• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Sosnowiec - Festiwal Kolej w Miniaturze 12.-13.03.2016r

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#50
Dziś też Ci wystawiający są?
Z wystawiających się na giełdzie jest SM Rybnik, LokLand, Freon, Jaga, i Kotebi, niema prywatnych wystawców. Na sali gdzie odbywa się co miesięczna giełda i znajdują się stoły teraz są moduły, zresztą charakter imprezy jest zupełnie inny aniżeli giełda.
 
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#52
Jakie? Inne! Jeden sklep, to stanowczo mało. Dla gościa który nie robi w H0 wybór prawie zerowy. Z tego co wiem, to w Sosnowcu odbywa się giełda. Dziś też Ci wystawiający są?
Nie masz racji. Jest i Świat M. z Rybnika i Lokland - maja ofertę inną niż H0. JaGa i inne to głównie teren w różnych skalach. Jest też kilku sprzedających z giełdy.
Co to miały by być za "inne" sklepy - nie bardzo kojarzę kto tak jeszcze jeździ po giełdach? Tak samo jak to to jakiej innej imprezie było coś więcej niż taka "lipa". I co Ty byś chciał zakupić.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#53
Nie masz racji. Jest i Świat M. z Rybnika i Lokland - maja ofertę inną niż H0. JaGa i inne to głównie teren w różnych skalach. Jest też kilku sprzedających z giełdy.
Co to miały by być za "inne" sklepy - nie bardzo kojarzę kto tak jeszcze jeździ po giełdach? Tak samo jak to to jakiej innej imprezie było coś więcej niż taka "lipa". I co Ty byś chciał zakupić.
Byłem i potwierdzam, że dla eNkowca nic nie ma. Koledzy z H0 proszę się nie oburzać. Po prostu jestem przyzwyczajony do innych standardów(Holandia, Niemcy) gdzie w eNce jest duży wybór budynków, dekoderów, taboru itp. I nie napisałem nigdzie, że "lipa" więc proszę nie dopowiadać za mnie :p Szymek za co słabe? Jestem przez Ciebie w depresji ;)
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#56
...

Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 21-0063.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 22-0066.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 23-0069.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 24-0070.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 25-0072.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 26-0073.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 27-0078.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 28-0086.JPG Wystawa makiet kolejowych Sosnowiec 2016 29-0097.JPG
[DOUBLEPOST=1457799518][/DOUBLEPOST]Impreza duża. Sporo klubów modelarskich, a moduły bardzo ładne. Ludzi dużo, a przypuszczam, że po moim wyjeździe było ich jeszcze więcej. Ustawić się do zdjęć nie było łatwo :) Dwie makiety OKMK "Piętrusek" roią furrorę wśród dzieciaków dzięki temu okolice modułów od małych dzieci są wolne co ma spore znaczenie dla bezpieczeństwa prac modelarskich. Mam nadzieję, że impreza stanie się cykliczna ale w sumie to chyba tego jestem nawet pewien. To cieszy bo na Zagłębiu mamy biedę w temacie modelarzy kolejowych.
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
#57
Warto wpaść.
Byłem - jest wszystko co powinno być.
Wstęp darmowy, dla dzieci dwa torty do zabawy w systemie z21, Piko (liczyłem na więcej ale coś tam się dowiedziałem), handlarze z dobrymi cenami i to co najważniejsze - makieta z ciekawostkami i nowymi elementami - SN61 by pomniejszone.pl
A przede wszystkim sympatycznie - profesjonaliści wykładali amatorom kawę na ławę z cierpliowścią godną podziwu...
Mam 220 km w jedną stronę i myślę że było warto pojechać. Zdjęć i filmów setka.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#59
Jeszcze film z przejazdów. Jakość nie najwyższa niestety ale widziałem profesjonalne kamery to i filmy pewnie się porządne pojawią.


...dostępna wersja HD