• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń PODSYPKA (jaka firma)

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
pukash napisał(a):
Jakie są numery katalogowe tych dobrych posypek heki
W tym przypadku zdałbym się na własne obserwacje ponieważ w różnych miejscach leży różny tłuczeń a na nim inne ślady naniesione przez czas. Na kolor ma wpływ również umiejscowienie torów które masz zamiar odwzorować.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#25
Eeee... JA tam mam taki nieco... skrzywiony pogląd jak ma wyglądać ta... no... nawierzchnia kolejowa :razz: :cool: :LOL:

Poważnie, z tych tańszych fabrycznych szuterków to polecam Polak'a, numerków nie znam, ale wizulanie prezentują się bardzo dobrze. Nieźle wygląda też w H0 tetetkowy Auhagen 63830.
 

georgebb

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
karolek napisał(a):
Dobre są szutry firmy Heki (rekomendowane przez LL).
Stosunek ceny do jakośći wypada super. Dobre wyskalowanie za dobrą cenę.

pozdr
Troche okrągłe te kamyki z Heki - na mój gust jakby to powiększyć to wyszłyby ziemniaki ale to tylko moje zdanie - byćmoże zakupiłem jakiś odpad poprodukcyjny - Heki 3330
 

lokus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Witam
Czy ktoś wie gdzie można kupić podsypkę w skali 0 tj.1:45? Znalazłem dwa sklepy. Ale ten http://www.asoa.de jest dość drogi, natomiast drugi na ebay z niemiec kosztuje 8zł a przesyłka 70zł. Trochę bzdura płacić 10 razy więcej za przesyłkę niż za sam produkt.
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 5 2
#28
Tłuczeń

Wiem że ten temat powtarza się ale chce się zapytać czy jest o takim kolorze tłuczeń w skali H0 tak jak na zdjęciu niżej. :?:

Aby nie mnożyć bytów :p
WM
 

Załączniki

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#29
Re: Tłuczeń

PX48-28 napisał(a):
Wiem że ten temat powtarza się ale chce się zapytać czy jest o takim kolorze tłuczeń w skali H0 tak jak na zdjęciu niżej. :?:
Weź pod uwagę, jakie było światło w momencie wykonywanie zdjęcia.
Z tego co widać, to było chyba "późne" popołudnie i kolory mogą być "nieco" cieplejsze.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#32
PX48-28 napisał(a):
Chodzi mi dokładnie o taką barwę jaka jest na zdęciu. W słonecznym miejscu.
Z tym, że na przedmiotowym zdjęciu nie został uchwycony kolor "w słonecznym" momencie, a krótko przed zachodem słońca.
Dowodami tego są np. wydłużony cień fotografującego, pojawienie się, o ile się nie mylę, księżyca w pobliżu prawego górnego rogu (słońce w plecy)... No i te pioruńskie "ciepłe barwy".
Wobec powyższego można się jedynie zgodzić, że docelowo chyba ma być uzyskana kolorystyka jak z pocztówek z zachodem słońca. Też ładnie...
 

Podobne wątki