• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości 2024 w N

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.102 18 0
#1
Witojcie!

Jako że Fleischmann katalogu jesiennego już nie wydaje, to zaczynamy od Trixa.

Model klubowy na 2024, czyli model, który trafia nie do wszystkich, ale jest pierwszym zapowiedzianym z datą 2024: KLIK
IV epokowy krokodyl 193 008-0 kolei DB
Krkodyl.jpg

Źródło: trix.de
Dodałbym jeszcze nowości z katalogu jesiennego Trixa, które z założenia wyjdą w 2024, ale oficjalnie tego nie powiedzieli, a poza tym nie było tam żadnej nowej formy.

Jeżeli policzymy opóźnienia, to również gruszki PKP Trixa planowane na 2023 wyjdą w 2024, zatem ogłaszam wątek nowości 2024 oficjalnie za otwarty, a kolejne merytoryczne wpisy planuję na sam koniec stycznia, jak z worka wysypią się nieliczne nowości PIKO :D
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.565 141 0
#5
^^ Razi nie razi, ale to ładny model*. Choć odnoszę wrażenie, że Flejszmanowi to te pantografy ładniej wyszły. @pado, miałeś, pamiętasz?

* znaczy sylwetka itd, znaczy mnie się podoba
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.671 33 0
#6
@Misiek ja mam krokodyla Flesia w barwach DR z innymi patykami. Takie same dawałem do swojej EU07.
EU07-58 (2).jpg
Są dużo ładniejsze jak to o czym wspomina @garou w stosunku do zdjęcia od @techno.
Jak chodzi zaś o sam model lokomotywy Fleisa to nie jestem nim zachwycony.
Może wersja TRIXA jest lepsza mechanicznie.
Tutaj porównanie partyków połówkowych nowy Flesiu i stare ROCO...
20231015_181740.jpg
 

MisioPas

Aktywny użytkownik
Reakcje
591 4 0
#7
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.102 18 0
#8
O torach było już w tym roku, że w końcu ktoś się za temat wziął, a to przejście na 2024 wynika z czegoś, czego nawet jak czytałem Niemcy nie rozumieją, że Trix nie może się wyrobić z planem na ten rok, gdzie, nie oszukujmy się, stopień skomplikowania przygotowania torów jest niższy niż taboru.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.644 77 6
#9
może trzeba też zauważyć że (mini)Trix oferuje jako nowość 2024 tory do N-ki na podkładach betonowych (ponoć zgodne z NEM)

https://www.trix.de/de/produkte/minitrix/gleismaterial?tx_torrpdb_pi1[filter]=4&tx_torrpdb_pi1[pagesort]=artnrasc&tx_torrpdb_pi1[perpage]=18&tx_torrpdb_pi1[lang]=1

prawie ca ły asortymment (poza fleksami i krzyżówkami, tudzież poza anglikiem)

ciekawostka: obudowy napędów do wajch nie są czarne, ale też jasnoszare
...mieli okazję poprawić estetykę rozjazdów (podkłady zamiast płyty) i dali sobie spokój... Zmarnowali wg mnie szanse poprawienia estetyki produktu. W sumie jak dla mnie poza rozjazdami może być nawet ok.

Pozdr,...
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.102 18 0
#10
Menzels-Lokschuppen wraz z REE-MODELES wpadli na pomysł wydania sześcioosiowych platform kontenerowych PKP Cargo (ep. VI) z pociągu do Chin :)

Źródło: http://www.1zu160.net/neues/news.php?id=4015

Co prawda raczej będzie to nowość 2019, ale pozwalam sobie podkręcić wątek ;) Tylko 100 egzemplarzy.
Przypomnę wpis z 2018 roku.

Na stronie Menzels Lokschuppen pojawiła się zmiana statusu niniejszych platorm: KLIK
Planowana dostawa: 4 kwartał 2024.
Cena za jeden zestaw: 64,90 euro.


Także grafika jest już szczegółowa:


Trzeba będzie tylko dać REE cynk przez sklep, że napis na naklejce unijnej wygląda trochę inaczej;)

PS. Menzels informował o tym w newsletterze z 15.12.2023 r., zatem 6 lat oczekiwania, to nie jest jakiś wybitnie zły czas.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.102 18 0
#12
Podsumowując nowości PIKO:

- dwa nowe malowania BR 185, w tym jedno BLS Cargo (jako BR 485) oraz MRCE, czyli na nasze "Czarna Wdowa", która swego czasu była wypożyczona przez PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne. Idealna baza do nałożenia kalki PKP IC oraz strzałek PR. Hobbytrain dobrych kilka lat temu miał również tą wersję (H2902), Babol był. Pomyliłem Bombardiera z Siemensem.
1704185091375.png


- nowe malowanie BR 101 DB,
- nowa forma BR E 32 DB z III epoki,
1704185174982.png


- nowe malowanie elektrowozu BR 118 DB z IV epoki,
- nowe malowanie diesla BR 218 DB Cargo z V epoki,
- nowe malowanie diesla Rh 2000 NS z III epoki,
- nowe malowanie diesla Rh 2200 NS z IV epoki,
- nowe malowanie diesla MaK G 1206 prywaciarza IRP z VI epoki,
- nowe malowanie EZT BR 442 w barwach Abellio z VI epoki,
- nowe malowanie EZT "Hondekop" NS z IV epoki,
- nowe malowanie SZT GTW 2/6 prywaciarza HLB z IV epoki,
- nowe formy trzyosiowych wagonów (REKO?):
1704185588458.png

w tym łamaniec 1/klasy (AB), wagony 2 klasy (B) oraz wagon osobowo-bagażowy (BD),

- nowe malowanie wagonów pasażerskich Wittemberger,
- nowe malowanie wagonów pasażerskich IC DB z epoki IV,
- nowe malowanie wagonów pasażerskich EW I BLS z epoki V,

- nowe malowanie platformy Slmmnps CH-LBA z epoki VI,
- nowe malowanie talbota Falns Captrain z epoki VI,

- oraz nowe malowanie wagonów pasażerskich Corail SNCF, dostępne tylko we Francji.

Zatem podobnie do przeczytanych przeze mnie komentarzy na 1zu160.net, mam takie spostrzeżenie, że portele po nowych wypustach PIKO nie ucierpią ;)

PS. Na kolejne nowości poczekamy sobie pewnie do przyszłego tygodnia. Stawiam na Fleschmanna i Arnolda (w zeszłym roku odpowiednio 10 i 11 stycznia).
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.644 77 6
#13
Podsumowując nowości PIKO:

- dwa nowe malowania BR 185, w tym jedno BLS Cargo (jako BR 485) oraz MRCE, czyli na nasze "Czarna Wdowa", która swego czasu była wypożyczona przez PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne. Idealna baza do nałożenia kalki PKP IC oraz strzałek PR. Hobbytrain dobrych kilka lat temu miał również tą wersję (H2902),
Zobacz załącznik 1023951

- nowe malowanie BR 101 DB,
- nowa forma BR E 32 DB z III epoki,
Zobacz załącznik 1023952

- nowe malowanie elektrowozu BR 118 DB z IV epoki,
- nowe malowanie diesla BR 218 DB Cargo z V epoki,
- nowe malowanie diesla Rh 2000 NS z III epoki,
- nowe malowanie diesla Rh 2200 NS z IV epoki,
- nowe malowanie diesla MaK G 1206 prywaciarza IRP z VI epoki,
- nowe malowanie EZT BR 442 w barwach Abellio z VI epoki,
- nowe malowanie EZT "Hondekop" NS z IV epoki,
- nowe malowanie SZT GTW 2/6 prywaciarza HLB z IV epoki,
- nowe formy trzyosiowych wagonów (REKO?):
Zobacz załącznik 1023957
w tym łamaniec 1/klasy (AB), wagony 2 klasy (B) oraz wagon osobowo-bagażowy (BD),

- nowe malowanie wagonów pasażerskich Wittemberger,
- nowe malowanie wagonów pasażerskich IC DB z epoki IV,
- nowe malowanie wagonów pasażerskich EW I BLS z epoki V,

- nowe malowanie platformy Slmmnps CH-LBA z epoki VI,
- nowe malowanie talbota Falns Captrain z epoki VI,

- oraz nowe malowanie wagonów pasażerskich Corail SNCF, dostępne tylko we Francji.

Zatem podobnie do przeczytanych przeze mnie komentarzy na 1zu160.net, mam takie spostrzeżenie, że portele po nowych wypustach PIKO nie ucierpią ;)

PS. Na kolejne nowości poczekamy sobie pewnie do przyszłego tygodnia. Stawiam na Fleschmanna i Arnolda (w zeszłym roku odpowiednio 10 i 11 stycznia).
...z tym ES64F4 to przynajmniej będzie komplet do piętrusów PRów... a znając życie, to mam szanse na zgromadzenie funduszy po ostatnim "szaleństwie" z Laude...

Pozdr,...
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.386 23 0
#16
Podsumowując nowości PIKO:

- dwa nowe malowania BR 185, w tym jedno BLS Cargo (jako BR 485) oraz MRCE, czyli na nasze "Czarna Wdowa", która swego czasu była wypożyczona przez PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne. Idealna baza do nałożenia kalki PKP IC oraz strzałek PR. Hobbytrain dobrych kilka lat temu miał również tą wersję (H2902),
Zobacz załącznik 1023951
.
Otóż nie doczekamy się! Lokomotywy serii 185 nie były eksploatowane w Polsce ani przez wymienionych wyżej przewoźników, ani (chyba) w ogóle. To jest tzw. TRAXX pierwszej generacji, a u nas jeździły dopiero TRAXX-y drugiej generacji, które się nieco różniły wyglądem.
Tzw. "czarna wdowa", to inna bajka, bo to lokomotywa Siemensa z rodziny Eurosprinter i tu jedyną opcją jest model Hobbytraina.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.102 18 0
#17
No i nie zdążyłem odpisać, a tu już trzy odpowiedzi, a nie jedna :D

FAKT! Zaaferowany faktem, że "czarne", nie zwróciłem uwagi na ryfle i producenta (bo kwestie tego, czy to traxx pierwszej czy drugiej generacji, to już inna bajka)! Przyznam, że znowu dałem się wpuścić w maliny i pomyliłem Bombardiera z Siemensem. Zatem pozostaje wyłącznie czatowanie na eBay'u na model HT.

Czyli PIKO nam dobrze w tym roku znowu nie zrobi.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki