• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowa manufaktura

OP
OP
W

wlodek

Nowy użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#43
Koledzy chciałbym przedstawić nasz kolejny projekt- tym razem na zlecenie jednego z modelarzy wykonaliśmy studnię stojącą przy wieży ciśnień na terenie stacji wąskotorowej w Piasecznie. Tradycyjnie dla porównania zdjęcia "z natury" i modelu.I co o tym sądzicie?
IMG_5339.JPG
IMG_5340.JPG
IMG_5341.JPG
IMG_5342.JPG
IMG_5343.JPG
26286.jpg
262854.jpg
262864.jpg
262865.jpg
262870.jpg
 
Ostatnio edytowane:

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#45
Myślę że model studni jest bardzo ładny i udany, ale to nie jest jedyne kryterium. Przygotowując ofertę handlową należy kierować się przede wszystkim typowymi rozwiązaniami, ponieważ przydatność dla modelarzy (co przełoży się także na wielkość Waszych obrotów) zależy od tego na ile elastycznie da się dany model zastosować na makiecie. Najlepsze są rozwiązania bliskie projektom typowym. O ile zwłaszcza komórki przydomowe są pod tym względem strzałem w dziesiątkę, bo przy wielu różnych budynkach wielorodzinnych takie komórki występowały a model umożliwia zróżnicowanie wykończenia, tak że nawet na jednej większej makiecie można wykorzystać dwa czy trzy takie zestawy, o tyle każdy zastanowi się pięć razy zanim kupi taką studnię aby postawić ją na swojej makiecie, bo to jest konstrukcja dość unikatowa a rzucająca się w oczy. Podobne uwagi miałbym do przystanku osobowego w Zalesiu Dolnym - obiekt nietypowy i charakterystyczny.

Dlatego model jako taki dostałby ode mnie pomiędzy 9/10 a 10/10 punktów.
Natomiast model jako produkt komercyjny najwyżej 5/10 pkt.

Z małych obiektów kolejowych typowałbym do zrobienia raczej typową budkę dróżnika albo małą więżę ciśnień a z budownictwa ogólnego np. zlewnię mleka, młyn elektryczny czy transformatornię wieżową.
 

Realistah0

Nowy użytkownik
Reakcje
3 3 0
#46
Dzien dobry, ostatnio gdy oglodalem sobie forum to czesto natrafiam na linki do manufaktury CMM2010.EU lecz po wejsciu w link pokazuje ze ,,witryna nie osiągalna" . Czy mozna znalezc gdzies och wybory lub skontaktowac z twórcą?
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.989 130 86
#51
To ciekawe, bo baner ich firmy wisiał w Redzie w zeszłą sobotę (26.04.2025) i niedzielę (27.04.2025).


20250502_211524.jpg


Adres strony na banerze był: "www.cmm2010.eu". Ale jak już wiemy nie działa...
 
Ostatnio edytowane:

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
H0e
Reakcje
8.031 144 3
#58
@dgajus możesz coś więcej kolegom napisać albo skierować do odpowiedniej osoby?
Czy może ze śmiercią Włodzimierza temat jest nieaktualny?
 

Podobne wątki