 2024 oczekiwaliśmy z niepokojem zwłaszcza wobec zapowiedzi części uczestników, że z powodu niepewności Festiwalu inaczej w jego terminie zaplanowali sobie aktywność.

W sobotę 16 marca, w pierwszy dzień Festiwalu między ekspozycjami swobodnie dało się przejść – a bywało gorzej. W niedzielę 17 marca małe zaskoczenie – odnotowana liczba wejść była nie jak zwykle trochę większa niż w sobotę, ale duuużo większa, a dokładnie 1,5-raza większa niż w sobotę – pewnie za sprawą reklamy w licznych mediach.

Przez dwa dni Festiwalu 2024 odnotowano łącznie 2937 wejść osób dorosłych, z czego 2071 wejść za opłatą oraz 866 wejść od partnerów, na zaproszenia i identyfikatory gościa. Festiwal, nad czym organizatorzy intensywnie pracują, przyciąga coraz liczniejsze rzesze dzieci, które z tego tytułu wszędzie, na wszystkie aktywności Festiwalu mają wstęp darmowy. Także i tym razem na Festiwalu 2024 dorosłym towarzyszyło około 2110 dzieci. Tegoroczny Festiwal 2024 obsługiwała 128-osobowa ekipa wystawców (o 11 osób mniej liczna niż w poprzednim 2023 roku) oraz 37-osobowa obsługa ze Stowarzyszenia SMK i CKZiU.

Po podsumowaniu – frekwencja VIII Festiwalu • Kolej w Miniaturze • Sosnowiec 16-17.03.2024 wyniosła „tylko” 5,2 tys. uczestników.

Dla przypomnienia w poprzednich edycjach Festiwalu wzięło udział odpowiednio: w 2016 – 6 tys., w 2017 – 8 tys., w 2018 – 6,3 tys., w 2019 – 10 tys. osób! W Festiwalu w 2022 r. reaktywowanym po pandemicznej przerwie uczestniczyło bez mała 4 tys. osób, rok później w 2023 – 7 tys., no i w 2024 r. – 5,2 tys. osób.

ilustracja - film na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=je8OqLacRYQ
 
Ostatnio edytowane:

kera220

Znany użytkownik
Zespół forum
SMK Katowice
Reakcje
43 0 0
#95
VIII Festiwal Kolej w Miniaturze 2024 - Podsumowanie konkursu

Trochę czasu od festiwalu upłynęło, odbyło się kilka kolejnych imprez, a kolejne przed nami.
Najwyższy czas, by podsumować konkurs.


Relacja z konkursów
VIII Festiwal • KOLEJ W MINIATURZE • Sosnowiec 16-17.03.2024

Konkursy, Nagrody, Zwycięzcy
Można stwierdzić jest Festiwal jest i konkurs. Po raz kolejny publiczność współtworzyła Festiwal i doceniła wkład i pracę wystawców. To już tradycja, że odbywają się dwa konkursy, których jurorami są wyłącznie zwiedzający. Przychodzącym na Festiwal gościom były wręczane ankiety z pytaniami o ocenę Festiwalu, z prośbą o wskazanie, co im najbardziej się podobało. Główną częścią ankiety było zachęcenie zwiedzających do oddania głosów na konkretne atrakcje, czyli:
  • najciekawszą ekspozycję, która najbardziej przypadła do gustu,
  • najładniejsze moduły/makiety, tj. tej, która najbardziej się spodobała.
Ta ocena przez zwiedzających i możliwość uzyskania nagrody ma być bodźcem dla wystawiających się do przygotowania i zaprezentowania jak najlepszej ekspozycji-atrakcji.
Autorzy zwycięskich ekspozycji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane z dotacji Urzędu Miasta Sosnowiec. Nagrody zostały uzupełnione podarunkami firm i manufaktur oferujących akcesoria do budowy i funkcjonowania makiet kolejowych. W tym 2024 roku przyczynili się do tego (kolejność alfabetyczna):
A&S Projekt – Sławomir Kostorz.
Kolejowe Modelarstwo - Artur Dębski.
KoTeBi - Stefan Stachowicz
makieciarz.pl - Piotr Heda
PIKO Polska
ROBO
Sklep Modelarski JAGA - Andrzej Barski.
Świat Modeli - Ryszard Herok
zaklejony.pl – Marcin Włodarczyk
Ta formuła konkursu dodatkowo, coraz silniej motywuje wystawców do zademonstrowania jak najciekawszych ekspozycji, podobających się publiczności.

Ponadto zostały przyznane Dyplomy Uznania dla osób, które zdaniem organizatorów w najwyższym stopniu przyczyniły się do realizacji Festiwalu, by mógł się on odbyć pomyślnie i zakończyć sukcesem.

1713899533022.jpg

Zdjęcie pamiątkowe festiwalowej ekipy (jak zwykle części). VIII Festiwal • Kolej w Miniaturze • Sosnowiec 16-17.04.2024​

Dla tych, którzy chcą poznać szczegóły zapraszam do lektury pełnej relacji.
Pozdrawiamy wszystkich uczestników.
 

Załączniki

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
830 15 0
#96
Już minął kwartał roku od od wspaniałego wydarzenia VIII Festiwal KOLEJ W MINIATURZE • Sosnowiec 16-17.03.2024.
Przypominamy, że obfita relacja, wszystkie atrakcje, nagrodzone aktywności i makiety prezentowane są na dedykowanej witrynie www.festiwal2024.kmd.pl .
Odświeżamy wspomnienia i poddajemy pod refleksję organizację następnej IX edycji wydarzenia w 2025 r. Podejmujemy się pokonywać trudności?
1718955297742.png
 

Podobne wątki