• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja upragniona makieta

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
To co widać na "moście" fajne ale gdyby to była moja makieta usztywnił bym go razem z przyczółkami przyklejając po bokach albo pod spodem sklejkowe wręgi. Bez tego po jakimś czasie nawierzchnia mostu może stać się lukiem. No ok jeden przyczółek jest usztywniony ale drugi z tego co widać na zdjęciach tak nie do końca jest sztywny i wisi w powietrzu.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
W międzyczasie postanowiłem zrobić kilka drzewek. Rzeczywiście modelarstwo uczy cierpliwości, bo jak się już zacznie skręcać te druciki to ... czas upływa

IMG_4346.jpeg IMG_4352.jpeg IMG_4353.jpeg IMG_4363.jpeg

spróbowałem też wykonać kilka sosen i wynik poniżej

IMG_4525.jpeg IMG_4526.jpeg IMG_4527.jpeg IMG_4532.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
Ten wagon nie ma filcu tylko taką porowatą rolkę. Chyba działa i robi porządki, ale nie wiem czy jest wart swojej ceny. Pamiętam, że jak kupowałem ten wagon to można było złożyć sobie składzik 4 wagonowy, w którym każdy miał swoje indywidualne zadania.
 

A145

Użytkownik
Reakcje
18 0 0
Ten wagon nie ma filcu tylko taką porowatą rolkę. Chyba działa i robi porządki, ale nie wiem czy jest wart swojej ceny. Pamiętam, że jak kupowałem ten wagon to można było złożyć sobie składzik 4 wagonowy, w którym każdy miał swoje indywidualne zadania.
Można założyć też filc. U mnie sprawdza się doskonale, bo np. można regulować docisk. Rolkę filcową nawilżam alkoholem lub benzyną ekstrakcyjną. Do tego używam odkurzacza tej samej firmy.
A.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
Dawno nic nie robiłem na makiecie - bo cały czas rozważam jej gruntowną przebudowę - ale postanowiłem zrobić kilka drzewek i utworzyć aleję topolową.;)

IMG_1522.jpeg


IMG_1532.jpeg
IMG_1533.jpeg
IMG_1534.jpeg


Zrobienie tych drzewek jest dość proste i największym [chyba] problemem jest znalezienie roślinki, która stanowi bazę dla przyszłej topoli. Ja natrafiłem na te suszonki przypadkowo na spacerze, do tego klej i liście NOCHA i dla mnie efekt zadowalający. Ważne żeby przed nałożeniem liści dokładnie spryskać suszonkę klejem, bo o tej porze roku zaczynają się już kruszyć.
Drzewka mają już kilka dni, porządnie wyschły i na koniec zostały jeszcze potraktowane fiksatywą, którą akurat mialem pod ręką. Nie wiem czy pomogło, ale nic nie odpada.

2A32CA1C-3D36-4530-AA90-FB4DFA5B9A61-COLLAGE.jpeg
IMG_1529.jpeg

IMG_1521.jpeg
IMG_1530.jpeg
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
898 6 2
Właśnie przejrzałem sobie Twoje prace, robią wrażenie :) Zwłaszcza, że z tego co widze działasz w temacie swojej makiety już prawie 10 lat :D Ja u siebie po dwóch latach wciąż nie wyszedłem ze stadium układania torów, choć trzeba przyznać że u mnie jest też bardzo, ale to bardzo rozbudowane sterowanie, którego tworzenie zajęło mi więcej czasu niż cała reszta :D
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
Dziękuję, kiedyś ją budowałem w wolnych chwilach po nocach w ramach odstresowywania zawodowego i zajęło mi to kilka lat. Po długiej przerwie postanowiłem dobudować system DC i tym samym rozbudować makietę, ale większość czasu stoi nieużywana i czasami z doskoku coś tam zrobię. Ostatnio doszły topole, bo podczas spaceru zobaczyłem te roślinki z posta powyżej i mnie zainspirowały. Frajdę zawsze robiła budowa i może dlatego teraz od 2 lat zastanawiam się nad jej zburzeniem i budową nowej w oparciu moduły?
Wiem, że trochę szkoda, bo pomijając pieniądze włożyłem tu masę serca i pracy. Wtedy chciałem kilka poziomów, tunele itp …, a dziś wolałbym mieć wszystko na wierzchu z łatwym dostępem, ale zobaczymy …. brakuje mi trochę miejsca :D
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
898 6 2
Wiem, że trochę szkoda, bo pomijając pieniądze włożyłem tu masę serca i pracy. Wtedy chciałem kilka poziomów, tunele itp …, a dziś wolałbym mieć wszystko na wierzchu z łatwym dostępem, ale zobaczymy …. brakuje mi trochę miejsca :D
Uwierz mi, i tak masz go więcej niż większość z nas :D Ja u mnie muszę się zmieścić na 285x125cm ;)
 

Podobne wątki