• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Rozważania o modelach z katalogu Roco na 2022r.

Intruz

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
557 6 1
Szkoda że do ciekawie się zapowiadających boczniaków z Inowrocławia brakuje jak na razie wagonu bagażowego/pocztowego, np. Fg ze starszej formy Fleischmanna.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Oczywiście że takie zamontuje! Odkąd wprowadzili "poprawki" w swoich modelach, to we wszystkich kolejnych edycjach modeli Vectronów montują nowe zestawy kołowe oraz pantografy. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości, że takie właśnie będą w zapowiedzianym modelu :cool: .
Nie jest to prawda. Nie każdy z modeli Vectronów Piko otrzymał te ulepszenia jak tylko je wprowadzono. Obecnie może i już tak jest, ale na początku tak nie było.
Pomijam już fakt, że odbierak polski ma nieprawidłowy ślizgacz jaki na tych lokomotywach nie występuje, bo nie mógł, gdyż jest starszego typu, stosowanego przed rozpoczęciem eksploatacji tego typu lokomotyw.
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
A 66417 nie mogli by wypuścić?
To do nich napisz. Bo tu piszesz do nikogo.
I jest osobny temat "koncert życzeń"
Daleki jestem czepiania się szczegółów odwzorowania, ale widoczne ślady po suwakach formy (czarny element zsypu) to amatorszczyzna...
Dlatego to "hobby" z ceną "hobby". Ciesz się, że to nie Piko. Wtedy miałbyś "classic nostalgie" z ceną, jak za zwykły "classisc".
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.112 28 6
Dlatego to "hobby" z ceną "hobby". Ciesz się, że to nie Piko. Wtedy miałbyś "classic nostalgie" z ceną, jak za zwykły "classisc".
Wiem, ale mimo wszystko, po 4 wyraźne ślady po suwakach, w wiodcznych miejscach (chodzi mi o te okrągłe odciski na czarnym tworzywie, widoczne nawet na zdjęciu marketingowym to przesada. W Piko takich niedoróbek nie kojarzę, nawet w hobby.
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
Szkoda że do ciekawie się zapowiadających boczniaków z Inowrocławia brakuje jak na razie wagonu bagażowego/pocztowego, np. Fg ze starszej formy Fleischmanna.
I tak jest dużo. Dwa składy. Miejmy nadzieję, że bagażowy do boczniaków będzie w 2023. Ja bym wolał jednak bardziej ortodoksyjnego Fy - Fleischmann miał dwie wersje.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Byłoby fajnie gdyby można byłoby kupić Nurka z już naniesionymi polskimi logo :)
Na wizualizacji widać, że logo ICCC jest naniesione na czoło lokomotywy (pewnie oba czoła). Natomiast szkoda, że Roco nie odwozoruje modelu, który ma również loga ICCC na bokach. Model wyglądałby w mojej opinii bardziej efektownie. Tak ma np. 754 026. Ten akurat model 754 046, którego Roco zamierza wyspuścić w 2022, jeździł tylko z logo na czołach. Więc wszystko się zgadza z oryginałem i loga ICCC są już naniesione. Pewnie ten komentarz w katalogu tego właśnie dotyczy.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Ten akurat model 754 046, którego Roco zamierza wyspuścić w 2022, jeździł tylko z logo na czołach. Więc wszystko się zgadza z oryginałem i loga ICCC są już naniesione. Pewnie ten komentarz w katalogu tego właśnie dotyczy.
Tyle że ten egzemplarz powinien również posiadać herb Gdyni oraz ogrzewanie elektryczne 3000v. Więc nie jest jak w oryginale. Z resztą już była mowa że Roco do tego egzemplarza doda kalki. Poczekamy zobaczymy co tam dodadzą. Mam nadzieję ze skoro jest to "zestaw do montażu" do I cena będzie adekwatna ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 234
Tabor 8
Tabor 14
Tabor 0
Tabor 2

Podobne wątki