• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Osinobusy - nowy projekt

OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Znalazł się inwestor, tak więc akcja zakończona . Jak tylko przyjdą blaszki zaczynam dystrybucję . Na razie jeszcze nie zbieram zapisów .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
W przyszłym tygodniu planuję wysyłki pierwszych modeli do osób które wsparły projekt . O adresy będę prosił na pw .
Koszt modelu to 165 zł, wysyłka paczkomatem lub pocztą w cenie modelu .
Na spokojnie spróbuje w weekend porobić fotki zestawu i umieszczę na forum, jest dość sporo części . Może uda mi się też "zlepić" surówkę to również wstawię foto . Instrukcja montażu też będzie w formie fotograficznej .
Można już wyrażać chęć zakupu, zamówienia będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń na pw i tu w temacie .
Listy nie publikuje publicznie bo ktoś sobie może tego nie życzyć . Ilość modeli będzie raczej ograniczona, pierwsza seria wyniesie około 30 szt.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Czekam kol @eugen74 na zdjęcia zestawu i złożonej "surówki" jak to kolega określił.
Jeżeli będzie kolejna edycja zabudowy osinobusa chętnie pisał bym się na jeden zestaw.
Proszę jednak o pokazanie fotek :)
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Projekt skończony,
powolutku będę kompletował (na bieżąco) zestawy i robił wysyłki, w pierwszej kolejności do osób które wsparły projekt, osoby te proszę o kontakt na pw z podaniem danych adresowych lub paczkomatu, oczywiście ze swojej strony też będę próbował się skontaktować jak tylko czas mi pozwoli .
Ja zabieram się za składanie "surówki", co będę dokumentował zdjęciami które posłużą jako instrukcja budowy .
Gdzieś podczas przygotowania foto zapomniałem o wale napędowym, ale on również jest w zestawie . Na szyby przewiduję folię, chociaż robię próby z szybami na przód i tył z żywicy clear, jak wyjdzie to będzie fajnie, jak nie to niestety trzeba będzie posłużyć się folią . Lampy przód i tył z żywicy clear, na tył daję paseczek o długości 2,5 cmm , powinien starczyć na wiele lamp .
Można składać już zamówienia, będą realizowane zgodnie z kolejnością napływania . Zamówienia proszę składać TU w temacie, nie będę miał wówczas bałaganu między tematem a wiadomościami pw .
 

Załączniki

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Poproszę jedną sztukę Osinobusa N07.:cool:

Dodatkowo, jeśli kolega będzie wznawiał zabudowę również jestem zainteresowany:)

Pozdrawiam
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
I ja poproszę jedną sztukę Osinobusa N07.

Gdybyś wznawiał produkcję zabudowy na Stara, zakupiłbym szybki do niej - bo zgubiłem.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Dziękuję koledze za pokazanie zdjęć.
Myślałem ,że mowa tu o zabudowie na ramę Stara :oops: nie mniej model jednak ciekawy.
Interesowała by mnie jednak zabudowa o której napisałem wyżej.
Jeżeli taka powstanie to się piszę na 1 szt.
Czy jest w planach reedycja takich zabudów ?
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Na razie nie planuję reedycji zabudów, mam rozgrzebane trzy projekty i muszę je skończyć . Chyba że coś mnie najdzie i powrócę do tej zabudowy lub spróbuję może jeszcze coś odlać ze starych form, ale szanse raczej nikłe .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Adamie, oczywiście że tak, zapisy zacząłem w dniu dzisiejszym, po za Kolegami którzy wsparli projekt mam na razie dwa zamówienia, więc jak najbardziej, wciągnąć Cię na listę ?
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Witam. Dla mnie też poproszę jeden komplecik.
Szybki do zabudowy na Stara były bardzo dobrze dopasowane. Niestety nadal jest w trakcie budowy ze względu na brak czasu. Niemniej z kitu zabudowy jestem zadowolony więc zamawiam kolejny kit. Czy kasę mam już wpłacać?
Pozdrawiam, Cezary.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Na bieżąco wpisuję Was na listę i na bieżąco będę prosił o wpłaty ale dopiero jak model będzie skompletowany i spakowany dla danego zamawiającego .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
Przepraszam wszystkich którzy czekają na swoje modele, nie miałem czasu nawet zajrzeć na forum .
Przez ten czas jeszcze modyfikuję zestaw, stwierdziłem że folia na szyby nie bardzo odzwierciedla realizm i dlatego zamówiłem wycięcie laserem zestawu wszystkich szyb i będą tak jak w zabudowie czyli każda wycięta pod konkretne okno . Szyby powinienem mieć pod koniec tygodnia, ale została jeszcze kwestia lufcików okiennych, przy tych szybach lufciki obecne w zestawie nie zdadzą egzaminu, więc muszę zlecić trawienie lub zastąpić je kalkami jak to miało miejsce w zabudowie, tylko że kaleczka matowi trochę przejrzystość, więc tu pytanie do Was jakie byście najchętniej widzieli te lufciki .
Do końca tygodnia porozsyłam wszystkie modele które są zamówione oraz obiecane w zamian za pomoc, później będę dosyłał zestaw szyb i lufciki .
I jeszcze raz przepraszam za brak kontaktu z mojej strony .
Pojawiają się jeszcze pytania odnośnie wcześniejszej zabudowy osinobus na Stara, postanowiłem więc jeszcze raz wydać ten model, oczywiście będą znowu naniesione jakieś poprawki, min. ograniczniki do wpasowania podłogi oraz nowe fotele, poprawię również listwy i co tam jeszcze będzie trzeba .
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Piotrze! A może warto, jak robisz trawionki do busa to i od razu pomyśleć nad takim rozwiązaniem do zabudowy, co ty na to?

A swoją drogą świetna wiadomość, że zdecydowałeś się na wznowienie zabudowy(y) I to w nowej wersji, brawo TY:cool:

Pozdrawiam