• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozważania o modelach z katalogu Roco na 2022r.

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
916 38 3
Dokładnie, Tr203 to parowóz masowy jeszcze w latach 70' Było ich z bliźniaczymi Tr201 dobrze ponad 500 sztuk. Hbbilns-y sam czekam na brązowe sprzed PKP Cargo. To wagon który na licencji był produkowany bodaj w ZASTALu więc tym ciekawszy (także kilkaset sztuk na PKP). Można by się pokusić o sypialne udające Gorlitz lub Bautzen, w stylu choćby Roco 64820 być może nawet im troszkę dostosowując im formę... Dobrze że będ chociaż IC (ale błędy choćby w logo IC powinny zostać poprawione). Wagony węglarki dwuosiowe blaszane 9W, także przydałoby się wznowienie...
Roco ratuje tylko to że ma masę form pokrewnych do używanych przez PKP typów raz z tego powodu że po wojnie zostało sporo taboru poniemieckiego, dwa że daleko posunięta unifikacja według UIC powodowała produkowanie w latach 60 i 70 prawie identycznych wagonów w różnych krajach.
 
Ostatnio edytowane:

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
218 10 9
Dokładnie, Tr203 to parowóz masowy jeszcze w latach 70' Było ich z bliźniaczymi Tr201 dobrze ponad 500 sztuk. Hbbilns-y sam czekam na brązowe sprzed PKP Cargo. To wagon który na licencji był produkowany bodaj w ZASTALu więc tym ciekawszy (także kilkaset sztuk na PKP). Można by się pokusić o sypialne udające Gorlitz lub Bautzen, w stylu choćby Roco 64820 być może nawet im troszkę dostosowując im formę... Dobrze że będ chociaż IC (ale błędy choćby w logo IC powinny zostać poprawione). Wagony węglarki dwuosiowe blaszane 9W, także przydałoby się wznowienie...
Roco ratuje tylko to że ma masę form pokrewnych do używanych przez PKP typów raz z tego powodu że po wojnie zostało sporo taboru poniemieckiego, dwa że daleko posunięta unifikacja według UIC powodowała produkowanie w latach 60 i 70 prawie identycznych wagonów w różnych krajach.
Osobiście posiadam dwa modele hblins. Przydział Bydgoszcz i Zbąszynek ale są to modele juz z epoki Vb. Przydało by się coś do nich. A najlepiej perspektywa kilku sztuk z naniesioną stacja macierzystą i DOKP. Czasami z pod farby można odczytać n a wagonach takie oznakowania właśnie z Va.
 

MarcinŁ

Aktywny użytkownik
Reakcje
202 11 2
Osobiście posiadam dwa modele hblins. Przydział Bydgoszcz i Zbąszynek ale są to modele juz z epoki Vb. Przydało by się coś do nich. A najlepiej perspektywa kilku sztuk z naniesioną stacja macierzystą i DOKP. Czasami z pod farby można odczytać n a wagonach takie oznakowania właśnie z Va.
Są jeszcze dostępne wagony od Albert Modell Hbbins,st. Iława i Terespol Pom., ale rewizja z 00.
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
Ktoś zidentyfikował jaki to typ ten Fals-x przemalowany z austriackiego i czy przypadkiem nie jeździ sobie po Polsce w malowaniu jakiegoś prywaciarza?
 

tokarz76

Aktywny użytkownik
Reakcje
313 1 5
Sam sprzęg WN fizycznie jest widoczny na zdjęciu. Pytanie czy model będzie miał ten napis po czesku czy po polsku? Te Nurki, które jeżdżą po Polsce faktycznie mają większy napis w języku polskim. Mam nadzieję, że to tylko wizualizacja i będzie to przypilnowanie.
Edit:
No to kolega wyjaśnił z tą wersją IC, pytanie w takim razie, jakie będą kalkomanie w zestawie.
Może zasugerujmy ROCO (poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie ROCO), że lepszym rozwiązaniem dla klientów w Polsce byłby "Nurek" w takim kamuflażu:
xxx - 754-026.jpg

xxxx - 754-026.jpg

Z powyższych zdjęć można korzystać w tej kwestii do woli.
Ja już fotki z odpowiednim komentarzem do ROCO wysłałem.
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.500 35 1
Ktoś zidentyfikował jaki to typ ten Fals-x przemalowany z austriackiego i czy przypadkiem nie jeździ sobie po Polsce w malowaniu jakiegoś prywaciarza?
raczej nie bo te 423V były tylko zamówione przez koleje OBB, a oni na razie ich się nie pozbywają. A u polskich prywaciarzy są/były podobne ale różniące się pewnymi szczegółami :
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=23810
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=926
wiec podobieństwo na poziome jak do 440V.
przypuszczam, że dla niektórych ten kompromis będzie do przyjęcia, dla innych nie.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
Może zasugerujmy ROCO (poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie ROCO), że lepszym rozwiązaniem dla klientów w Polsce byłby "Nurek" w takim kamuflażu:

Z powyższych zdjęć można korzystać w tej kwestii do woli.
Ja już fotki z odpowiednim komentarzem do ROCO wysłałem.
Pisalem o tym kilka postow wczesniej. Mysle, ze za pozno. Ale probowac mozna. Najlepiej to wyslac podobny list, jaki wyslalismy do Piko w sprawie OKo1. Tylko czy @PP1970 na pomoze? To nie Jego epoka, wiec nie wiem. ;)
 

barman_2000

Aktywny użytkownik
Reakcje
160 6 0
Może zasugerujmy ROCO (poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie ROCO), że lepszym rozwiązaniem dla klientów w Polsce byłby "Nurek" w takim kamuflażu:

Z powyższych zdjęć można korzystać w tej kwestii do woli.
Ja już fotki z odpowiednim komentarzem do ROCO wysłałem.
Tylko Roco wydaje nr 46 a taki nie jeździł z bocznym logiem IC i ma inne barwy niż 26 więc trochę nie rozumiem. I dodatkowo oni to wydają jako model Czeski, naklejki IC będą jako dodatek tak przy okazji.
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
raczej nie bo te 423V były tylko zamówione przez koleje OBB, a oni na razie ich się nie pozbywają. A u polskich prywaciarzy są/były podobne ale różniące się pewnymi szczegółami :
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=23810
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=926
wiec podobieństwo na poziome jak do 440V.
przypuszczam, że dla niektórych ten kompromis będzie do przyjęcia, dla innych nie.
Czyli co jest do przerobienia w tych rokulcach, żeby wyglądały jak te od prywaciarzy? Zauważyłem tylko jedną belkę więcej na ścianie czołowej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 234
Tabor 8
Tabor 14
Tabor 0
Tabor 2

Podobne wątki